şükela:  tümü | bugün
 • bu mactan sonra kemal serdar teknik direktör leekens'in üzerine yürümü$, ünal karaman'da ertesi gün beni bu takımdan kesecek adamın elini öperim demi$tir.
  galatasaray'da ise mactan iki gun sonra bir taraftar florya'da ugur tütüneker'e saldırmı$, tugay kerimoglu'nu fortlamı$tır.
 • galatasaray'ın muhte$em performanslarından birisini sergiledigi, sadece skor taraftarlıgı degil, insanı gercekten galatasaray'lı oldugu icin gururlandıran maclardan birisidir.
  görünürde sadece sıradan bir türkiye birinci lig altıncı hafta macı gibi olsa da gidenler, izleyenler, hatırlayanlar icin ondan cok daha fazlasıdır. azalırken cogalmanın futbolda ne anlama geldigini gösteren bir mactır.

  galatasaray maca kalede hayrettin demirba$'la cıkmı$, ye$il kaleci forması ile o dönem rakip forvetletin saha icerisinde kurtardıgı toplarla olmasa da kavgacı görüntüsü ile korkulu rüyası olmu$tur. defansta fotospor'un ayıbogan lakabını taktıgı, manchester macından sonra tükürdügünü güzelce yedigi reinhard stumph, türkiye'nin gördügü bana göre en teknik defans oyuncusu olan falco götz, arslan yürekli bülent korkmaz, daha gencecik al yanaklı, sag ayagını yürümek icin kullanan hamza hamzaoglu, üc ki$ilik ko$an daha trafik kazasına kurban vermedigimiz mami'miz muhammet altinta$, fırtına bücür okan buruk, nerede oynadıgı anla$ılamayan ama enteresan bindirmeleri ile rakibi daraltan, delirten futbol fenomeni arif erdem!, mac sırasında götünü ba$ını en cok karı$tıran, aksıran tıksıran kabasakal ugur tütüneker, taraftarların her sene ya fenere giderse diye ücbucuk attıgı tugay kerimoglu, kareem abdul cabbar'ın türkiye $ubesi erdal keser ve hakan ünsal florya'ya daha girmedigi icin o senelerde genc hakan olarak bilinen fakat bu mactan sonra ya$ sebebi ile degil oynadıgı futboldan sebep büyük hakan lakabını alan hakan $ükür gibi isimlerle cıkmı$tır.
  trabzonspor'da kalede bir dönemin karanlık kalecilerinden victor griskov, championship manager 1992'nin bir türlü calı$ma izni alamayan oyuncusu kemal serdar, kel hamdi, koca kafa ogün temizkanoglu agabey, sarı ciyan abdullah ercan, bob marley soner boz, akıncı ünal karaman, sürmenalı prena jacek cyzio, rüzgarın oglu laz orhan, bazukacı hami gibi oyuncularla sahada yer almı$tır.

  macın hakemi oguz sarvan'dır. oguz sarvan'ın galatasaray'la sava$ını ilk ba$latan mac olarakta sanırım tarihe gecmi$tir, netekim o adnan polat oguz sarvan icin mactan sonra ''terminatör oguz'' diye demec vermi$, hatta beni bilenler bilir bu adam kar$ıma cıkmasın agzını burnunu dagıtacam demi$tir.

  galatasaray tıklım tıklım dolu tribünler önünde süper bir havada ali sami yen mabedinde maca ba$lamı$tır.
  macın ilk dakikaları icerisinde galatasaray taraftarları bir trabzonspor macına ev sahipligi yapmanın verdigi mecburiyetle ''burasi le$ gibi hamsi kokuyor'', ''trabzon'lu olanlar parmak kaldırsın!'' türü tezahuratlar yapmı$, trabzonspor taraftarları ise ''trabzon'a gelene bilet bedava'' tezahuratını yapmı$tır. yanımda oturan amca ile macın ba$ında muhabbeti koyula$tırmı$ elindeki ye$il elmayı karnım cok ac oldugu icin kapmı$ oldugum icin cok sevinmi$tim.
  benim elmayı ilk ısırı$ımla mac ba$lamı$ galatasaray saldırmaya, trabzonspor ne oldugunu anlamaya calı$mı$tır. ilk 15 dakika gecildiginde trabzonspor üst üste üc pası yapamamı$, stumph dahil her trabzon oyuncusuna nefes alamayacakları bir $ekilde pres yapmı$tır.

  macın 20. dakikalarında bir pozisyonda ugur tütüneker faul yapmı$, yanlı$ım yoksa oguz sarvan sarı kart cıkarmak icin ugur'un yanına dogru gelmi$tir. ugur son derece eblek bir hareketle oguz sarvan'ın eline vurmu$, elinden sarı ve kırmızı kartları yere dü$en oguz sarvan yerden kırmızı kartını secip ugur'a göstermi$tir.. bu kırmızı kart taraftarları ve galatasaray'ı biraz durgunluga sevk etmi$, oguz sarvan'a ce$itli maddeler fırlatılmı$tır. kırmızı kart pozisyonunun üstünden be$ dakika bile gecmeden orta saha civarında tugay ve abdullah'la bir ikili mücadeleye girmi$, dirsegi abdullah'ın suratına gelen tugay'a oguz sarvan enteresan bir bicimde kırmızı kart göstermi$tir. bu olaydan sonra tribünler galeyana gelmi$, yanımdaki elma sahibi amca küfür ederken bir sıra a$$agı, bir sıra a$$agı derken en son olarak tel örgü civarında macı bitirmi$tir.
  o gün karete $ov yapan hamdi yanlı$ım yoksa hamdi idi, erdal keser'e röva$ata atmi$, ama erdal auta cıkmı$tır. erdal devre arasında hastaneye kaldırılmı$ ve galatasaray taraftarı büyük bir öfke icerisinde ikinci yarıyı beklemeye ba$lamı$tır.
  bir tarafta iki kırmızı kart gören oyunculara kızgınlık, diger tarafta kaptan'ın hastaneye kaldırılması, macı büyük bir muammada bırakmı$, trabzon taraftarları artık ikinci yarıda trabzon'un $ov yapacagını dü$ünerek horon tepmeye ba$lamı$lardır. atılan davuk tokmakları ve horon teperken kendi kendini sakatlayan üc taraftara anında müdahale edilmi$, ancak ambulans $öförü bu macı izlemeyi bırakmamak icin kimseyi siklememi$ ve kafası kanayan elemana $a$al su uzatmı$tır.

  ikinci yarıda galatasaray inanılmaz bir futbol ortaya koymu$ dokuz ki$i ile trabzonspor'u adeta kendi yarı alanından cıkartmamı$tır. trabzonspor her atak ba$langıcında inanılmaz bir prese maruz kalıyor, bu yarıda degil üc pası iki pası dahi tamamlıyamıyordu. hakan $ükür, hami mandıralı'dan victor griskov'a 11 trabzon oyuncusuna da pres yapıyor, galatasaray kendi yarı sahasına cekilmek bir yana dursun trabzonspor kalesine akın akın geliyordu.
  macın 71. dakikası oynanırken okan buruk yeni acık tarafındaki kaleye sag taraftan hızla yakla$mı$, erdal'a röva$ata atan kel hamdi'nin sagından atıp solundan gecmi$tir. ceza sahasına $öyle bir baktıktan sonra kemal, ogün, ve daha 2 trabzonspor oyuncusunun markajında olan hakan $ükür'e ortayı yapmı$tır. kral hakan topa victor'un önünde nefis dokunmu$ ve galatasaray 1-0 öne gecmi$tir. bu skora ne galatasaray ne trabzonspor taraftarları inanamamı$ trabzonspor taraftarları buz kesmi$, galatasaray taraftarları nasıl sevinecegini bilememi$tir.
  hakan $ükür 80inci dakika icerisinde artık ko$maktan bitaap dü$mü$ lifi atmı$ ve sahaya yıgılıp kalmı$tır.. ayaga kalkmaya calı$ırken tekrar yere dogru sendelemi$tir hakan ve kalli'nin oyundan almaktan ba$ka caresi kalmamı$tır hakan'ı. artık skoru korumak lazım geldiginden kalli oyuna titrek ismail'i sokmu$tur.

  macta o zamanlar uzatma dakikaları 4. hakem tarafından gösterilmedigi icin artık tüm tribünler macın bitmesi icin dua etmeye ba$lamı$lardır. bendeniz ıslık calmayı bilmedigim icin ''yuuh'' diyerek bu protestoya katılmı$ımdır. seneler sonra bugun dü$ünürüm ''neye yuh lan zibidi?''.. macın 94. dakikası oynanırken numaralı tribünler önünde erdal'ın yerine giren elvir bolic topu saklamaya calı$mı$tır. topu önüne alıp yüzünü yedek kulubelerine dönen bolic'in nefesini kel hamdi kesmi$ ve arkadan nefis bir kartal vuru$u yapıp bolic'i taca göndermi$tir. top oyunda kalmi$, herkes oguz sarvan'a $a$kın $a$kın bakarken oguz sarvan sanki top trabzonspor kontrolunde ve galatasaray faul yapmı$casına avantaj kuralında hakemlerin yaptıgı iki elini yanlara acıp ''devam devam'' diye oyunu devam ettirmi$tir. acılan top, tüm oyundan dü$en galatasaraylı oyuncuların $a$kın bakı$ları arasında 5/2 trabzonspor akınına dönü$mü$ sag taraftan hami'nin ortasına jacek cyzio ön direk önünden golü atıp herkesin gözlerine bir damla ya$ bırakmı$tır.. o an üzüntüden elimde macın ba$ında bir ısırık aldıgım elmayı cyzio'nun kafasına fırlatmı$ mamafih vuramamı$tım.

  oguz sarvan golden sonra macı hemen bitirmi$, ve sahayı yakla$ık 50 polis arasında terk edebilmi$tir. galatasaray'lı taraftarlar üzüntülerini bir yana bırakıp tüm takımı tribünlere cagırmı$lardır. önce galatasaray taraftarının tribünleri terk etmesi gerekirken galatasaray tribünleri stadı terk etmemi$ ve takıma tezahurat yapmı$tır. okan buruk ve hakan $ükür hüngür hüngür aglamı$, hayro koltuk altında kaleci cantası kapalı tribünler önüne gelip birilerine uzaktan selam vermi$tir.

  futbolda azalırken cogalmanın ne oldugunu bu mactan sekiz sene sonra arsenal'e kar$ı bir kere daha ögrenmeme ragmen bu macın bendenizde ki yeri cok ayrıdır. takım tutmadan da bir takıma saygı duyulmasına sebep maclardandır..
 • futbolcular mactan sonra erdal keser'i ziyaret etmi$lerdi, hamdi arslan bu mactan sonra kahverengi ku$aktan siyah ku$aga gecmi$ ve ''hamdi dört dan'', ''zangief hamdi'', ''miagi san hamdi'' [sonuncuyu ben diyodum] olarak anılmaya ba$lanmı$tır.

  florya'da takım elbiseli bıyıklı bir taraftarın futbolculara saldırmasına müteakip ertesi gününde özellikle tugay'a baklava ikram edilmi$, arif erdem cogunu yemi$tir.
 • bazı galatasaraylıların radyolarını değiştirmelerine neden olduğu bilinen maç. uzatmalarla pek haşır neşir olmadığımız zamanlarda, bitmeyen bir senfoni duygusu uyandırmış ve crescendosunu elvir boliç'in arkadan okşanıp askerden muaf olduğu pozisyon oluşturmuştur. sonrası malum zorla geliştirilen trabzon atağında atılan gol ve sarvan'ın maçı bitiren düdüğü. o düdük maçı bitirmiş lakin yıllarca sürecek bir mücadeleyi başlatmıştır.
 • bu macin tamı tamına 15 yıl sonrasında yine karl heinz feldkamp'in takimi fc sion'u 5-1 gibi bir skorla gecerek uefa kupasinda gruplara kalma basarısı göstermistir. umarim sion maci da bu mac gibi yeni guzel gunlerin baslangici olur...
 • galatasaray'ın 90 dakika üstün oynamasına rağmen uzatmalarda cyzio'nun ayağından yediği golle maçı kazanaması futbolcu ve taraftarlarda şok etkisi yaratmış okan buruk maç bitince hüngür hüngür ağlamaya başlamıştı.
 • son dakikada numaralı tribünün önünde kazanılan taç atışını (bkz: hamza hamzaoğlu) önündeki boliç'e atmış, boliç çalıma kaçmış, galatasaray'ı 9 kişi bıraktığı yetmeyen hakem faulü vermemiş ve uzun topu çizyo gol yapmıştır.

  maçtan sonra florya'daki ilk idmanda (bkz: kalli) takımla yaptığı toplantıda beraberliğin sorumlusu olarak ilk yarıda kırmızı kart gören tugay ve uğur'u ya da son dakikada topu kaptıran boliç'i değil hamza hamzaoğlu'nu göstermiştir. herkes şaşırınca da kalli, hamza hamzaoğlu'na şu açıklamayı yapmış: "taç atışını neden auta atmadın? o zaman boliç topu kaptırmaz, hakem de maçı bitirirdi."
 • galatasaray dergisi'nin 52.sayısında bu maç şöyle anlatılır;

  "önümüzde bilmem kaç zaman öncesinden denkleştire denkleştire tam tamına 250.000 lira verilen bir micheal jackson konseri bileti ile biletiniz bile olmadığı için sabah poğaçacılar dahi kepenklerini açmadan ali sami yen stadyumu kapalı tribün önünde bekleme seçeneğiniz var ise hangisini seçerdiniz?evet,biz o ikilim arasında maçı seçen şanslı insanlar içerisindeydik.hem de bir bileti inönü stadyumu’nun önünde bir gece öncesinde,aldığımız fiyata,fötr şapkalı,eminönü işi bir micheal jackson benzeri arkadaşa sattıktan sonra,ertesi gün sabahtan tanesi 70.000 liradan 2 adet kapalı tribün bileti alıp oldukça kâra geçtikten sonra....
  3 ekim 1992 günü o zamanki adıyla yeşilköy havalimanı’na iki uçak inmişti.birisinden inen fötr şapkalı,siyah siyah giyinmiş,o zamanki türk gençliğinin söylemi ile"aleciki bokkey" derken;diğer tarifeli uçaktan inen ünal karaman "liderliği korumaya geldik,3 puan bizim olacak" diyordu...
  galatasaray’ın bir önceki sezon yaşadığı başarısızlığın üzerine karl heinz feldkamp’ı takımın başına getirmiş,kalesinde basiretsiz ama iyi yürekli hayrettin demirbaş ile yola çıkmıştır kalli...feldkamp,futbol taktiğinde önemli bir yer tutan defans hattı için doğu almanya’dan batı’ya iltica edip,futbola da forvet olarak başlayıp defans olarak devam eden falco götz’ün yanı sıra;uzun boylu,gazetelerin ilk geldiği haftalar içerisinde “ayıboğan” diyerek dalga geçmeye çalıştıkları,mamafih daha sonra gerek efendiliği,gerekse inanılmaz disiplinli güzel futboluyla gönül yıldızı olan reinhard stumph,büyük kaptan cesur bülent korkmaz,gurbetçi futbolcu temsilcilerinin ilk bayraklarından uğur tütüneker,erdal keser,dinamo muhammet altıntaş gibi isimlerin yanı sıra zeytinburnuspor’dan galatasaray’a getirilmiş mahcup arif erdem ile izmirspor’dan takımımıza katılan,sağ ayağını yürümek için kullanan,sol ayağı bayıltan hazma hamzaoğlu ile altyapıdan çıkmış pırıl pırıl okan buruk ve bursaspor’dan yeni transferimiz hakan şükür’le genç ve istekli bir takım oluşturmuştu.
  trabzonspor ise artık 19 senedir özlenen şampiyonluğa ulaşmak için belçikalı gheorghe leekens önderliğinde yabancı oyuncu olarak ukraynalı devasa kaleci victor griskov,ssk kuyruğunda beklemekten helak olmuş görünümlü,futbolcudan çok takım oyuncularına sarılmak için sahaya dalan fanatik futbol taraftarlarına benzeyen,amma velakin gerçekten iyi bir oyuncu olan jack cyzio,her futbolcunun isim soyadını beraber söyleme meraklısı olan kazım kanat’ın bugün hala trabzonspor’da oynamadığına dua ettiği yuri shelepnitsky ile beraber başta hami mandıralı,orhan çırıkçı,ünal karaman,ogün temzikanoğlu,abdullah ercan,soner boz gibi gerçekten çok iyi oyuncuların yanında tecrübeli kaptan kemal serdar,hamdi arslan gibi isimlerle taş gibi birtakım olmuştur.trabzonspor bu deplasmana lider olarak gelmiş,galatasaray ise feldkamp’ın belalısı olan altay dışında maç kaybetmeden bu maça çıkmıştır.
  o zamanlar ali sami yen stadyumu’nda gece maçları yapılmadığı için maç öğleyin saat 14:00’te başlamıştır.hani spor spikerlerinin her zaman söylediği pırıl pırıl bir hava,futbol oynamaya müsait cümlesi vardır ya,,,,bu maç için o cümleler adeta biçilmiş bir kaftandır.akıllarda gençlik heyecanı ile micheal jackson konseri de olmasına rağmen oğuz sarvan’ın başlama düdüğü ile bu türkiye birinci futbol ligi 6.hafta müsabakası da başlamış oldu.
  galatasaray maça gayet hızlı başladı,maçın daha başlarında muhammet’in ortasına hakan şükür’ün vuruşunda top,kaptan kemal’in göğsüne çarpıp son anda kale yerine kornere çıkmıştı…tribünlerin yarısına sahip olan trabzonsporlu taraftarların yürekleri bu pozisyon sonrası ağızlarına gelmişti.karşılıklı ataklardan sonra dakikalar 23’ü gösterirken uğur tütüneker “kel hamdi” ile bir faul pozisyonu sonrası tartışmaya başladı.hakem oğuz sarvan’ın faulü trabzonspor’a verip uğur’a sarı kart çıkarmak için hareketlenmesi üzerine uğur bir an gayrete gelip oğuz sarvan’ın elindeki kartları alttan vurup yere düşürdü.yere düşen kartlardan eline gelen ilk kırmızıyı alıp uğur’a gösteren oğuz sarman galatasaray’ı 10 kişi bırakıp başa baş giden maçta ibreyi trabzonspor’a çevirmiş oldu.hemen iki dakika sonra ise eski açık tarafına atak yapan galatasaray’da tugay,topu sürerken arkasından formasını çekiştiren abdullah ercan’ın suratına dirseği patlattı,daha kimse ne olduğunu anlamamışken oğuz sarman 25.dakika içerisinde galatasaray’ı 9 kişi bırakan kırmızı kartını tugay’a çıkardı.
  bu dakikadan sonra galatasaray’ın defansif bir oyun anlayışına döneceğini zanneden galatasaraylı taraftarları bile yanıltan kalli , takımın tertibinde hiçbir değişiklik yapmamış,sanki 11’e karşı 11 gibi başa baş oynamaya devam etmiştir galatasaray.hatta 32.dakika içerisinde hakan’ın kafa vuruşu 40.dakika içerisinde de duran topların usta ayaklarından falko2nun serbest vuruşu,galatasaray’ı gole yaklaştırmış ancak muvaffak olamamıştır galatasaray.bu yarıda galatasaray yaptığı presle trabzonspor’a 3 pas imkanı bile vermemiş,kırmızı kartla atılan 2 oyuncunun eksikliğini hissettirmemiştir dahi.ancak 2.yarıya çıkarken galatasaray’daki aksiliklere,başına bir tekme yiyen erdal keser’in hastaneye kaldırılması da eklenmişti…feldkamp,erdal’ın yerine de defans oyuncusu almak ve skoru korumak yerine kızılyıldız’dan transfer edilen, o dönem orta sahada forvet arkası ve sol açık oynayabilen elvir boliç’i aldı.bu kadar aksilik ve terslik ile galatasaray’ın lig lideri karşısında çözüleceğini zannedenler yanılmış,galatasaray ikinci yarıda da başta hakan şükür olmak üzere takım halinde trabzonspor’a pres uygulamış ve rahat top oynama imkanı vermemiştir.bu yarıda ataklar gene galatasaray’dan gelmiş,okan sağdan,boliç soldan ve ortadan,trabzonspor defansını zorlarken hakan şükür 11 trabzonspor oyuncusuna da pres yapmış ve gol aramıştır.
  71.dakika içerisinde kapalı tribünler önünde okan buruk,trabzonspor atak için hazırlanırken topu şeyhmus’dan çalmış,o ana kadar erdal keser’in sakatlandığı faulü olmak üzere 5 ayrı sakatlıkla neticelenen olaya karışan,interpol tarafından kırmızı bültenle aranan fakat neden bilinmez oğuz sarvan tarafından kırmızı kart gösterilmemiş hamdi arslan’ın sağından atıp solundan geçmiştir.yaptığı ortaya hakan şükür altı pasta vuruşunu yapmış ve galatasaray’ı mucizevi bir biçimde 1-0 öne geçirmiştir.bu golle beraber takımlarından 9 kişilik galatasaray karşısında gol beklerken kendi kalesinde gol gören trabzonsporlu taraftarlar huysuzlanmaya başlamış,bir kısım horon teperek çaktırmadan ali sami yen’i terk ederken bir kısım da kamil sönmez’den türküler söyleyip maçı unutmaya çalışmıştır.bu golle beraber galatasaray kendi yarı sahasına çekilip skoru koruyacağını zannedenler galatasaray’ı bırakın kendi sahasına çekilmesini,üst üste gollük atakları ile bir kez daha şoke olmuş,hatta hazma hamzaoğlu’nun ortasında hakan şükür’ün 50 metrelik deparını sonlandıran kafa vuruşunun direkten dönmesiyle kahrolmuşlardır.akabinde elvir boliç’in şutu,kaleci dahil herkesi geçmesine rağmen çizgi üzerinden çevrilmiştir.forvet hami mandıralı’dan kaleci victor griskov’a 80 dakika durmaksızın pres yapan hakan’ın kasları artık daha fazla dayanamamış ,oyundan çıkmak istememesine rağmen lifi attığı için avuçlar patlayıncaya kadar alkışlanarak oyundan çıkmıştır hakan…o zamanlar için daha dördüncü hakemlerin tabelayı kaldırıp kaç dakika eklendiğini gösterme kuralı olmadığından oğuz sarvan’ın maça kaç dakika eklediği bilinmemiş,polislerin maçın bitmesine beş dakika kala çıkış tüneline yönlenmesinden maçın bitiş zamanını kestirebilen taraftarların yoğun ıslıkları ve tezahüratları kulakları sağır etmiştir.artık uzatmalar içerisinde bir zaman içinde elvir boliç,güzel bilek hareketleri ile topu saklamış,arkasından gelen siyah kuşak hamdi’nin uçan tekmesi ile saha dışına çıkmıştır.trabzonspor oyuncuları faul beklerken oğuz sarvan çok enteresan bir biçimde oyunun oynatmış,açılan top uzatma dakikalarında dahi 9 kişi ile atak oynayan galatasaray’ı defansında boş yakalamıştır.numaralı tribünler önünden hami’nin sert ortasına jacek cyzio ayak koymuş ve tribünlerdeki taraftarların gözlerine bir damla yaş bırakmıştır.oğuz sarvan atılan trabzonspor golünden sonra maçı hiç uzatmadan bitirmiş ve stadyumdan yıldırım ekipler amiri komiser cemil korumasında çıkabilmiştir.okan buruk hüngür hüngür ağlamış.hakan şükür lifi atmasına rağmen tedavi yerine saha kenarında arkadaşlarına destek vermekten bitep düşmüştür.galatasaray taraftarları stadyumdan çıkış önceliği kendilerinin olmasına rağmen stadı terk etmemiş o mücadeleyi gösteren galatasaraylılık ruhunu sahaya yansıtan,oyuncularını dakikalarca ayakta alkışlamışlardır.karl heinz feldkamp hakemden hiç bahsetmeyerek takım ileride daha iyi olacağını söylerken leekens,hakemi pek beğenmediğinden dem vurmuştur .
  bu maç,doksanlara damgasını vuracak galatasaray’ın kendisni rakiplerine ilk defa hissettirmesi açısında önemli bir yere sahiptir…azalırken çoğalmanın ne demek olduğunu 11 nisan 1993’te kadıköyde fenerbahçe’ye,17 mayıs 2000’de parken’de arsenal’e tekrar tekrar öğretecek olan galatasaray’ın,galatasaraylılık ruhunun ne demek olduğunu ali sami yen çimlerinde ispatladığı bir maçtır.
  micheal jackson mı dediniz?konser iptal odlu.15 senedir bileti sattığım adamı arıyorum,250.000 lirasını vermek için… "
 • yıllardır özetlerini heyecanla beklediğim bu maçı sağolsun futbolkolik yüklemiş youtube'a. kallili 92-93 sezonunun neden en görkemli galatasaray sezonlarından olduğunu gösteren maçların ilklerinden ve en önemlilerinden belki de. bazı maçlar vardır, çocuk kalbi ve gözüyle izlerken bir de bakmışsınız içinizde o takıma duyduğunuz bağlılık 90 dakikanın sonunda başka ve geri dönülemez bir boyuta ulaşmış. bu maç da öyle bir maç. henüz 30 dakika geçmeden 9 kişi kalan galatasaray'ın sezonun devamında da yapacağı gibi sahayı rakibine müthiş bir pres futboluyla dar ettiği ama 3-0 olacak maçtan son dakikada yediği golle pisi pisine beraberlikle ayrıldığı bu maç herhalde şahsi tarihimde galatasaray bağlılığımın mihenk taşlarından bir tanesi.

  kallili ilk galatasaray sezonuna tanık olabildiğim için hep şanslı addederim kendimi her ne kadar yaşlanıyor olmak iyice yıpratsa da bünyeyi. gelir gelmez genç takımdan okan'ı takımın yıldızı yapması; bursa'dan gelen sakar golcü hakan'daki ısrarı; birkaç ay içinde trafik kazasıyla futbol hayatı maalesef fiilen olmasa da bitecek mamili, emektar yusuflu, uğurlu, hala genç sayılacak tugaylı savaşkan orta sahasıyla müthiş bir takım yaratmıştı yaşlı kurt. hala döner döner o sezondan kalan maçlara bakar, bir yandan da rahmetli babamla onları beraber izlerkenki çocukluk saadetini hatırlarım.

hesabın var mı? giriş yap