şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aslında 4 mart 2018 abd ankara büyükelçiliğinin kapatılması olacak ama kısmet.

  sebebi güvenlik denmiş.

  https://tr.usembassy.gov/…iplomatic-mission-turkey/

  edit: adamlar temelli gittiklerini söylememişler ama "hizmete başlayınca tekrar duyurucağız" demelerinden de 1 günlük kapama olmadığı anlaşılıyor.
 • siktirin gidin bi daha da gelmeyin amına koyduklarım demek istediğim kapatma.
 • iran'lılar başta olmak üzere vize turizmi yapanları üzen haber. bilindiği üzere iran'da abd elçiliği olmadığı için iran'dan başvuru yapmak için çok sayıda turist ankara'ya geliyordu. maddi durumuna göre ülkemize bol bol döviz bırakıyordu şimdi ankara otelleri bundan dolayı üzülüyorlardır. vize turizmini küçümsemeyin getirisi çok fazla oluyor, benim bildiğim en az turist alan 40 odalı bir otel bile 25 odasını 3 ay önceden iran'lılar ile rezerve ediyordu. tur şirketleri, ulaşım hizmetleri falan derken ankara'ya çok faydası dokunuyordu.
 • sokağın adının değiştirilmesinden sonra kapanan elçilik binasıdır.
 • tamam okumuyorsunuz. okusanız da ingilizce bilmiyorsunuz ya da ağır trollsünüz.

  adamlar 5 martta bir güvenlik önlemi olarak dükkanı kapatıyorlar. temelli gitmiyorlar yani. sakin olun ve o klavyeyi yavaşça yerine bırakın.

  not: amma andaval sürüsü var kardeşim ya. çevirmediğim bir kısım tercüman kardeşlerimden geldi. ne zaman açılacağı belli değilmiş. bunu çevirmemişim. kamuoyundan özür diliyorum bazı malların adamlar dükkanı kapatıp gidiyor yuppii yazılarından kıllanıp hızlıca yazıyo okuyup yanlış bilgilendirmenin önüne geçmemeliymişim. kapatıyorlar kardeşim dükkanı ne zaman da açılacağı belli değil dünyanın sonuna kadar açmayacaklarmış. malsınız yemin ediyorum. anlamayanı da mal ingilizce bildiğini iddia edip karakter karakter niye çevirmedin yazanı da mal. geçici olarak kapatmışlar işte ne manası çıkarmaya çalışıyorsun.
 • --- spoiler ---

  ankara büyükelçiliği ankara'daki abd büyükelçiliğinin güvenlik tehdidi nedeniyle 5 mart 2018'de kapalı olacağını abd vatandaşlarına bildiririz. hizmetler yeniden başladıktan sonra büyükelçilik yeniden açıldığında duyuru yapılacaktır.

  --- spoiler ---
 • herkesin kalbinde aynı korku. olmaz inşallah. allah korusun.
 • "ulan acaba yine bombalı saldırı olayları mı patlak verecek ?" diye kıllandırmıştır.

  yanlış hatırlamıyorsam yine bir iki sene evvel bu elçilikler güvenlik gerekçesiyle bir süreliğine kapatılmıştı ve bombalı saldırılar olmuştu. umarım öyle bir durum yeniden yaşanmaz.
 • temelli gideceğini düşünenlere besa kule'nin arkasındaki hayvani büyüklükteki yeni elçilik binası inşaatını hatırlatmak isterim. gitmek şöyle dursun; adamlar şehrin bütün ana yollarının kesiştiği köşeye yerleşiyorlar.