şükela:  tümü | bugün
 • edit:bana hak vermeyen salaklar görsün.haklıydım ve param iade edildi.

  edit:çok mesaj geldi çalışanın yaptığı dolandırıcılık olmuyormuş, işgüzarlık diye değiştirilirse sevinirim.

  (#71182539)

  arkadaşlar allah aşkına bi dinleyin olaya gel.dolandırıcılık dedim kusura bakmasınlar ücretimi iade edene kadar da entryi editlemicem.kısa kesicem uzatmıcam.

  thy düşmanı falan değilim hatta her yerde övüp savundum.ama call center çalışanı iş güzarlığını dinleyince dünya markası hikayesine inancınız kalmıcak.

  18 eylül 2017 de 2 misafirim için istanbul trabzon uçusu için 2 kişilik bilet alıyorum.1 saatden fazla süren görüşme sonunda yapacağınxz işe sıçayım deyip ödemesini kredi kartıyla yaptığım biletleri iptal edip ücret iadesi istiyorum.telefondaki bayan da tamam deyip telefonu kapatıyor.
  bende thy diye bi daha olayın üstüne gitmiyorum.16 gün sonra garanti bankası harcamasının geri iadesi yapılmadığını görüyorum.

  bugün tekrar arıyorum.biletiniz iptal edilmemiş o yüzden ücret iadesi yapılmamış diyor.isim eksikliğinin check in de sıkıntı yaratmayacağını mail atmışız diyor.hangi mail adresi diyorum söyledikleri mail adresi de yanlış çıkıyor.iyi de ben bileti iptal etmişim check in de sıkıntı yaratıp yaratmayacağının bi manası kalmıyor ki.ben komple bileti iptal etmişim.o görüşmeyi yapan kadının iş güzarlığı thy ye yıkmak da biraz ağır olur ama yapcak bişi yok.doğru düzgün iş yapsınlar.
 • personelin işgüzarlığından kaynaklanan rezalet. tabi mağdurun da günlerce olayı sorgulamayıp beklemesi işin tuzu biberi olmuş. ayrıca pek de çözülecek bir sorun gibi durmuyor. nitekim konuşma kayıtlarının incelenmesi ve personel hatasının ortaya çıkartılması oldukça uzun sürebilecek bir iştir.

  rezalet puanı: 6.89/10
 • thy'nin artık eski thy olmadığını bize bir kez daha hatırlatmış rezalettir,.

  beni de uçağa 40 dk varken almamış, yeni bilet almak zorunda bırakmışlardı. havaalanlarında o laptopu aç çalıştır muhabbetinden. hiç bir zaman hakkımı helal etmiyorum .ondan sonra da başka firmalarla uçmaya yemin ettim.
 • olayin detaylarini bilmiyorum ama, bir kez ödemeyi yaptiysaniz ve bilet esnek degilse (epeyce fark ödenerek aliniyor esnek bilet), iptal talebini yapan sizken thy bilet parasini hic bir sekilde iade etmiyor (bilet alirken yazili uyarilarda görülebilir).
  call center calisaninin bastan savmasina maruz kalinmis gibi görünen durum.
 • 1) türkçe rezalet, okurken ızdırap çektim.
  2) olay dolandırıcılık falan değil, basit bir hata. zaten yazar da entry'sini düzenleyerek bunu belirtmiş.
  3) detay verilmemiş. işlemin iptalini istemek yeterli değil, bunun bir prosedürü var. ayrıca ses kayıtlarına ulaşılabilir, sözlüğe yazmanın anlamı yok.

  rezalet notum: 2/10
 • bir benzerini pegasusla yaşadığım, telefon görüşmeleri dinlendiğinde ücret iadesi aldığım olay.
 • olay işe yeni başlamış bir çağrı merkezi çalışanı, onun amiri ve müşteri arasında geçiyor.

  acemi çağrı merkezi çalışanı böyle bir durumla karşılaşmadığı için amirine soruyor. sorarken müşterinin iptal istemini - büyük ihtimalle kızacaklar diye çekindiğinden- atlıyor. müşterinin telefonu kapattığını söyleyemiyor. amirinin " bi şe olmaz yaaa!!" sözünden sonra sigara molasında ofis komşusundan öğrendiği gibi mail atıyor.

  acemi çalışana göre sorun halledildi. müşterinin çekincesi yani iptal sebebi ortadan kalktığına göre iptale gerek yok işte.

  telefon kaydı dinlenildiğinde acemi çalışan ders, müşterisi de parasını geri alacak.

  hemen ekleme: bu bir senaryodur. doğru olmak zorunda değildir. ama eski bir çağrı merkezi çalışanı olarak bence bu senaryonun olmuş olması büyük ihtimaldir.
 • geri iadeden sonrasını okumadigim uyduruk rezalet.
 • thy nin işlerini azaltmayacak ve de dolandırıcılık olmayan olaydır.
  rezalet puanım yok