şükela:  tümü | bugün
 • reza zarrab'ın dinlendiği dördüncü duruşmadır.

  tam özeti de burada: (bkz: #72597136)
 • ilk haftada sadece 4 günde hatırladığım kadarıyla halkbankın yanında ziraat, vakıfbank, denizbank, aktifbank ve türk arap bankasının adları geçti.

  şahıs olarak ise recep tayyip erdoğan, ali babacan, egemen bağış, zafer çağlayan, muammer güler, süleyman aslanın isimlerinden bahsedildi.

  daha ilk haftanın bilançosu bu.

  savcının aklında bir plan olduğu kesin. ilk hafta bunu tam anlayamadık, bu hafta ipuçlarının birleşeceği bazı şeylerin daha netleşeceği bir hafta olabilir.

  sonuçta savcı reza zarrabın neleri itiraf ettiğini tamamıyla biliyor, tabii diğer tanıkların neler söyleyeceğini de biliyor. ona göre bir oyun planı var, amaç jüriye iddiasını kanıtlamak.

  biz tüm itirafları bilmediğimiz için bazı soru cevaplar havada kalıyor gibi oluyor, çünkü onlar daha başlangıç. hepsinin devamı gelecek. hani bir filmde silah gözükürse sonunda kadar mutlaka patlar derler ya burada da aynı hesap. eğer birilerinin adı geçiyorsa onlar ifadeler ilerledikçe mutlaka bir yerlere bağlanacak.

  hakan atilla ve halkbank kesin ceza alacak gibi ama esas mesele o değil.

  zarrab ve diğer tanık ifadeleriyle bu iş iyice dallanıp budaklanabilir. başka kişilere ve bankalara da yeni davalar açılabilir. yani bu mahkeme bir davalar zincirinin henüz ilki olabilir...
 • normalde zarrab'ın ifadesinin cuma günü bitirilmesi planlanmıştı ancak pazartesiye sarktı. dolayısıyla büyük ihtimalle yarın(bugün) conclusiona ulaşacağız. cash to yukarı açıklanacak mı? şu tweette bahsedilen tape ne? dinletilecek mi? bunların cevabını alacağız.

  ayrıca zarrab sonrasında savunma tarafından sorgulanacak. bildiğiniz gibi atilla'nın avukatı savunmasını iddialar doğru ama benim müvekkilim sütten çıkmış ak kaşıktır hepsini bunlar yaptı :( şeklinde kurdu. oradan da bir şeyler çıkabilir.

  göreceğiz heyecanlı bir gündem bizi bekliyor. dolar alın yatırım tavsiyesidir.
 • kişisel yorumumdur:

  gördüğüm ve gösterilen kadarıyla hakan atilla'nın bu olaylarda çok büyük bir suçu gözükmüyor. savcının ilk gün yaptığı şov dışında, hakan atilla'ya çok yüklenmediler, zaten hakan atilla da ilk günden sonra daha rahatlamış gözüktü. muhtemelen az bir cezayla kurtulacak. reza, atilla'dan çok daha suçlu gözüküyor, ama cüneyt özdemir'in de fark ettiği üzere burada başka bir oyun var. bence reza'ya suçlarının çok büyük olduğu, bu boktan durumdan ancak tanık olursa kurtulabileceği, ve hayatının geri kalanı muhtemelen alaska'da ücra bir benzincide farklı bi pasaportla ve muhtemelen farklı bir yüzle (birkaç estetik operasyonla) geçirmesi teklif edildi. hakan atilla'nın amerika'ya anlaşarak gittiğini düşünüyorum, reza tanık olacağından davanın başlaması için bir sanığa ihtiyaç vardı ve bunu tüm bu olaylar silsilesindeki en suçsuz isme, hakan atilla'ya önerdiler. az bir cezayla kurtulacağını hakan atilla da biliyor, ve muhtemelen bu olaylardan sonra türkiye'ye dönmeyip orada yaşamına devam edecektir. hakan atilla'nın herhangi bir taraftan hayati bir endişesi yok, zira türkiye aleyhine bir tanıklık yapmıyor, tek derdi kendini aklamak.

  bu olayda amerika'nın başka emelleri var. bir banka memuru ve bir profesyonel dolandırıcıya ömür boyu ceza vermekle amerika'nın eline ne geçecek? hiçbir şey. amerika'nın asıl hedefi bu piyonların arkasındaki büyük babalar, ve tabi ki kendi ulusal çıkarları. mümkün olduğunca bütün pislikleri ortaya döküp, bunu kendi çıkarları ve türkiye'yi zora sokmak için kullanacaklar.

  aylar sonra gelen büdüt: yanılmış da olabilirim, bilemedim.
 • son duruşmanın gerçekleşeceği sanılan günün ifadesidir. birlikte takip edeceğiz bakalım neler yaşanacak. eğer eklenmesini dilediğiniz entryler olur ise bana mesaj atarak bildirirseniz eklerim. duruşma günlerini entryler ile özetlediğim şöyle bir arşiv tutuyorum, bilginize.
  (bkz: reza zarrab davasının okunası entry'leri)
 • şu sıralarda başlamıştır.

  takıp içün: https://twitter.com/sebla_kucuk
 • bakalim neler otecek diye beklettirendir.
 • fetöcülerin fetöcülerle fetöcülüğü koruma amaçlı yapılmış kumpas bir mahkeme.
 • 40 dakikada anca büyük meblağ, küçük gemi çıktı...
 • zarrab iki evrakta hata yaptığını anlatıyor. birincisinde, rakamı fazla yazmış.
  zarrab: ikinci hatayı buğday sevkıyatında yaptık. menşei belgesine "dubai" yazdık.
  soru: nasıl bir hata bu yani?
  zarrab: dubai'da buğday yetiştirilmiyor.

  https://twitter.com/…ucuk/status/937708514251870209