*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 4 eylül 2018 günü dolar kurudur. bugünkü facia (10 ağustos 2018) daha da tırmanacağı için tahminime göre; 1 dolar = 8.40 tl olacaktır.

edit:
    olmadı iyi ki de olmadı fakat tutmayan tahminim konusunda bana da hak verin. doların sadece bir günde 5.48'den 6.22'ye çıktığı bir gün yazılmış bir entry bu.
  • yarın doların çıkacağıyla ilgili ciddi söylemler var. varsa yatırım tavsiyesi alırım bi dal.
  • ben bugün çıkacağını düşünüyordum ama el attılar. biraz beklemeye aldılar.
    çıkacaktır bugün yarın yine
  • bugun dolar piyasasi tatil. yarin nelere gebe bilinmez. enflasyon yukseliyor ki daha da yukselecegini hepimiz biliyoruz. allah yardimcimiz olsun. zira gelirimiz artmadigi gibi mevcut isimizi korur muyuz kaygisi bas gosterdi. gelir yok gider artiyor matematigi hos degil. kahrolsun dis mihraklar ve onlari basimiza saranlar.
  • bugün işçi bayramı nedeniyle kapalı olan kanada ve abd piyasası hacim yoğunluğunu epey düşürdü. mb'nin faiz arttırabilirim korkusu 6.62'lerde 8 saat kalmayı sağladı. döviz vergilerinin düşürülmesi de ipten almıştı.
    epeydir 02'de açılan asya piyasaları borsamız açılana kadar doları 1,50-2,00 kademe yükselişe sokuyor. bu gece için yine aynı bekleyişteyim. gözler 13 eylül ppk toplantısında, bakalım neler olacak.

edit: cds an itibarı ile 585.55'e yükselmiştir.

edit 2: dolar tüm para birimlerine karşı etkili bir yükselişte.
  • 6.65 ile ce eee yapan kur.
  • 6.60 seviyesine geri gelecektir.

en son buna benzer bir cümle yazdığımda 3.60'dan 3.45'e düşer demiştim. zaman ve dolar ne kadar hızlı geçiyor.
  • sabahki ihracat kanunundan sonra gün içersinde 6.75 tepkisi beklediğim kur.
  • 4 eylül 2018 saat 11.00 itibariyle 1 dolar= 6.69 tl'dir.