şükela:  tümü | bugün
  • alkoliklerin ertesi gün hapını deneyin(bkz: alka seltzer). kesinlikle çözümdür.
    eğer mideden yukarı doğru yanma varsa asit geliyordur. çözüm (bkz: gaviscon)
    not:kullanmadan önce doktora danışın.bana da teşekkür etmeyi unutmayın:)
  • ben iki bira içince kendime geliyorum bu durumlarda, tabii iki birayla kalmazsa ertesi gün bu halin daha ağırını yaşama riskin yüksek...
  • 4 gün üst üste yüksek alkollü içki tüketmek çok problem değildir. problem olan o içkileri ne kadar çok içtiğindir.

ben açıkçası böyle durumlarda başkasına tavsiye etmemekle beraber (alkol ertesi günü) çarpıntı için yarım dideral, mineral eksikliği için magnezyum + madensuyu, eğer durum çok can sıkıcıysa alka seltzer. bunlara rağmen hala bir baş ağrısı, vücut ağrısı varsa ufak bir ağrı kesici. parol, novalgin vs.

genelde yarım dideral bende işleri yoluna koyuyor.

doktor tavsiyesi olmadan ilaç almayın arkadaşlar. herkesin durumu farklı.
  • belli bir yaş sonrası çarpar.
    20'li yaşların başında sabaha kadar içip ertesi sabah erkenden derse gidiyordum. 20'lerin sonunda bu performans tabii ki düşmüştü.
    acil çözümler bol ve sürekli su içmek, patates haşlaması yemek, yağsız ve şekersiz beslenmek (genel olarak yağsız, tuzsuz haşlama yenir).
    gün boyu yeşil çay, nane çayı, kekik çayı gibi takviyeler almak (siyah çay iyi gelmez. sıcağı sıcağına içilirse türk kahvesi bile iyi gelmez).
    bir süre içmemek.
    yeniden içmeye başlayınca mayalı içkilerle diğerlerini karıştırmamak (mayalı içki leyla eder insanı).

(bkz: içki içmeye başlayacaklara öneriler/@metonymics)
  • ara verip vücudu dinlendirmek, detoks yapmak lazım. yoksa vucut her geçen gün daha fazlasını ister.
  • yüksek alkollüleri bilmem, çok sevmediğimden dolayı lakin:
    8 gün üst üste 3-4 bira yapınca o kadar mayalı içki bağırsakları felç ediyormuş onu söyleyebilirim. diren patates
  • ilk 3 gün benim de desteklediğim aktivite.

sonrası bağımlılığa giriyor.
  • gereksiz hamallık. kör bıçağı al karaciğeri onunla sök otur sik. daha temiz.
  • migreni ve baş ağrısı olanların başvurduğu rahatlama yöntemi.
  • (bkz: churchill) -çörçil-