• babalar gibi 27buçuk aldım. 90 aldım diye herkes yazar, götü yiyen 27 yazsın.
  • akın dilin açıkladığı cevaplarda yanlışlar olduğunu düşündüğüm sınav. ya da bana öyle geliyor. misal einstein newton karsilastirmasinda, newton'un fazla rakibi olmadığından geride kaldığını einstein'in ise diğer dahilerin arasından sıyrıldığı için daha önemli olduğunu söylüyordu diye hatırlıyorum.
  • columbia university'yi kolombiya üniversitesi olarak ceviren zihniyetin sonbahar donemi sinavi.
  • arkadaşlar,

yüksek alanlar, ingilizce bildikleri için yüksek aldılar;
    sizin sandığınız gibi sorular kolay olduğu için değil.

yani, girmediğiniz halde soruların kolay olduğunu varsaydığınız bu sınava girseydiniz yine düşük alırdınız. zira sizin ingilizceniz kötü.

umarım açıklayabilmişimdir amına koyum.

neyse, ben de yüksek aldım.
    ama ben hep yüksek alıyorum ^_^
  • ingilizce testinde izlandaca soru olan sınav. en son 2000 yılında ingilizce çalışmış biri olarak yapabildiğim en iyi şey olan isabet ya resulullah taktiğini uyguladım. kısmet artık.
  • bu sene soruları tübitak yerine greenpeace hazırlamış. yok küresel ısınma yok buzulların erimesi yok canlı türleri bir sürü soru vardı. bana göre sınavın en dikkat çeken paragrafı ekonomi ve küreselleşme ile ilgili olanıydı. ilk defa giriyorum öyle ahım şahım hazırlandım diyemem. burdan ösym'ye sesleniyorum. hocam 55 yetiyor. yapın bir güzellik.
  • zorlandığım sınav. ekşi sözlük ortalamasını düşürdüğüm için kendimden utanıyorum.
  • sigaramı ve çakmağımı çaldırdığım sınav olmuştur. malum içeriye hiçbir şey sokmadıkları için yanıma sadece nüfus cüzdanı, biraz kağıt para (yol parası için) ve bir de sigara paketini almıştım. içeri alırlarken son sigaramı içtikten sonra bir ağacın dibindeki büyükçe bir taşı kaldırıp paketi oraya sakladım. etrafta beni izleyen kimse olmadığından da emindim. fakat sınavdan çıktığımda bir de ne göreyim? taş yerinden kaldırılmış, paketle çakmak da uçmuş tabi. üstelik sınavdan çıkan hiç kimsede sigara yok. otlanacak kimse de bulamadım. okul dağın başında bir yer olduğu için sigara alacak bakkal da bulamadım. ulan hırsız ibnesi, iş mi şimdi bu yaptığın? içinde 3-4 dal sigara kalmış paket çalınır mı lan? hadi paketi çaldın, bari bir dal sigara bıraksaydın oraya, çıkınca içerdim ne güzel. senin yüzünden resmen nikotin krizine girdim. allahsız tosbağa seni.
    (bkz: hadi kaputu açtın bari aküyü çalmasaydın)
  • eski dost düşman olduğuna göre en azından otobüs kartlarına, analog saate izin verseler de geç kalıyorum paranoyasına düşmeden ve kartı götümüze sokmadan sınava girebilsek.
  • benim anlamadığım nokta şu: takvimde (şuradan bakılabilir: sınavtakvimi) 22.09.2016 da açıklanacağı yazıyor. yani bunu önceden belirlemişsin. sabah 9-10 gibi açıklasan ne olur? standart yok ki... önceki sınavların sonuç açıklama saatlerine birkaç örnek: 12 civarı, 15 civarı, 20 civarı... aradaki farklılık nereden kaynaklanıyor? bu zıkkım sonuçlar zaten bellidir, son kontrollerini önceki günlerde yapmışsındır, açıklamayı hep sabah saatlerinde yapsanız ne olurdu? ayrıca, bu sefer bayram arası bahane olacak belki onlar için ama neden yds'ler 6-10-16, şu anki 18 günde açıklanıyor? burada da dengesizlik var. ha değiştirebileceğimizden değil de işte söylenmeden edemiyor insan...

işin ilginç yanı 80 tl ödediğimiz ve günlerce sonuç için beklediğimiz bu saçma sınav türkiye dışında hiçbir yerde sallanmıyor da... (hatta tr de bile odtü gibi bazı yerler de saymıyor.)

(toefl ve ielts'e göre ücreti ucuz diyen sığır olursa, cevabım: bunu devlet yapıyor ve diğer sıvavlar writing,listening,... gibi becerilerle gerçekten dil seviyesini ölçtüğü için ve dünyada geçerli olduğu için yds bu sınavlarla karşılaştırılamaz.)
hesabın var mı? giriş yap