• 1) türkçe rezalet, okurken ızdırap çektim.
    2) olay dolandırıcılık falan değil, basit bir hata. zaten yazar da entry'sini düzenleyerek bunu belirtmiş.
    3) detay verilmemiş. işlemin iptalini istemek yeterli değil, bunun bir prosedürü var. ayrıca ses kayıtlarına ulaşılabilir, sözlüğe yazmanın anlamı yok.

rezalet notum: 2/10
  • olay işe yeni başlamış bir çağrı merkezi çalışanı, onun amiri ve müşteri arasında geçiyor.

acemi çağrı merkezi çalışanı böyle bir durumla karşılaşmadığı için amirine soruyor. sorarken müşterinin iptal istemini - büyük ihtimalle kızacaklar diye çekindiğinden- atlıyor. müşterinin telefonu kapattığını söyleyemiyor. amirinin " bi şe olmaz yaaa!!" sözünden sonra sigara molasında ofis komşusundan öğrendiği gibi mail atıyor.

acemi çalışana göre sorun halledildi. müşterinin çekincesi yani iptal sebebi ortadan kalktığına göre iptale gerek yok işte.

telefon kaydı dinlenildiğinde acemi çalışan ders, müşterisi de parasını geri alacak.

hemen ekleme: bu bir senaryodur. doğru olmak zorunda değildir. ama eski bir çağrı merkezi çalışanı olarak bence bu senaryonun olmuş olması büyük ihtimaldir.
  • olayin detaylarini bilmiyorum ama, bir kez ödemeyi yaptiysaniz ve bilet esnek degilse (epeyce fark ödenerek aliniyor esnek bilet), iptal talebini yapan sizken thy bilet parasini hic bir sekilde iade etmiyor (bilet alirken yazili uyarilarda görülebilir).
    call center calisaninin bastan savmasina maruz kalinmis gibi görünen durum.
  • konuşma türkçen de yazım türkçen kadar kötüyse telefondaki görevli konuyu anlamamış olabilir arkadaş. suçluyu başka yerde arama derim.
  • kendi hatalarından kaynaklanan mağduriyetini kanıtlarsan paranı iade ederler. görüştüğün gün ve saati aradığın telefon numarasını söylersen muhtemelen kaydı dinleyip iade edeceklerdir.
  • geri iadeden sonrasını okumadigim uyduruk rezalet.
  • bir keresinde 1.5 saat call center’la biletleme işlemi için cebelleştiğimi hatırlatan rezil rüsva olay. call center’ı kullanmamın özel bir sebebi vardı. en son bütün mesai sonrası dinlenme zamanımı eriten bu süreçten dolayı sinirlerim laçka olup höykürünce sonuç alabilmiştim.

yazarı destekliyorum, thy müşteri memnuniyeti için gerekli aksiyonları almalı.
  • kimse mi okumuyor yazdığımı ?

müşteri hizmetleri isim eksikliğinin sıkıntı yaratacağını o yüzden işlemin baştan yapılması gerektiğini söylüyor.ben tabi ödemesini yaptıktan sonra bunu söylüyor.

ben de daha fazla uğraşamacığamı biletin iptalini ödediğim ücretinde iadesini istiyorum dedim.bşka bi arkadaşına yönlendirdi.o da biletinizi iptal edip ücret iadeni gerçekleştiriyorum diyor.herhangi başka bir işlem yapmam gerekiyor mu diye de soruyorum.hayır diyor işleminiz iptal edildi ücretiniz bankanıza iade edilecek diyor.

16 gün sonra öğreniyorum ki çalışan biletleri iptal etmemiş ücret iade etmemiş ayrıca yanlış aldığı bir mail adresine biletin iptal edilmediğini çünkü check in masasına isimlerin eksik olması sıkıntı yaratmıcak diye mail attık diyor.

işte bu kısım dolandırıcılık.ben bilet iptal istemişim sen mafana göre bileti iptal etmeyip yanlış bir mail adresine (ki bu kısım da çalışanın suçu) biletinizi iptal etmedik gidin kullanın minvalinde mail atıyorsun(bunu da bugün konuştuğum çalışan telefon da söyledi).

illa uzun uzun yazıcaz kimse inanmıyor okumuyor yoksa.
  • thy nin işlerini azaltmayacak ve de dolandırıcılık olmayan olaydır.
    rezalet puanım yok
hesabın var mı? giriş yap