şükela:  tümü | bugün
 • muhalif büyükşehir belediye başkanlarının covid19 ölümlerinin, fahrettin koca’nın açıkladığının 2-3 katı olduğunu deklare ettikleri ortak açıklamadır. çok da iyi yapmışlardır, artık doğruları konuşmak gerekir. biliyoruz ki imamoğlu gibilerin baskılarıyla doğru vaka sayıları açıklanmaya başladı. ileride bir gün vatana ihanetten yargılanacak olan yalancıların yalanlarının kanıtları böyle böyle ortaya çıkacak.

  kaynak

  istanbul büyükşehir belediye başkanı ekrem imamoğlu, ankara büyükşehir belediye başkanı mansur yavaş, izmir büyükşehir belediye başkanı tunç soyer, adana büyükşehir belediye başkanı zeydan karalar, eskişehir büyükşehir belediye başkanı yılmaz büyükerşen, aydın büyükşehir belediye başkanı özlem çerçioğlu, muğla büyükşehir belediye başkanı osman gürün, mersin büyükşehir belediye başkanı vahap seçer, tekirdağ büyükşehir belediye başkanı kadir albayrak, hatay büyükşehir belediye başkanı lütfi savaş’ın imzası olan açıklama şöyle:

  “türkiye nüfusunun yüzde 49’unun yaşadığı 11 büyükşehir belediyesi’nin başkanları olarak, covid-19’la verilen topyekûn mücadelede, devletin tüm kurumlarıyla birlikte çalışmaya hazır olduğumuzu her fırsatta dile getirdik. son dönemde vaka, hasta ve vefat sayılarında yaşanan artış ile bu rakamlar üzerinde oluşan ‘bilgi kirliliğini’ üzüntüyle, endişeyle takip etmekteyiz. kurumlarımıza yansıyan günlük vefat rakamlarıyla, merkezi yönetimin her akşam yayınladığı sayılar arasında 2-3 kata varan farkları tespit etmek zorunda kalmanın huzursuzluğunu yaşıyoruz. artık neredeyse her eve giren bu virüsle ve sonuçlarıyla ilgili gerçekleri, tüm çıplaklığıyla kamuoyuyla paylaşmak, her kamu görevlisinin sorumluluğundadır. bu sorumluluk duygusundan uzak durmanın ne kamusal anlamda ne de vicdani olarak anlaşılır bir yanı yoktur. her evden bir cenazenin kalkmaya başladığı böylesi bir süreçte, kamu idarecilerini, gerçekleri tüm çıplaklığıyla paylaşmaları konusunda kararlılığa davet ediyoruz.

  aynı kararlılığın; toplumun pandemiden olumsuz etkilenen tüm kesimlerine yapılması zorunlu olan maddi yardım, destek ve teşvikler gibi konularda da gösterilmesi zorunludur. merkezi yönetimi, sosyal devlet olmanın bütün gereklerini yerine getirmeye ve tüm kurumlarını bu konuda seferberlik duygusuyla sürecin içine katmaya davet ediyoruz. toplum sağlığının korunması açısından, bilim insanlarının önerileri doğrultusunda, 2 ya da 3 haftalık bir kapanmanın elzem olduğu noktasında görüş birliği içinde olduğumuzu tüm kamuoyuna duyurmayı bir borç biliyoruz. saygılarımızla.”
 • minarenin kılıfa sığmadığı eşsiz anlardan birini yaşatmışlardır.
 • ne... ne bağlacından sonra olumsuz fiil kullanılan açıklama.
 • ee nihayet imamoğlu tek başına açıklama yapmaktan helak olacaktı nerdeyse. herkes ne biliyorsa söylemeli halk olarak gerçekleri bilmeye hakkımız var.
 • "atatürk aslında solcudur, ayakkabısının önce sol tekini giyerdi" diye algı yaratmaya çalışan bir siyasi düşüncenin yandaşları;

  gelin de şu başlığa iki kelam yazın, fikirleriniz neymiş öğrenelim cesaretiniz varsa.
 • niye bu kadar geç yapıldığını merak ettiğim açıklama.
 • sayıyı açıklayın günlük. 2 -3 kati ne demek? 2 katı mi 3 kati mi?

  size yetki verdi millet, bu yetkiyi kullanın.
 • (bkz: yetmez ama evet)

  geç oldu ama olsun. sayıların da somut olarak ortaya konması gerekir.
 • nereye kadar daha ne şekilde gerçekleri saklamaya devam edecekler. insan hayatı bu kadar değersiz olmamalı.