şükela:  tümü | bugün
  • indi bindi ücretinin istanbul'da 2 lira olması durumudur.

zamlar resmen otomatiğe bağladı. durduramıyoruz.

minibüsün modern ülkelerde ulaşım açısından kullanım alanı yok. ancak bazı alanlarda türkiye şartlarında işlevselliği var.

http://m.haberturk.com/…i-son-durum-1659702-ekonomi
  • 6 ayda bir zam yapıyorlar kimse de bir şey demiyor. hoş ben de bir şey demedim.

devlet araba alma diyor, minibüsçüler almam için ısrar ediyor.
  • başlıkta şehir yazmaması sebebiyle gazetelerin internet haberlerini hatırlatmış haber. allahtan yine de istanbulmuş, italyanın bir şehri falan da olabilirdi.

aslında ankaraya göre yine fena değil rakam. ankarada yılbaşından beri öho ve kısa mesafe minibüs 2,75 tl.

(bkz: melih gökçek)
  • sevindiren zamdır. mtv zamlarına "arabası olan düşünsün", gelir vergisi düzenlemesine "doktor, mühendis düşünsün" diye bakan bencil çomarların minibüse binmeye korkar hale gelmesi gerekiyor ki, bir şeyler değişsin.

ayrıca, yıllardır ben onun hakkını savunmaya çalışırken bana vatan haini gözüyle bakan çomarlara svihs. artık kusura bakmayın iki gözüm.
  • kısa mesafe için minibüsün hala otobüsten ucuz olması durumudur.
  • indi-bindi ücretinin hala düşük olduğunu düşünmekteyim. asgari 2.75 olması gerekmekte. anadolu çomarının ortalıkta gezerken bir kez daha düşünmesini sağlayacak seviyeye çekilmesi gerek dolmuş minibüs ücretlerinin.

ha keza ekmek fiyatlarının da acilen zamlanması gerekmekte.