şükela:  tümü | bugün
  • dün akşam balerin genç kızın öldürülmesinin ardından bugün ortaya çıkan yeni bir kadın cinayeti. akademisyen kadın boşanmak istediği için aynı üniversitede çalışan kocası tarafından katledilmiş. ne zaman bitecek acaba bu cahiliye dönemi? kaynak

edit: tüm haber sitelerine baktım, hepsinde katilin adı c.i idi. kadın akademisyenin adı ise elif i. olarak verilmişti. bunda bile ayrım yapan i. basın yayın araçlarını konuyorum.

edit-2: basında öldüğü yazan kadın akademisyenin ölmediği ve ağır yaralandığı da yazıyor. yoğun bakımdaymış. 17 bıçak darbesine rağmen hayata tutunması sevindirici bir haber olur. kaynak
  • bir milletin hem okumusu hem cahili nasil oluyor da kadin dusmanligi konusunda bulusabiliyor. bu nedir arkadas, doymadi manyaklar oldurmeye.

edit : mesajdan yuruyenler olmus, "bir olay uzerinden tum millete hukum verilir mi" minvalinde.

memlekette her gun ama her gun ya bir kadin cinayeti ya bir cocuk tecavuzu oluyor, baska bir olaya gerek var mi hukum vermek icin. japonya'da gerceklesmiyor olanlar daha ne kotuluk bekleyelim hukum vermek icin.
  • lanet olsun adalet sisteminize,lanet olsun küflenmiş zihinlerinize,lanet olsun hepinize...
    yorulduk.ölmekten yorulduk,isyan etmekten yorulduk,ağlamaktan yorulduk. allah aşkına yeter .kıyamet kopsun ,insan denilen bu kötü varlık artık helak olsun !!!
  • evliliklerde kıstas maaş , magandalık ,hippilik olursa sonuç böyle maalesef.
  • zülfü livaneli'nin de dediği gibi "bu kadar cinayetten sonra şunu kabul edelim artık; bu ülke hasta! işin kötüsü bunu düzeltmesi gereken kurumlar da hasta!"

tanım: ülke insanının ne kadar hastalıklı olduğunu gösteren haberlerden biri daha.
  • konu kadın olunca okumuşu ya da okumamışı fark etmiyor maalesef. bu durum bakış açımızla alakalı, kadını nereye koyduğumuz ile alakalı, bir erkek olarak kendimize olan güvenimizle alakalı. eğer eşin senden boşanmak istiyorsa, sevgilin senden ayrılmak istiyorsa bu ilişki bitmiştir güle güle dersin. özgüveni olmayan erkekler, ayakları üzerinde duramayan erkekler, bu durumu kabul edemezler. cani olanları da eşlerini öldürerek cinayet işler böyle.
  • şu adamın tipine bakın. bir de kariyer basamağına.

insanların tipine göre ön yargılı yaklaşmaktan nefret ederim, genellemek de istemem ama bu tipte bir insanın akademik anlamda genç nesillere bir şeyler aktarabileceğini hiç sanmıyorum.

kazanmış değil atanmış bir öğretim görevlisidir muhtemelen. merdiven altı üniversitelerden aldığı üç kuruşluk diplomalarla da akademik kariyer yapmıştır.

ne diyelim, merhumeye allah rahmet eylesin. ailesine sabır versin.

edit: rockinside nickli yazara yazım hatası hususunda nazik uyarısı için teşekkürler.
  • cinayet zanlısı kocanın akademisyen değil, idari kadroda bir personel olduğu cinayet.
  • "bari hayvan olarak mükemmel olsaydınız. fakat hayvan olmak için masum olmak gerekir. duygularınızı öldürmenizi mi önereyim? duygularınızda namus öneriyorum" demiş nietsche.