şükela:  tümü | bugün
 • ortadoğu'da kartları yeniden karıyorlar . ortadoğu 500 yıldır kumar masasından kalkamadı amk. bi de türkiye şimdi kalkar o bayıldığı leş arap kültürüyle eşli batak atmaya kalkar, suudi arabistan bize sıfır koz , yan kart olarakta en yüksek vale çıkartır.

  gene 8 der batarız.
 • dövizi yine zıplatmış.
  işte akpnin geldiği yer 2001 türkiyesi.
  onlar hala 2005-2010 arasındaki icraatlarını anlatadursunlar. ülke bildiğin 94-99-2001 gibi osuruktan nem kapan bir hale büründü. eserinizle gurur duyun.
 • gökhan ozbek'in yazdıkları okunursa daha bir anlamlanacak girişim.

  [https://twitter.com/…zbek/status/926942940446027776 https://twitter.com/…zbek/status/926942940446027776]

  şu da bir şeyleri açıklıyor:

  https://twitter.com/…zbek/status/926959191020982273
 • siyaset literatüründeki darbe ile bir benzerlik göstermese de ülkede yaşananları köklü bir değişim olarak nitelendirebiliriz.

  ne olursa olsun, hangi komplo teorisi üretilirse üretilsin, bu teoriler gerçek olsun veya olmasın, bu tarz rejimlerin günümüz dünyasında daha fazla ayakta kalabilmesi zaten söz konusu değildir.

  burada, tüm bu coğrafyada asıl gözden kaçırdığımız şey devlet diliyle konuşuyor olmamız. israil bunu istiyor, abd bunu fişteklemiş, kral bunu yapmış; peki yaşayan insanlar ne hissediyor, bu değişimlerin toplumda karşılıkları nedir? böyle bakıldığında sosyolojik açıdan maalesef sınıfta kalıyoruz.

  spesifik bir örnekle esad'ın neden hala ayakta kaldığı üzerine biraz düşünürsek yaşayanların düşüncelerinin ne kadar önemli olduğunu görme şansımız var.
 • o değilde abd den alınan milyarlarca dolar kime kısmet olacak bakalım. neyse geberen arap olduktan sonra önemli değil.
 • sözlükte ne kadar çok suudi arabistan uzmanı olduğunu görmemi sağlamış darbe girişimi bile sayılmayan aksiyondur.
 • suudi prens'in "radikal islam'in "izlerini ulkeden silip, " ılımlı islam ile bulusturacagina kararli oldugunu beyan ettikten sonra beklenilen bir kipirdanma idi.

  dusunebiliyor musunuz """tanricilik oynamaktan """ pek hoslanan kodoman araplarin ne dusundugunu bu beyandan sonra ?

  turk medyasi bu durumdan haber verdi mi bilmiyorum. ve fakat, hic de kucumsenecek bir sansasyon degildi bu haber ....

  (bkz: https://www.theguardian.com/…ate-islam-crown-prince)

  ps. ozur dilerim. turk medyasi deginmis konuya. ve fakat ana medya degil tabii . buyrun bu da turkce haber ;

  (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=wvf5yomwby0)
 • mbs yani veliaht prens yakında başa geçecek. daha önce içişleri bakanı amcasını ev hapsine aldı ve görevlerini üzerine geçirdi ki aslında silsileye göre mbsin babasından sonraki kral amcası olmalıydı.

  şimdi de ülke içinde kendine karşı çıkması muhtemel isimlere operasyon yapıyo yolsuzluk maskesi altında. bazı teorilere göre tutuklananlar bir darbe hazırlığında idi.

  mbs kral olmadan ortalığı baya temizledi. 32 yaşında sadece ve suudi standartlarında baya reformist kafada biri. onun zamanında büyük değişimden geçen bir ülke görüleceği çok açık.
 • oncelikle (bkz: el velid bin talal)

  seksi fotograflari icin tiklayin

  tutuklananlar arasinda yakindan tanidigimiz bu kocero da var, zirt pirt turkiyeye gelip gazetelerde 100 kisiyle geldi ,yok 500 metre yati var yok 30 metre siki var tarzi haberler cikan bu arkadas gayet de modern bir gorunume sahip , sagda solda avrupai gorunum vermeyi cok seven dunyanin en zengin adamlarindan biri,

  adamin kizi bu sekilde giyiniyor reem alwaleed talal

  bunu da mi ilimli islama karsi oldugu icin tutukladilar, isin altinda baska is var kesinlikle, bolgedeki gazetelerden ve kaynaklardan daha net bilgiye ulasirsam editlerim.

  ezik ezik espiri yapanlarin da amlarina koyayim, cok ayip ediyorlar onlar.
 • sözlük olmuş "kutsal espri kaynağı" doğru düzgün bilgi almak için sayfalarca dolaşmak gerekiyor.