şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ofiste çalışırken saatin 12:30'a yaklaşması sebebiyle yemeksepetine girdik, herzamanki gibi lan ne yesek ne yesek diye herkes düşünürken hem ucuz hemde lezzetli olur diye lahmacun yiyelim dedim. demez olsaydım, ekonomik menü altında lahmacunlar listelenmiş ve fiyatlar çok fazla geldi. nereden baksanız 1 yıldır lahmacun yemiyordum, fiyatları görünce hayattan soğudum.

menü: https://prnt.sc/kgj5q0

tamam şimdi gidip bodrumda, alaçatıda 4 lahmacuna 200 tl verebilirsin orası turistik ve sezonluk iş yapan lüks mekanlar. parası yeten oraları da tercih edebilir ama basit bir mahalle arası lahmacuncu bu dediğim yer. toplam 150 m2 dükkanı var adamın. (semt lüks değil)

şu saatten sonra lahmacun tüketirken bile düşünür oldum.

edit: pideciler bastı burayı. dükkanı olan yazmasın kasıyo bilader. hööö menü de ayran var tanesi 3 liradan hesapla diyen dengesizler, şuraya bi bakın ayran kaç lira : https://www.sanalmarket.com.tr/…ran-225-ml-p-b03ec5 , 1 tl'lik ayran ne zaman 3 tl oldu? kaldı ki lokantalar ayranı 75kr civarına alıyordur. 2 ayran olsun olsun 1,5 tl olsun.
  • lahmacun.
    bizim burada 4 tl'idi, iki ay önce 5 tl, dün sipariş verdim 6 tl.
    bizim esnaf yine insaflıymış.
  • 5 liraya da lahmacun olur 10 liraya da. birisi doyurur birisi doyurmaz
  • ben hep 50 liralık lahmacun aldığım için 5 tane yiyebiliyorum.
  • ayrana 3 lira desek, 2 ayran altı lira, 4 lahmacun 32 lira. tanesi 8 lira. ki yemeksepeti fiyatları pideci vs gibi yerlerde dükkanlarına göre 1-2 lira fazla oluyor. muhtemelen o lahmacun dükkanda 7 lira falandır. günümüzdeki et fiyatı, un fiyatı, domates fiyatları vb girdilerle bu fiyat fazla değildir ve normaldir. 1 yıldır lahmaun yemedğin gibi, 1 yıldır da markete gitmiyorsun sanırım. pahalı olan lahmacun değildir. ucuz olan paramızdır. maalesef durum böyle
  • algı oyunudur. 4 lahmacun + ekstralar 38 liradır.
  • (bkz: 9 ağustos 2018 lehmacun kuru)

biri yapacaktı.
  • kebapçılar ucuz olan lahmacunun aslında pahalı olan kıymalı pideden çok da farklı olmadığını anladığında ortaya çıkan durum
  • yeneksepeti ne yapmak istemektedir. bu büyük türk milletine yapılmış bir hakarettir. dış mihraliklar bütünlüğümüzü bozamayacaktır. (bkz: devlet bahçeli style)
  • 1 tl pişirme parası odedigimde kaliteli malzeme ile 4.5 tl maliyeti oluyor. bu da demek oluyor ki şayet fiyatı 8 tl'den ucuzsa o iste bir sıkıntı vardır.