şükela:  tümü | bugün
 • doların tl karsısında yeni rekorlar kıracağı gündür.erdoğan başçı görüşmesinden çıkacak faiz indirimi sonucu , abd piyasalarından gelecek veriler vs bu rekorun nedenlerindendir bekleyip göreceğiz efendiler.
 • bugün reisin konuşması var saat 3'te. güzel bir kur, güzel bir gün olacaktır, reise güvenimiz tam.

  ne yapman gerektiğini biliyorsun.

  ayıqtın mı? hadi bakalım. qıpsss ;)))
 • öncelikle;

  (bkz: #49585435)

  an itibarıyla 2.5490 tl'den işlem görmektedir. 2.51 bandına dönme olasılığı; başçı ve erdoğan'ın hasretle sarılıp, birbirlerine "seni çılgın, senden vazgeçeceğimi nasıl düşünürsün" demedikleri takdirde "sıfırdır".

  diğer yandan yiğit bulut'un;
  "cumhurbaşkanı susarsa türkiye rahatlar diyorlar. hayır rahatlamasın. bu iş nereye gidecekse gitsin" açıklamasını da dikkatle takip etmek gerekiyor. bu iş nereye giderse gitsin diyerek bulut, dolara hareket alanı açıyor. bunun da farkında.

  diğer yandan ekonominin defakto patronu bulut, "merkez bankası 1 milyar dolar satarsa görürsünüz bu yüksek kuru" diyerek aba altından sopa da gösteriyor. ancak yiğit'in havsalasının almadığı olay şu;

  türkiye'deki kur hareketlerinin temel nedeninde iktisadi saikler son derece kısıtlı etkiye sahip.

  mesele, türkiye'nin önce dış politikasının, sonra güven ortamının, ardından toprak bütünlüğü garantisinin, ab üyeliği umudunun, demokratik reformlar yapabilme ihtimalinin, basın özgürlüğünün, ya sallantıda olmasıdır; ya da çökmesidir.

  yani iddia ediyorum. merkez bankası 1 milyar dolar satsa, bu kur 2.55'den 2.45'e döner, 2 hafta sonra tekrar 2.60'a çıkar.

  ülke ekonomisine mevcut faiz politikasından çok daha fazla zarar veren yüksek kur, akp'nin mevcut ülke yönetimi tarzının en doğal sonucudur. bunu değiştirmek için akp'nin siyaset tarzını değiştirmesi zaruridir. bu da olur mu? olmaz.
 • bir tane jöleliyi danışman yapıp dolarla inatlaşarak ekonominin anasını ağlatırsan ancak böyle olurdu. bir de utanmadan 1 milyar dolar satarız görürüz doların halini diyor. dolar ateş aldığında bunu bir milyar dolar satmak geçirse idi çoktan satardınız.
 • cuma gününe kadar 2,58 i zorlaması muhtemel kur. bugün haşmetlinin yapacağı açıklamalar da belirleyici olabilir.
 • özeti şöyle bir şey (+18)
 • hala olması gerekenin altında olan kurdur. bundan 2-3 sene önce gerçek kur 3 lira olmalı bu seviyeler anlamsız denildiğinde bik bik ötmeyin dolar 1 lira olacak diyen ibibikler yazın bir kenara kur 2,70 parite 1 bu piyasayı anca paklar.
 • 12:38 itibariyle;
  alış: 2,5440
  satış: 2,5450 ile bu hafta itibariyle 2,55'i taban alarak önümüzdeki hafta itibariyle 2,6...'larıyla tanışmamıza az kalan kur.

  edit: iyiki dolar istiflemişim geçen haftadan dedirtendir.

  edit2: günü 2,56 olarak kapattı :)
 • reise güvenmiz tam, sabah tüm mal varlığımı dolara yatırdım, 2,60 olacak allahın izniylen.

  ertesi gün editi: çok şükür bizi yanıltmadı uzun adam, 2,60 yaptı usd yatrımımızı. teşekkürler cumhurbaşkanı, teşekkürler ak parti.