şükela:  tümü | bugün
  • devlet bahçeli tarafından az önce duyurulmuştur.
    mhp tbmm'de çoğunluk elde ettiği gün aynıyla gündeme getirileceği ifade edilmiştir.

bir kısmı şöyle;

"sayın cumhurbaşkanı’nın 2 aralık 2019 tarihinde ak parti merkez yönetim kurulu’nda adalet bakanı’na altı suça asla indirim yapılmaması hususunda talimat verdiği de bugünkü gazetelerde yer bulmuştur.
    milliyetçi hareket partisi sayın cumhurbaşkanı’nın kararına elbette saygı duymaktadır.
    ayrıca ceza indirimiyle ilgili yeni gelişmeler 2 aralık 2019 pazartesi günü ak parti merkez yönetim kurulu’nda ele alınıp parti görüşü olarak somutlaştığı da anlaşılmaktadır.
    ak parti ikinci yargı paketini tbmm’den geçirecek siyasal çoğunluğa sahiptir.
    kaldı ki milliyetçi hareket partisi’nin tbmm’ye sunduğu teklifini 49 milletvekiliyle kanunlaştırmaya sayısal gücü yeterli değildir.
    türk milleti partimize yeterli destek ve milletvekili sayısını verdiği gün ceza indirimiyle ilgili kanun teklifimiz için gereken her şey yapılacak, verdiğimiz söz mutlaka tutulacaktır.
    milliyetçi hareket partisi ilkeli, iradeli, sorumlu, ahlaklı ve akıl dolu siyasi duruşundan taviz vermeden, cumhur ittifakı’nın sorgulanmasına ve yıpranmasına müsaade etmeden mücadelesine kararlıkla devam edecektir.
    hiçbir sözümüzü unutmayacağız, hiçbir vaadimizden sapma göstermeyeceğiz.
    çünkü biz türk ve türkiye sevdalısı milliyetçi-ülkücü hareketiz."

devlet bahçeli
  • alaattin çakıcı'ya verdikleri sözü unutmayacaklarını belirttikleri açıklama.

ayrıca
    "hiçbir sözümüzü unutmayacağız" derken akp'ye "geçmişe döneriz bak" tehdidi de savruluyor herhalde dedirten açıklama.
  • yanlıştan dönmüşler diye yazacaktım ama içeriği okuyunca istedikleri gibi olmadığı için rafa kaldırdıklarını öğrendim. biz burada ceren'i, şule'yi, rabia naz'ı ve nicelerini konuşurken, ülkede adaletin olmadığından bahsederken bu insanlar bambaşka işler peşinde koşuyor.

yaşı yetmeyenler için rahşan affı diye bilinen 2000 yılında çıkan genel af ile ilgili bir bilgi vereyim. o dönemde belli bir kesim için af yasası çıkarıldı, daha sonra anayasa mahkemesi eşitlik ilkesine aykırı bulduğu için affın kapsamını genişletti ve ne kadar katil, cani varsa salıverildi. bugün aynısının olmayacağının bir garantisi yok. devletin sadece kendisine karşı işlenen suçları af kapsamına alması gerekir, kişilere karşı işlenen suçları değil.
  • mhp derin adamlarını çıkartmak için af peşinde koşuyor akp ise bu adımdan çekindiği için kabul etmiyor
    bahçeli o kadar yancılık yaptı yine yaranamadı