şükela:  tümü | bugün
  • ne olacağını bugünden merak ettiğim kur. az cesaretim olsa kredi çekip dolar almak istiyorum ama bilemiyorum tabi ne olur diye.
  • (bkz: rabia)
    (bkz: 4 aralık)
    (bkz: 4)
  • gaplı yükselişle de başlasa dava netleştikten sonra düşmeye başlama ihtimali yüksektir. piyasanın belirsizliği fiyatladığını hatırlayıp öyle pozisyon almakta fayda var. pozisyon alırken siyaset temelli ekonomik tartışmalardan uzak durmak gerekir.
  • simdiden yigmaya basladim.
    bu saatte bu kadar ucuza bulacagimi dusunmuyordum, 3, 90'dan gomuyorum...
  • abd vergi reformunun senatodan geçmesi yukarı yönlü baskı yapacaktır. tr enflasyon verisi de kötü gelirse 4'ü geçebilir. tabi mb müdahale etmezse.
  • gaplı açılacağını düşünmekteyim. güne 2-3 kuruş yukarı atarak başlaması muhtemel. çünkü kritik bir gelişme yaşandı.
    trump'ın seçimi kazandığı günden sonraki 2 aylık süreçte doların 3.15'lerden 3.95'lere kadar gelmesindeki en önemli nedenlerden birisi olan vaat ettiği büyük vergi reformu senatodan geçti.
    trump mevcut çoğunluğunu kullanarak gelecek seneki senato seçimleri öncesinde en önemli adımını attı denilebilir. bundan sonra kongrede karşılıklı uzlaşma komisyonunun kurulması gibi bir adım izlenecek ve sonrasında da sene sonuna kadar trump'ın imzalayabileceği hale getirilmeye çalışılacak.
    2016 seçimlerindeki rus müdahalesi ile alakalı yürütülen soruşturma kapsamında flynn'nin fbi ile işbirliği yapacağının kesinleşmesinin trump üzerinde yarattığı baskı, muhtemelen bu vergi reformuyla bi nebze olsa hafifleyecektir. yine de unutulmamalı ki uzun vadede flynn'in fbi'a ötecek olması dolar üzerinde vergi reformuna nazaran çok daha etkili olacaktır. bu koşulların bilincinde olarak hareket etmeye çalışmakta fayda var.
  • geçtiğimiz hafta zarrab davasının piyasalara doğrudan şok tesirleri olmadı. fakat şunu unutmamalı ki, potansiyel yatırımcılar, mevcut yönetimi uluslarası para aklama örgütüne bulaşmış bir ülkeye yatırım yapmayacaklardır. uzun ve orta vadede dolar yukarı yani. ama şok tepkiler gözlemlenmediğine göre, piyasa davanın şu anki gidişatını mevcut fonlarını zararına bozup gidecek kadar tehlikeli okumadı.
  • içimden bir ses düşecek diyor ama siz bana bakmayın dediğim dolar kurudur.
  • sanki adı üzerinde...

4/12/2017 dolar kuru : 4,122017
  • bazı iş adamları varlıklarını yurtdışına kaçırıyor'un fiyatlanip fiyatlanmayacagi merak edilen