şükela:  tümü | bugün
  • oha teoriye bak: akp-mhp yerel seçimleri kasıma çekecek, chp bir tokatta oradan yiyecek. erdoğan’ın elinde üç altın anahtar var: karayılan, yeni havalimanı ve bedelli askerlik. vallaha seçim geliyor gibi.
  • teoridir, bir kulisdir.

rezerve yapalım buraya. zamanı gelince güncelleriz.
  • (bkz: #78683285)
    yerel seçim sonuçlarında, sağlıklı sonuç alabilmemiz için başlığı mümkün mertebe gündemde tutmak gerektiğine inanıyorum. olumlu ya da olumsuz karşılığını alabilmemiz için başlığın gündemde tutulmasına destek vermenizi rica ediyorum.
    teşekkür ederim.
  • az once cnnturkte fakibaba nin olma ihtimalinden bahsettigi tarih. an itibariyle 4 ay var, onceki secim karari 2 ay kala alindigina gore, her turlu yapilir...
  • gerceklesirse iyi parti'nin devlet butcesinden secim odenegi alacagi ilk secimi.

bu parayi cok dikkatli kullanmali ve cok iyi strateji uretmek zorundalar. cok iyi, kazanacagi neredeyse kesin adaylarla cikmalilar ve alabildikleri kadar cok belediye almalilar. bu secimlerin sonunda kendilerini duyurup ilk genel secimde sanslarini cok arttirabilirler.

meral aksener realist olsun, umit hoca da. koray aydin, sen de sal su insanlari, cokup durma partiye. birak adam ne diyosa o olsun bu kez. tamam iyi adamsin anladik, sorun ilk secimin genel secim olmasi, parasizlik, iftiralar, medya ambargosu vs. ama su 10'u da sen eritme sacma sapan seylerle.
  • mhp ve akp'nin bir araya gelerek "doğru bölgelerde doğru partinin adayını çıkartıp onu destekleme" yoluna gitmesi durumunda, chp'li bir çok belediyenin el değiştireceği seçim olacaktır.
  • izmir otobanı, 3. havalimanı, göztepe metro hattı (eski banliyö) gibi yapımı uzun süredir süren projelerin hepsi bitsin bitmesin alayı bir bir açılarak seçimi şenlendirecektir(!)
  • erdoğan'ın adaylarının konya, samsun, kayseri, ankara gibi illerde rekor kıracağı seçim olacaktır. ızmir'de bir sürpriz olur mu? bilemiyorum altan. ama ittifak halinde girilince özellikle akdeniz illeri tamamen cumhur ittifakında kalacaktır.
  • evet biletleri göreyim...