• iteleme, okşa!
    nefret etme, merhamet et!
    öldürme, yaşat!

çok zor değil, sana dokunmayana dokunmamak. yararın yoksa, zarar da verme. bırak her nefes alan canlı gibi, o da kendi dünyasında yaşasın.

4 ekim hayvanları koruma günü kutlu olsun! bugün biraz daha merhamet, biraz daha fazla su, biraz da lezzetli mamalar. neden olmasın ki?

edit:
    --- spoiler ---

"büyük ahlaksızlıklar için büyük aptallar lazımdır". bütün insanlar suçlu değildir ama
    bütün hayvanlar masumdur.

--- spoiler ---

debe editi: böylesine güzel bir konuda debeye girmek beni çok mutlu etti. var olun hepiniz. * ve ayrıca şanışer tarafından favorilere alınmak büyük gurur oldu. adamsın sarp!
  • %50 indirim yapan yerler sayesinde biraz mama depolamayı başarabildiğim gündür. iflahım kesildi sokaktakilere mama yetiştirecem diye.
  • hayır konuyla ilgili yazayım diyorum da hangisine? bu kaç tane başlık zeusun aşkına?

(bkz: 4 ekim dünya hayvan hakları günü)
    (bkz: 4 ekim hayvanları koruma günü)
    (bkz: 4 ekim 2014 hayvanları koruma günü)
    (bkz: 4 ekim hayvan hakları günü)
    (bkz: dünya hayvanlar günü)
    (bkz: hayvanları koruma günü)

neyse iyisi mi mesajımı şöyle bırakıp gideyim.

hayvanları koruma gününün kutlanacak bir yanı yok. her yanımız tecavüz, katliam, vahşet. buna karşı hepinizden bugünden itibaren başlamanız kaydıyla bir şey yapmanızı rica edeceğim. lütfen artık "hayvan, köpek, eşek, öküz" gibi kelimeleri hakaret etmek için kullanmayın. dünyadaki hiçbir kötülüğün müsebbibi hayvanlar değil. zaten onları yiyor, giyiyor, üstüne binip geziyor, iliğine kemiğine kadar sömürüyorsunuz; bari dilinize sahip çıkın, bir de aşağılık insanları kötülemek için onları kullanmayın. beğenmediniz di mi 4 ekim mesajımı. önemli değil. gerçekler acıdır, ben de gerçeğim. demek ki acıyım. aristo'ya saygıyla.

tanım: milyonlarca hayvanın, gıda için, giyim için, eğlence için ve buraya yazmadığım onlarca başka sebeple işkencelerle öldürüldüğü, tutsak edildiği, sömürüldüğü sıradan bir gün.
  • bu yıl için zamanlaması çok manidar olan gündür.
  • kapımda bulduğum kanadı kırık güvercini balkonuma almak suretiyle günün anlamını pekiştirdiğim musmutlu gün. yerim lan. izin verse birlikte uyusak. ama kedim yer. ondan balkonda dursun evet. hayvanları koruyalım.
  • her gün kutlanması gereken gündür ..

benim kör ve sağır kedi kızımla ellerimizde bayraklarimız, kucak kucağa kutladığımız gündür..

bir gün, keşke bir gün,
    bu dünyanın sadece insanların olmadığını hatırlasak ve tüm canlılardan, doğadan özür dileyip, kendi kovuğumuza çekilsek.... ah keşke !
  • yaşam için gerekli olan her şeyin karşılanmasında doğaya ve çeşitliliğine muhtacız. hayvanların yaşam alanlarını korumak ve gözetmek bizim elimizde ve onlar bize emanet. yazılacak ve konuşulacak o kadar fazla şey varki. ufak bir dokunuşa bile ihtiyaçları var. hayvanları koruma, yaşatma ve haklarına sahip çıkma günümüz kutlu olsun.
  • adında bile meymenet olmayan gün. koruma günüymüş. kimden koruma? insan vahşetinden.

yasası var bunun mesela: hayvan koruma kanunu. bak orada da yazıyor koruma. açıp okuyorsunuz o kanunu, özetle diyor ki, "istisnalar haricinde hayvanları öldürmek, onlara eziyet ve tecavüz etmek yasaktır"

sonra da istisnaları sıralıyor:
    - av? serbest.
    - deney? serbest.
    - mezbaha? serbest.
    - kürk, deri? serbest.
    - fayton? serbest.
    - hayvanat bahçeleri, yunus parkları? serbest.
    - kurban, dini ritüeller? pek tabi serbest.
    - sokak hayvanlarına eziyet tecavüz? bak onlar yasak; ama cezası para cezası, onu da uygulamamak için elimizden geleni yapacağız bakanlık olarak.

tanımı da kondurayım: sütü için ineklerin vajinasına çubuklar ve kolların gireceği, doğum yapan koyunların yavrularının analarının bir damla sütünü tatmadan mezbahaya yollanacağı, yumurta çiftliklerinde yumurtadan henüz çıkmış erkek civcivlerin ticari değeri olmadığı için canlı canlı kıyma makinelerinden geçirileceği, atların faytonlarda ölümüne çalıştırılacağı, çanta/ayakkabı bok püsür üretilmek üzere kim bilir kaç hayvanın canlı canlı derisinin yüzüleceği, bu arada da pek merhametli (!!!) insanlar tarafından hayvanların vicdan mastürbasyonuna malzeme yapılacağı sıradan bir gün. hadi sevimli kedi köpek videoları paylaşalım, onlar allah'ın sessiz kulları bugün susuyorlar; ama yarın ahirette konuşacaklar falan yazalım.

her şey senin için insanoğlu. sebep olduğun vahşetin tadını çıkar!

4 ekim hayvanları koruma günü (bkz: #71173468)
    türcülük (bkz: #68739173)
    merhamet (bkz: #79821785)
  • oğlumdan ve hanımdan hediye bekliyorum. inşallah bu sene unutmazlar.
  • sivrisineği öldürürken bile iki kere düşünen, sırtına çekirdeği almış yuvasına koşuşturan karıncayı ezmemek için yol değiştiren bünyemde derin düşünceler oluşturmuş gündür. hayvanlara yapılan acımasızlıklar aklıma geldikçe çıldıracak gibi oluyorum.
    hayvanat bahçelerinin*ve yunus gösterilerinin ardında yatan vahşet,en tehlikeli canlının insan olduğunun en büyük göstergesidir.
    tavuk çiftliklerinde civcivleri canlı canlı parçalatan, eziyetin binbir türlüsünü yapan vahşilerin hesap vereceği günlerin geleceği umuduyla yaşıyorum.
    ayrıca pet shop rezaleti de var. bir de bakacağım diye çoluk çocuk elinde telef edip,sokağa attığınız hayvanlar...
    şeytansınız şeytan.
hesabın var mı? giriş yap