şükela:  tümü | bugün
 • tab gıda ile alakalı şu entry'ye sansür koyması. rezalet olan ise ilgili entry sahibi tarafından favları ile görünüyor ama başkaları tarafından böyle https://i.hizliresim.com/ro9rb7.png görünüyor. (bkz: #71155024) (bu sansürlenen) (@5yildahavar adlı yazarın entrysi)

  https://i.hizliresim.com/ey6nx9.png
  https://i.hizliresim.com/ro9rb7.png

  bunu da sansürleyecekler şimdi. caps alıp paylaşın hemen.

  (bkz: yazarın gördüğü başkasının göremediği entry)

  işinize gelmeyen bir şey yazınca biraz onurlu olun da uçurun yazarı. sırtından para kazanmak ne güzel değil mi milletin? ekşi sözlük? işine gelmeyen entry ye yazılımsal kurnazlık yap ama öbür entryler dursun.

  bu arada uçmam an meselesi.

  edit: "@5yildahavar" adlı yazar sansür koyulan entry'yi yeniden yazdı bu başlıkta aşağı tarafta (bkz: #71186686)

  edit 2: birazdan ekşi sözlük bunun yazılımsal bir hata olduğunu söyleyebilir ama bu hata neden tab gıda başlığı ile alakalı bir entryde oluyor acaba? nereden baksan entry sayısı milyona ulaşıyor ama sen git de dikkat çeken bir başlığın entrysinde hata oluştuğunu gör de teknik hata olduğuna inan şimdi. çok ilginç !!!

  bu da dursun burada: https://resimyukle.xyz/resim/skpo1z (https://i.resimyukle.xyz/skpo1z.png) yedek alın

  bu başlığa da sol frame sansürü koyun ama onunda yolu var.

  yani benim kızdığım şu: iyi kötü bir mahkeme kararı olsun da öyle engelleyin yoksa hukuk süs olsun diye yok.
 • insanı şaşkınlıktan şaşkınlığa iten durum . söz konusu entry (bkz: #71155024)

  bulabilene aşk olsun

  edit : 33 favı var ben görüyorum tab gıda başlığında . tabi burger king başlığında verdiğim bkz. sadece ben görüyorum
 • sağlam rezalet.
 • bunları sağlam bi boykot etmek şart aslında...
 • vay arkadas. sozluk btk olmus, ihtiyati tedbir karari uyguluyorlar.
 • bir zamanlar sözlük ahalisinin başı çektiği on binler, taksim'i internet sansürü protestosuyla inletmişti. onurla, gururla oradaydık hep beraber.

  şimdi ise tuz koktu.
 • sakın sakın sakın . oraya işe girmeye yeltenmeyin bile. bir bucuk yıl kasiyerlik (!) yaptım .

  1.çalışma saati 8 saat güya. ama sigorta ve maaş 7.5 saat üzerinden yatırılıyordu. neden mi , çünkü yarım saat mola varmış. ama ben 7 dk nın üzerinde sabit durduğumu mola yaptığımı hatırlamıyorum.

  2. yemek de istediğini yiyemezsin , tek bir öğün hakkın vardır. et yiyemezsin, maliyeti yüksekdir. eğer tavuk burger yemek istemezsen ve beklenen satışı yapmamışsan evden getirip de yiyemezsin . 3. kasiyerler size sürekli soğan halkası ,büyük boy vırt zırt soruyor ya , işte onun sebebi kotasını doldurmak. maaşa ek değil. tek derdi saatinde çıkabilmek.

  4.mesaiye tam çeyrek kala gitmek zorundasın , 1 dk bile geç kalırsan ceza alırsın . tuvalet temizleme, masa bacaklarını silme, paspas yapma, çıkış saatine 1 saat eklenmesi aklıma gelen cezalar.

  5. aynı hassasiyet çıkarken gösterilmiyor. akşam 9 da çıkacaksın mesela, başlarsın şefim kasamı sayın çıkayım demeye. sürekli erteler ve nihayet yarım saat sonra sayar , saymak 15 dk . noldu 45 geçirdi sana ayak üstü.

  6. çalıştığım süre boyunca vaktimde çıktığımı hatırlamıyorum.

  7. yazlık bölgede çalıştığımda çalışma süresi 10 saatti , güya rica edelerleri 2 saat daha kal. ama kalmazsan da izin gününü iptal ederlerdi.

  8. kasada yapılması gereken sipariş tekrarı vs. gibi adımlar vardı, ve güler yüzlü olmak . o strese gel de güleryüzlü ol. olmazsan da paspas yap. beğenmezlerdi bi daha yap. embesil gibi aynı işi saatlerce yap.

  9. maaşın gününde ödenmez tabii ki .

  10. uzman yardımcısı dediğin iş , orda arkada kola patates doldurmak.

  11. vasıfsız insan orda çalışır.

  12.insan tacidir onlar , 45 kiloydum bana 20 kg lık süt taşıtıyorlardı.

  daha aklıma gelmeyen bin tane kötü şey var . bir hafta sonu o kadar yoğun oldu ki , 10 da mesaiye başladım öğleden sonra 4'e kadar ne su içtim ne tuvalete gidebildim . çatladım artık. boğazım şişti konuşmaktan. bir şefim vardı yarım bardak gazoz verdi , arkamı dönüp onu içtim. boğazım daha kötü oldu. orda işi bitirdim . vardiyam bitti eve gittim , bir daha da gitmedim işe. beni arayıp sana kırmızı nokta verirler bir daha hiçbir yerde iş bulamazsın dediler . sonuç , kuru sıkı. istediğim yerde de çalıştım .

  aklı olan önünden bile geçmesin . batakhanedir oralar, vasıfsız, vizyonsuz bi ton malın çalıştırıldığı bir yer. kurumsallık mı ? teğet geçmiş cnm.
 • yuh! oha!

  rezalet başlıklarımın ben silmişim gibi sessiz sedasız kaldırıldığına tanık oldum da bunu ilk defa farkettim.

  kendi tab gıda entrylerimi kontrol edeceğim, aynı durum varsa editlerim.
 • rezaletin daniskası.

  hem sözlük tarafından hem de tab gıda. bu nedir lan böyle ?