şükela:  tümü | bugün
  • akıllara zarar bir rezalet ve ttnet'in yeni müşteri söğüşleme sistemi hakkında yazacağım rezalettir.

şimdi kısaca bahsedeyim, oturduğumuz sitede sadece ttnet ve superonline alt yapısı vardı, çoğu insan superonlineden şikayetçi ama ttnet'in idare eder olduğunu söylediği için 2 ay önce ttnet abonesi olduk.

rezalet tam olarak şuradan başlıyor 28 eylülü 29 eylüle bağlayan gece saat 01.00 de elektrikler gitti saat 03.00 gibi geldi, baktık internetimiz yok.

bekleyelim gelir dedik cumartesi pazar geçti, pazartesi geçti internet falan yok.

benim dikkatimi çeken bir diğer şey ise, masaüstü bilgisayar için çok güçlü bir wifi anteni kullandığımdan daha önceleri en az 50 tane zyxel ttnet bilmemne diye bağlantı görürken, hiç birini görememem oldu, telefon ettik, modeminize internet gelmiyor dediler, peki tamam.

altyapı problemidir dedim salı gününe kadar bekledim, salı günü teknik destek istedim, çarşamba saat 09.00 a randevu verdiler, saat sabah 10 gibi geldiler, ölçtüler biçtiler, modeminiz bozulmuş, hattınızda bağlantı var ama modeminize gelmiyor modemi değiştirmeniz lazım dediler.

ee nasıl olacak daha 2 ay oldu garantisi var falan dedim, avcılardaki ttnet binasına gidin hemen oradan değiştiriyolar dediler, iyi dedim ve gittim.

ttnet merkezindekiler modem değişimi yapmadıklarını, servise göndermemizi söylediler.
    dikkatimi çeken diğer şey ise modem sırası beklerken arkamdaki 3 kişi de bizim sitede oturuyordu.

çıktım en yakın bilgisayarcıya modem sordum 320 tl dediler, servise göndersek nasıl olur dedim, 15 gün ile 1 ay arası gelir gönderirim sorun değil dedi.

derken abi şunu bi denermisin dedim, adam taktı modem çalışyıor sorun yok dedi.

ee nabıcaz biz şimdi dedim? ttnetin telefonunu çevirip bana uzattı, sizinkiler modemden dedi, ben modemi değiştirdim yine düzelmedi, modemden değil bu de dedi.

aynen öyle söyledim ve teşekkür edip eve doğru ilerlemeye başladım, 1 saat sonra eve geldim, modemi taktım, takar takmaz telefonumuza modem ayarlarınız yapılmıştır internete girebilirsiniz diye bir mesaj geldi.

malum teknik servis istemek 11 tl, bu gün geldiler 11 tl faturaya yansıyacak ve modem deyip gittiler.

ee sonra ne olacak? modem değişecek gelecek, düzelmeyecek, bugünki gibi yine 11 tl geçirip gelecekler, bu sefer başka birşey çıkacak böyle 11tl 11tl yerleştirip ödeyemedikleri 50milyon tl yi bizden çıkartacaklar.

evet ikinci 11tl yine girdi, çünkü bugünki konuşmamda modemi değiştirdim düzelmedi dediğimde yine teknik servis göndericez onaylıyormusunuz diye sordular.

gençler kısaca bu olay böyle, 11 tl deyip geçmeyin bizim sitede benim görebildiğim 50den fazla ttnet üyesi var, hepsine böyle 11 11 11 yerleştirince sağlam para oluyor.

aynı durumu yaşarsanız eğer, ve modeminizin ışıkları yanıyor ve çalışıyorsa, teknik servis gittikten sonra tekrar arayıp, modemi değiştirdim düzelmedi deyin, bakın nasılda o bozuk modem birden çalışmaya başlıyor.

superonline ilgili de şunu yazayım, oturduğumuz sitenin kadrolu elektrikçisi var, her apartmanın en altında da genelde kilitli olarak tutulan da bir internet odası var, bu odanın içinde ttnet ve superonline kutuları bulunuyor.

işte ilk önce bu telefon görüşmelermizde, paralel çekmişsinizdir ondan bozulmuştur, kutudan daireye gelen hattta arıza vardır dediklerinde ben bu elektrikçiyi çağırıp, kontrol ettirmiştim.

ttnetten dem vururken superonline nasıl dediğimde ise ya abi bırak iyice bok onlar demişti.

şunu anlattı geçen hafta superonline ekibi geldi burada yandaki apartmana beni buldular internet odasını açtım bağladılar gittiler dedi, ertesi gün 3 daire beni çağırdı gittim baktım, üçününde interneti bozulmuştu ve ttnet abonesiydi dediler.

aşağı indim bi baktım bu 3 dairenin de ttnet kutusundan bağlantısı kesilmişti, bildiğin kabloya yan keski vurup gitmişler dedi.

ben olayı anladım çünkü onlar gittikten sonra orayı kilitledim dahada gelen olmadı o gün dedi.

2 gün sonra tekrar geldiler yakaladım , sen niye kestin elalemin bağlantısını, senin benim yaptığım işi bozmaya ne hakkın var dediğimde ise eleman "abi ne kızıyorsun yaa, ses etme ne güzel ekmek çıkartıyoruz sana " dedi, çok pis bozdum ve siktir ettim dedi.
  • müşteriden kaynaklı bir sorun yokken 11 tl istemek nedir amk. ayrıca gelip bilerek bozuyolar falan da denmiş çok büyük iddia.