şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her ne kadar malum sebepler nedeniyle fenerbahçe bu şerefe layık olacak bir takımken kıyısından binbir katakulliyle döndürüldü ise de
  bu şerefe nail olacak en yakın takım bence beşiktaş’tır.
  beşiktaş’ın kulüp yapısı ve taraftar profili sebebi ile bende bu fikrim oluştu olaylara daha duygusal yaklaşıp bazı olumsuzluklardan kolay etkileniyorlar,iflasın eşiğinde olmaları da bu fikrimi güçlendiriyor.
 • galatasaray'dır. 2010-2011 sezonundaki efsane performansıyla 3 büyükler içinde küme düşmeye en yakın olan takımdı.o zamanlar fazlaca dalga konusu olmuştu. rekorlarını her an geliştirebilirler.

  (bkz: galatasaray'ın küme düşmesi)

  http://www.mackolik.com/…aspx?id=1&season=2010/2011
 • trabzonspor.
 • 80'lerde üç büyükler kah averajla kah bir iki puan farkla ligde kalmıştı.

  günümüz şartlarında üç büyüklere hiç ihtimal vermiyorum. çok ama çok zor ama olursa trabzon düşer.
 • her ne kadar malum sebepler nedeniyle fenerbahçe ‘ye fetö’yle bir olup kumpas kuran trabzon bu şerefe layık olacak bir takım ise de,hala düşmedi ama yakın bir zamanda kendilerini 1.lig’de görme ihtimalimiz çok yüksek.
  sahtekar orospu çocukları şimdi gelecek “ama mahkemede tapeleri kabul ettiler” yalanını söyleyecek,aykut kocaman’ın sadece bir takıma radar tutmuşlar lafını “radara biz yakalandık”a çevirecek,ay’nin ilkokul çocuklarının bile neden söylediğimi anladığı “şike yaptıysam fenerbahçe için yaptım “ lafını kullanacak,sadri başkanlarının da söylediği gibi fetö avukatlarına 11 milyon verdiklerini görmezden gelecekler.
 • oscar goes to beşiktaş

  futbol olarak daraltılırsa anket oyum bordo mavili ekipten yana olabilir. mali olarak çok ciddi sıkıntılı dönemleri olacakları açık. diğer büyük takımlar kadar ne duran varlıkları var nede potansiyelleri . trabzonspor dışında bir büyük futbol takımın düşme potasına gerileyeceğini sanmıyorum.
 • ne yazık ki yaşadığı efsanevi şampiyonlukların ardından giderek düşüşe geçen trabzonspor'dur. hatta malum sezondan sonra iyice sıradan bir anadolu takımına dönüştü. inşaallah eski günlerine döner. her yıl şampiyonluk yarışında izleriz.
 • 1. trabzonspor
  2. fenerbahçe
  3. galatasaray
  4. beşiktaş

  futbol izlediğim sürede beşiktaş'ın hiç aşağılara inecek kadar kötü durumlara düştüğünğ görmedim. ama diğer takımları hep gördüm. kötü oldular mı harbi kötü oluyorlar. hiçbiri düşmez ama ihtimal olsa sıralama böyle olur.
 • 1980-81 sezonunda averajla ligde kalan fenerbahçe olabilir.

  http://www.tff.org/default.aspx?pageid=1205

  1975-76 sezonunda son maçla ligde kalan beşiktaş olabilir.

  http://www.tff.org/default.aspx?pageid=1200

  1979-80 sezonunda fenerbahçe'nin kıyağıyla ligde kalan galatasaray olabilir. bu arada aynı sezon beşiktaş da son anda kümede kalmıştır.

  http://www.tff.org/default.aspx?pageid=1204
 • sportif basarisizlik söz konusu ise, trabzonspor.

  sike vb suclardan olacaksa, takimin adini yazmaya gerek yok.

  edit: 2 puanli sistemden örnek vermeyelim. sampiyonla ligten düsen takimin puan farki 10. bütün maclarini berabere bitiren takim ligde kaliyordu. abuk subuk bir futbol oynandigi zamanlardi.

  3 puanli, 18 takimli sistemde nsa hicbir 3 büyük ve trabzon küme düsmez.