şükela:  tümü | bugün
 • anlayana sivrisinek saz tadinda bi' aciklama olmus...

  https://www.dunya.com/…-adalet-mesaji-haberi-458144
 • sosyal adalet isteyen yallah batıya. burası artık çomaristan.
 • sabun köpüğü tadında açıklama. patlaması bi vergi müfettişine bakar.
 • gundem olmasi gereken aciklamalardir. ozetle kapitalist para babalarinin eteklerinin tutustugunun gostergesidir, cunku artik o mizrak cuvala sigmiyor. sosyal adalet isteyen batiya gitsin diyenler, onlari batida da cok farkli bir durumun bekledigini dusunmesinler. daha once de yazmistim (#98167574) neo-liberalizm son demlerini yasiyor. 17 milyonluk sili'de 1 milyonu askin insan sokaklarda. dunya artik bati menseli, samimiyetsiz, iki yuzlu, neo-liberalizm masallarini yutmuyor.

  2020 yilinda buyuk bir olasilikla kuresel bir ekonomik kriz, en iyi ihtimalle de gelismis ulkeler de dahil bircok ulkede ekonomik resesyon olacagi tahmin ediliyor. su an ise sadece fragmani izliyoruz. fransa'daki sari yelekliler, irak, iran, misir, azerbaycan, lubnan, sili, bolivya, kolumbiya olaylari, venezuella ve arjantin'de ekonominin dibe vurmasi, ekvador, uruguay, haiti protestolari, ispanya'dan hong kong'a uzanan cografyadaki halk isyanlari da buna isaret ediyor. temel sebepler devletlerin kemer sikma politikalari ve neoliberalizmin getirdiği sosyo-ekonomik eşitsizlik. dolayisiyla dunyadaki durumu goren yurdum kapitalisti de bu kaosun icinde kendine rahat bir hareket alani yaratmaya calisiyor.

  turkiye gelir dağılımı esitsizliğinde avrupa ikincisi (sirbistan'dan sonra) ve nufusun yuzde 20'si kazancin yarisini elde ediyor. ekonomi zaten bir suredir resesyonda ve alarm veriyorken, zorba bir iktidar ile yonetilen turkiye sizce bu kuresel hareketten nasil etkilenecek? 2020'de ucusa hazir olun.
 • bu zamanda öyle eleştiri yapabilmek büyük cesaret. bunlar vergisini tam ödeyip ihale kıyağı almayan iş adamları sanırım
 • efendilik arayan beyaz rusya'ya gitsin..
 • bu nasıl konuşmadır arkadaş. 5 sayfalık konuşmanın bütün içeriğinden ‘ekonomi çok kötü’ cümlesinden başka bir şey çıkmıyor. yormasaymış bu kadar kendini.
 • alinti:

  --- spoiler ---

  sayfa 82!
  nisa suresi!
  30. ayet:
  “kim düşmanlık ve haksızlık ile bunu (haram yemeyi ve öldürmeyi) yaparsa (bilsin ki) onu ateşe koyacağız; bu ise allah’a çok kolaydır.”
  (…)
  ulemaya sorduk.
  “türkiye’de ihtilal nasıl olur?!”
  prof dr. hayrettin karaman
  prof dr. ali özek
  prof dr. ibrahim kafi dönmez
  prof dr. mustafa çağrıcı
  prof dr. sadrettin gümüş
  doç dr. ali turgut
  ulema heyeti fetva verdi.
  aynen yansıtıyorum:
  sayfa 82!
  (karşılıklı rızaya dayanan mal, para, emek, ücret vb mübadele çeşitleri hem fertler, hem de onların teşkil ettiği toplum için faydalıdır; bu sebeple de meşrudur. rızasız ve haksız kazançlar ise geçici refah ve menfaatler sağlamakla beraber, arkasından isyanlar, ihtilaller ve felaketler getirir. ayet, ‘başkasının malını’ demek yerine, ‘mallarınızı’ demek suretiyle, ‘milli servet’ mefhumuna ışık tutmaktır. mali haksızlıkların getirdiği felaketlerden birisi ve belki en önemlisi katildir; haksızlıkla ve haram yollardan servet yapmak, fert ve cemiyet olarak adım adım ölüme gitmek demektir. çünkü; ferdi intikam duygusu, ferdi öldürmelere yol açarken, sosyal sınıflar arası intikam duygusu da sosyal patlamalar ve ihtilaller’e sebep olmaktadır.)
  (…)
  31. ayet:
  eğer yasakladığınız büyük günahlardan kaçınırsanız, sizin küçük günahlarınızı örteriz ve sizi şerefli bir yere sokarız.
  --- spoiler ---

  http://ahmetdursun374.blogcu.com/…mud-ozgur/9566830