şükela:  tümü | bugün
 • saat 12:00'de gerçekleşecek olan toplantı.
  başbakan vekili sıfatıyla, cumhurbaşkanı abdullah gül ile yaptığı toplantının detayları hakkında konuşacaktır.
  grup toplantıları nedeniyle saat 12'ye bıraktığını açıklamıştır.
  bekliyoruz.

  edit: öncesindeki basın toplantısında "elbette hükümetin başı olarak taleplerini dinledim.. tabii ki başbakan vekili sıfatıyla" dedi. açıkçası bülent arınç gibi kelimelerini çok dikkatle kullanan biri için kulağımı bayağı tırmalayan bir cümle oldu. ben pek ağlayacağını zannetmiyorum. başbakanın yokluğu ile birlikte ilginçbirtoplantı olacağını düşünüyorum. bir de güzel sorular sorulsa..

  edit 2: dakika başı edit girerim sevdasıyla oturdum televizyonun başına ve sabahtan beri çalmayan telefonlar çalmaya başladı, iş güç derken ben bile sonradan izeleyebildim. ama gördüm ki başlığı da boşa açmışım. herkesin söyleyebileceği yuvarlak, muğlak şeyleri söylemekten öteye gitmemiş. insanların beklediği o rahatlatıcı konuşmayı yapmamış. göstericilerden bir ölü var ama işte bak bizim de kaç polis arabamız öyle böyle oldu diye "zaiyat" yarışına girmiş, kibarca evladım evinize dönün demeye getirmiş, mhp ve bdp'ye kıps yapmış, birazcık orantıyı kaçırmış olabiliriz demiş vesaire vesaire..

  iki gün evvel desen bunları belki millet inanırdı ama iki gündür tüm televizyonlar halk baskısına dayanamayıp cayır cayır yayın yaparken, polisin son derece kanunsuz uygulamaları bir bir göz önüne serilmişken, insanların itidal beklediği bir toplantıda kalkıp da daha fazla polis yaralandı, polis ilk gün biraz abartmış olabilir minvalinde konuşmak güneşi balçıkla sıvamaya benzer. insanlar ne olduğunu gördü. hak vermiyor olabilirler ama vicdanı olan herkes polisin uygulamalarını haksız bulmalıdır. işleri güçleri rakam vermek. evin içine gaz sıkmak, bunlar sivil polis diye sakallı sopalı adamları peşine takmak, kask numaralarını boyamak, pet şişe etiketiyle kapatmak, kazımak, beş altı kişi bir kişiye dalmak (hem de artık elindeyken), gaz kapsüllerini yere paralel sıkmak, kahveden adam almak, camiye gaz sıkmak, kalabalığa panik yaptıracak şekilde helikopterle gaz bombası atmak, tomayla bildiğin pusu kurmak (deniz müzesinin yanındaki boşlukta saklanıp başbakanlık ofisine değil, basbayağı iskeleye giden halk geçerken su ve gaz atmak-içindeydim) nasıl uygulamalar, isteriz ki bir de bunlara yanıt versin.

  canlar yitirilmişken hala şu kadar toma, bu kadar otobüs, şu kadar bilmemne hasar gördü diye sayı veriyorsunuz ya.. sahi bir can kaç toma eder sayın arınç?
 • kendisi müthiş bir hatip olduğu için yine uzun ve sihirli cümleler ile vaziyeti kotarmayı deneyeceği bir toplantı olacak.

  ah keşke yine (bkz: birsen altaylı) cesaretine sahip bir tanecik gazeteci şöyle okkalı birkaç soru sorsa da dinlesek...
 • ellerimizde peçeteler tv karşısında bekliyor olacağımız toplantı. ağlaşacağız karşılıklı bebişimle :(
 • gazzede birşey mi oldu diye merak ettirendir. myanmar da olabilir.
 • fas, tunus ziyaretini yapan başbakanın gezi notlarını paylaşıp, oradaki müslümanların zor durumda olduğunu söyleyip yardım çağrısı yapabilir.
 • tuvalet kağıdımla beklediğim toplantı.

  not: öğrenciyiz gardaş napak
 • ben hala başbakan ne derse onu yaparım diye başlamıştır.
 • ''polisimiz birazcık yaramazlık yapmıştır, tanısan sen de seversin'' tarzı bir yaklaşımı barındırmaktadır.
 • şimdi yalanları dinlediniz.

  gerçek haberler için bkz. sosyal medya.
 • an itibariyle andersen'den masallar anlatmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap