şükela:  tümü | bugün
  • pixel 2 ve pixel 2xl'in tanitilacagi etkinlik.

https://www.youtube.com/watch?v=etmuu1bs41s
  • esnedim videoyu izlerken.
    o kadar sikinde değil ki insanların google'ın çıkacağı telefon, o kadar olur yani.
    telefonu çıkaracaksın, millet göt olacak ondan sonra gireceksin bu merak yaratma, reklam yapma işerine. evet iphone'un yaptığı gibi.
    reklam yapma ile ürün yapma arasında fark var.
    "ama google'ın yaptığı telefonlar da iyi" diyen arakdaşlarım vardır şu an içinden.
    evet iyi.
    ama "yeni bir telefon almayı düşünüyor musunuz?" iddiası ile video hazırlayacak kadar iyi değil.
    "evet düşünüyom iphone 8 para olursa da x, hadi onu da almadım samsung"

google'cım ekstra beklenmedik vay aq (atıyorum 1 hafta giden şarj)dedirtecek bir şey yap, seneye reklamını biz gelir izleriz. zaten sene kimse iphone da almaz.

aynen 2008'de kimsenin motorolla almadığı gibi.
  • su an canli yayinlanan ekinlik : https://www.youtube.com/watch?v=7dlgpalxw2a
  • google ceo'su youtube sanırım şimdi karıştırmayayım ama ne fark eder google pazarlama müdürüydü;
    -hedeflerini iyi belirle falan filan falan gibi şeyler mırıldanıyordu.

şu an birisi çıkıp "yok onu astronot söyledi" deseniz dahi google'ın canlı yayını kadar rahatım, bu yayını izlerken kendimi panda gibi hissediyorum, bambunun en kıtır yerini ısırıyorum.orada söyleyen için ilham verici olduğu düşünülen sözlerin salonun koltuklarına dahi nüfus etmesi imkansız.

yine güzel şeyler söylemek gerekirse;
    hem teknik hem de tasarım anlamında inanılmaz sıçrama bekliyorum.
  • ne apple ne de samsung etkinlikleri kadar ihtisamli olmayan, ama her iki sirketin etkinliklerinde sunulandan daha fazla yenilik ve tasarim sunulan google etkinligi. gercekten gelecegin nasil olacagi hakkinda cok fazla sey gorduk bugun. bio bilmemne engine gibi anlamsiz laflar, bilmemnekadar x daha hizli gibi yalanlar yoktu. getirdikleri yenilik ne, gercekten neye yarayacak bunlari anlattilar. google aı konusunda lider kalmaya devam edecegini bir kez daha gosterdi.

bir ara pixel ultra ile ilgili bir saka yaptilar bir acaba dedik..