şükela:  tümü | bugün
 • devlet bahçeli 24 eylül 2018 tarihinde verdiği af teklifini beklemeye aldığını belirtti. bunun nedeni erdoğan'ın bugün yapmış olduğu kasten adam öldürme ve organize suç cezalarının kesinlikle af edilmeyeceği söylemi oldu.

  bu açıklamadan hemen sonra verilen bildiride devlet bahçeli'nin "ak parti ikinci yargı paketini tbmm'den geçirecek siyasal çoğunluğa sahiptir." kinayesi dikkat çekiyor. yani denmek isteniyor ki; her getirdiğiniz kanunu cart diye meclisten geçirirken, bizim neredeyse 2 yıldır bekleyen bir kanun teklifimizi geçiremiyorsunuz.

  bu da demek oluyor ki, akp ile mhp arasında bir çatlak oluştu ve mhp akp'nin onları kullandığını geçte olsa anlamaya başladı. ben bu an dan itibaren akp'nin meclis'ten geçireceği kanunlarda zorlanacağını düşünüyorum. önümüzdeki günlerde erdoğan'dan yeni ittifaklar için yeşil ışık yakılacağı aşikâr. 1. alternatif iyi parti olarak görünüyor.

  mhp resmi twitter sayfasının attığı tweet

  toplumsal mesaj: gelen bir bilgi üzerine, akp 1. yargı paketinde normal suçlara değil fetöcüler ve teröristlere yargıtay yolu açmış. yani bugün bir kazaya karışsan yargıtay yoluna başvuramıyorsun ama terörist veya fetöcü olursan yargıtay hakkın var. ve bunu ne chp ne de başka bir parti dile getirmiyor. anca başımıza gelince mi öğreneceğiz? yargıtay yolu herkesin hakkıdır umarım bunu chp bir an evvel anayasa mahkemesine taşır.

  edit: toplumsal mesaj.
 • cumhur ittifakı çok yakında dağılır o kesin de yalnız kalan devlet bahçeli bu sefer kimin peşine takılır merak ediyorum
 • çıkar ilişkisi kurulursa böyle olur.
  yıllar önce öngörülmüştü zaten bu olay.
 • (bkz: kocandır döver de sever de)

  tanım: bir telefon fırçasıyla tatlıya bağlanacak olan olay.
 • bahçeli'nin bundan haberi var mı? olmamış olaylar hakkında olmuş gibi başlıklar açmaktan bıkmadınız bi.
  hem böyle bir çatışma olsa bile bahçeli akp safında yer alacaktır.
 • affın çıkmasının çok yakın olduğunu gösteren çatışmadır.
  (bkz: kayıkçı kavgası)
 • mhp nin teklifi geri çektiğine dair haberi okuyunca ağzımdan istemsiz olarak:

  good boy

  çıktı.

  ne çatışması. mhp akp onu nereye çekerse uslu uslu gider/ gidecek. bazı şeyler bi defa kaybedilince tekrar kazanılmaz.

  nokta.
 • olmayan çatışmadır.

  olsa olsa devlet bey biraz trip atmıştır abisine.

  yarın abisi bir fırça çeker, ertesi gün yazılı açıklama ile "mevcut koşullarda af olması doğru değildir cumhurbaşkanımız doğru bir karar vermiştir" açıklaması yapar.