şükela:  tümü | bugün
 • zarrab'ın abd'de tutuklu olduğu süre zarfında "abd'de dışarı çıkmak için yalan söylemek zorundayım" ekseninde geçen telefon görüşmesi kayıtlarının mahkemede gün yüzüne çıkmasıyla vücut bulan itiraf. chp "bu delil hangi yollarla elde edildi, hukuki mi vs vs" minvalinde ağlamak için mahkemeye temsilci gönderecek mi acaba?

  link 1

  link 2

  edit: chp ne alaka diyen yorumlar olmış, kabul chp'nin bu entry'de yer alması işin magazinsel ve ironik boyutu fakat hayatın gerçekleri de var, bir chp'li vekil yemeyip içmeyip abd'ye bu davayı takip etmeye gidiyor, sabahtan akşama bir çok uluslararası yayın organına tr aleyhinde demeçler veriyor, hatta savcının tanığı olarak mahkemeye ifade vereceği konuşuluyor. hal böyle olunca chp'nin bu yeni ortaya çıkan delil konusunda bir müdahalesi olabileceğini düşündüm naçizane.
  ek olarak chp bütün bunları pür dikkat takip ederken kk'nin uğruna 500km yol teptiği berberoğlu davası tekrar açılıyor ve berberoğlu aldığından kat kat ağır bir ceza olan müebbet ile yargılanıyor. 500km yol hiç yürünmemiş gibi bu konuda tek bir eylem bile konmuyor ortaya. bunun paralelinde chp kadıköy ilçe başkanlığı'nın kapısının sahte delege kayıtları nedeniyle kilidinin değiştirilmiş olduğu iddiaları ayyuka çıkmış vaziyette.

  dava bence biraz tr ile ilgili değil daha çok flynn davasına delil olacak bazı ifadeleri alabilmek ile ilgili, yoksa abd bir azeri piyon genç ve banka gmy'ye ceza verip ulusal çıkarlarını korumaya çalışmaz veya bu davadan rte'nin başına bir iş gelmeyeceğini aksine tabanı karşısında çok daha güçleneceğini bilir, bence çok daha büyük hesaplar var gibi.

  bu dava ile ilgili naçizane önerim sn. ümit kocasakal'ın tweet'lerinin okunmasıdır. ne bileyim belki de "kocasakal for chp" hareketi başlamalı. sivas kongresi'ndeki mandacı köpeklerin modern versiyonu olmaya gerek yok. asıl iş kongrede "biz buraya amerikan mandası için mi geldik paşa icabına bak bu işin" diyenlerden olabilmek.
 • telefonun kayda alındığını bilen zarrab'ın daha itiraf etmemişken "abi doğruları söylemem gerekiyormuş" diyerek telefon kayıtlarında itirafta bulunmuş olmak istememesiyle alakalıdır. sonra suç ortakları tutuşmuş ve tüm devlet imkanlarını zorlayıp onu oradan çıkarmaya çalışmışlardır.
 • okudum ama: (bkz: chp ne alaka amk).

  başlık sahibini açıklamaya davet ediyorum, buyrun sayın khan.
 • montajdır o
 • chp araya sıkıştırılmazsa rahat edilmeyen gelişme. sanırsın üçkağıtları yapan, saatleri takan taraf muhalefet.
 • yani o dönem "illegal bir şey yapmadım" diyerek yalan söylediğinde kurtulabileceğini düşünmüş, sonrasında anlamış ki ancak itirafçı olup tüm pisliklerini anlatırsa çıkabilir.
 • rehin tutulan birinin söylemlerinden medet umanları hayal kırıklığına uğratacak kanıt.

  burada fazla ilgi cekmeyecektir, şöyle güzel bir iftira atsaydı buralar hep entri dolardı.
 • şimdi bunu iddia edip de sevinen eski maklubeci, yeni vatansever/atatürkçü/demokrasi sevici akpli arkadaşlara şunu söylemek lazım:

  e madem reza'nın yaptığı, söylediği şeyler yalan, neden bu para transferi işlerinin iran ayağını yürüten zencani bu işlerden ötürü (petrol satmaktan vs) iran'da yargılandı ve ölüm cezasına çarptırıldı?

  iran kendi ülkesine ihanet edeni yakalar yakalamaz öptü. biz ise önce elimizden kaçırdık, sonra öteceğini anlayınca nota verdik (ne askerler için nota verildi şu zamana kadar, ne feto için nota verildi bunu da hatırlatayım).

  o nota niye verildi? reza ahaber'de niye ajan ilan edildi?

  peki asıl soru şimdi size geliyor: reza bu saatten sonra sizin için vatan haini değil de, tekrar türk bayrağının arkasındaki hayırsever iş adamı mı oldu?

  algınızı, beyninizi sikeyim.

  edit: maklubeyi makbule yazmışım.
 • bu ne çeşit bir dallama çözemedim amk. önce abd'ye teslim olmaya gidiyor, sonra hapisten kurtulmak için yalan ifade veriyor, sonra ifadelerim doğrudur diyor, sonra doğrularım da ifadedir diye ekliyor.
 • kurdeşen uyuzuna tutulmuş kaşıntılı bir orospunun;
  "belki hem sikilip hem dayak yersem bu uyuzdan kurtulurum" diyerek, öfkeli bir kalabalığa girip herkesin anasına sövüp, olmadık laflar saçmalayıp küfürler edip istediğini alma çabasını gösteren önermedir.