şükela:  tümü | bugün
 • david haye'in, ağır sikletin bir altı olan cruiserweight'te wbc şampiyonu olan tony bellew ile ağır siklette yapacağı maç. bellew haye ile maç yapabilmek için bir maçlığına ağır siklete geçti. sonrasında cruiserweight'teki şampiyonluğunu korumak için maçlarına devam edecek.

  david haye ile tony bellew arasında kan davasına benzer bir olay var. bellew son maçını kazandıktan sonra ringden atlayıp haye'in üzerine yürümüş, meydan okumuştu. *

  ayrıca tony bellew son rocky filmi olan creed filminde oynamasıyla tanınıyor. *

  maça dair son atışma videolarıda yayınlanmış: https://www.youtube.com/watch?v=_7dhtvlfc1a

  tony bellew saygısızlığıyla dayağı hak ediyor. kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti vatandaşlığı da olan david haye'in bu elemanın ağzını burnunu kırması güzel olur.

  herhangi bir şampiyonluk kemerine dair olmasa da, son yılların en heyecanlı boks maçlarından biri olacak.
 • kıyamet kopacak.
  bellew uzun zamandır haye ile ringe çıkabilmek için elinden geleni yaptı. allahı var çok çaba sarf etti.
  https://youtu.be/tforsomkdgs

  haye; ben ağırsikletim senin kilona düşmem dedi. bellew "o zaman ben senin kilona çıkarım" diyerek anlaşmayı kaptı.

  bugün basın toplantısında mini bir faceoff gerçekleşti. 4 mart'da göreceğimiz kapışmanın teaser'ı niteliğinde bir tansiyon izledik.
  https://youtu.be/8za4kdopd80

  haye kendisini ittiren bellew'e sol swing yapıştırdı bellew kısa süreli bir sessizliğin ardından "basını falan boşver, istediğin buysa gel sokağa çıkalım" diye bağırmaya başladı.

  haye ise yine yeniden amatörce davranmanın hayal kırıklığı içerisinde "ya bsg" demekle yetindi. faceoff öncesinde ise canlı yayında saçlarını sünger bob'a benzeten bellew'e
  "ringde ellerimi bile kaldırmayacağım. bana vursan bile etki etmediğini göreceksin. seni yere sereceğim, sonra da hastaneye ziyaretine gelip saçlarımla oynamana izin vereceğim" dedi.

  haye sonra da bellew'in promotoru (aynı zamanda joshua'nın da promotoru olan) eddie hearn'e "starını hastanelik ettiğimde yüzünde oluşacak ifadeyi görmek için sabırsızlanıyorum. bellew'den sonra joshua'nı da pert edip seni piyasadan sileceğim" dedi.

  çok büyük maç olacak. tansiyonu çok yüksek, çok renkli ve çok zevkli bir maç olacak.

  tek korkum maça 4 aylık bir süre olması. özellikle ağırsikletlerde sakatlık vs gibi durumlar yüzünden sıkça erteleme ya da iptal görüyoruz.

  umarım öyle bir durumla karşılaşmayız.
 • uzun bir aradan sonra gerçek bir boks maçı bizleri bekliyor.
 • heyecanla beklenen maç.
  nerden izlenebileceği konusunda yazarların yeşillendirmesini temenni ediyorum.
 • david haye'nin bellew artistini ringe gömmesini umduğum maç. başlasın artık.
 • tv 8.5 yayınlıyor.

  haye'in ko için ringe çıktığı fakat ilk roundu bellew'in net olarak aldığı maçtır.

  1. round: bellew

  edit:
  2. round: haye

  edit:
  3. round: ortada

  edit:
  4. round: haye

  edit:
  5. round: haye

  edit:
  6. round: bellew bellew bellew

  ko geliyor ! haye tükendi.

  edit:
  7. round: bellew

  edit:
  9. round: haye geri döndü, roundu aldı.

  edit:
  10. round: ortada gibi fakat haye biraz daha etkili gibiydi.

  haye'in köşesinden havlu geldi. bellew tko ile kazandı.

  yılın olayıdır bu.
 • mac oncesi yumruk- low motion

  david haye son saniye suprizi yaparsa efsane olur

  tony bellew aldi ya la
 • haye 2012'den beri adam gibi bir maç yapmamanın cezasını çekti. yine de maçı kazanabilirdi. bu kadar tecrübeye rağmen taktik hata kurbanı oldu. 6. rauntta maç kızışıp iki boksör de kombine yumruklara giriştiğinde haye kendisini tüketti ve o raunttan sonra da toparlayamadı.

  tony bellew'in 6. hadi olmadı 7. rauntta o haldeki haye'i indirebilmesi lazımdı ama adamda o kalite yok. 7. raundu da atlatan haye gücünü geri topladı ve maça tekrar ortak oldu ama bir de o bacakla maçı alması çok zordu. yazık oldu.

  david haye gerçekten tam bir ağırsiklet. kombine yumruklara giriştiğinde ring sallanıyor. her yer sallanıyor. izlerken o gücü hissedebiliyorsun. ama bu kondüsyon eksikliğinde bunu 1 kere yaparsın, 2 kere yaparsın belki 3 kere yaparsın. nitekim üçüncüyü de altıncı rauntta yaptı ve barutu bitirdi. bellew'in ise ağırsiklette eğreti durduğunu söylemek gerek. yine de akıllı oynadı maçı haketti.
 • şampiyon, neredeyse kazanabileceği bu maçı kondisyon eksikliği ve sabırsızlığı artı sakatlığı yüzünden elinden kaçırdı. lennox lewis ekolünden gelme bir boksörün havlu atması beni epey üzdü.