şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 4 mart 2018 tarihinde 13.00 kayseri-sabiha gökçen uçuşunda yaşadığımız rezalettir.
  olay polisler, yerlere kusan birbirini yumruklayan yolcular içermektedir. başlayalım.
  14.30
  sabiha gökçen semalarına geldiğimizde uçak hafif sarsıntılarla inişe geçti. ancak pisti es geçip tekrar yükselmeye başladık. dışardaki hava durumunun kötü olduğu belliydi. bu sırada kaptandan ya da kabin görevlilerinden herhangi bir bilgilendirme gelmedi. uçakta yolcuların bir kısmı yaşanan sarsıntılar nedeniyle kusmaya başladı. kabin görevlilerinden kusma torbası istememize rağmen kimse yolcularla ilgilenmedi.
  15.30
  uçak 3. kez pisti es geçtikten sonra kaptan lütfedip 'hava koşulları nedeniyle iniş yapamıyoruz ve yakıtımız bittiği için zorunlu olarak bursa havalimanına iniş yapacağız ' şeklinde anons geçti.
  16.20
  uçak 2 kez bursa yenişehir havalimanını da es geçtikten sonra 3. dönüşte iniş yapabildi. kaptan tekrar anons geçerek bilgi beklediklerini ve yakıt alımından sonra uçağın yola devam edeceğini beyan etti. bu sırada yolcular olarak kanuni hakkımız olan 2 saati geçen rötar nedeniyle yemek ve su talep ettik. ancak bu taleplerimiz bir saat boyunca karşılanmadı. kabin personeli ortalıktan kayboldu. insanlar yerlere kusmaya ve sinir krizi geçirmeye başladı. yolcuların bir kısmının bilgi talebi ile kokpit önüne toplanması ile kaptan uçağa polis ve sağlık görevlisi çağırdı. bu sırada açlık ve gerginlik nedeniyle yolcular arasında arbedeler yaşanmaya başladı.
  17.15
  yolcuların bir kısmının uçağın durumunun hala belirsiz olması ve açlık nedeniyle uçaktan inmek istemesi üzerine kimseye sorulmadan uçaktaki tüm valizler uçaktan indirilerek havaalanı içine açıkta bir yere yığıldı. kabin personelinin bir kısmı uçağın yakıt aldığını beyan ederken, diğerleri halen yakıt beklediğimizi söylemeye ve çelişkiler içinde hareket etmeye devam etti. bu sırada halen açtık ve yemek tedarik edileceğini söylediler. ancak kek ve su dağıtımı 18.30da yapılmış. uçağın kaçta sabiha gökçene indiği ise belirsizliğini koruyor.
  18.00
  uçakta hala yemek ve su verilmemesi üzerine uçaktan indik. istanbula kendi imkanlarımız ile ulaştık. yolcular olarak önce bursa otogara araç kiraladık sonrasında ayrı otobüslerle istanbul'a ulaşabildik. şahsen eve gece 01.30da girebildim.

  rezaletimiz durmuyor devam ediyor.dönüş itibariyle 05.03.2018 tarihinde ücret iadesi ve ulaşım bedeli ile rötar tazminatımı talep ettim. 72 saat bekleme sürem olduğunu süre içinde dönüş yapacaklarını beyan ettiler. devam eden süreçte bugün aranarak hesabıma 50 tl uçuş puanı tanımlayacaklarını, ücret iadesi talebimin 96 saati aşacağını beyan ettiler.
  uçaktan inip inmediğimin bilgisinin havaalanından alınacağını kendilerinin bilgilerinin olmadığını iddia ediyorlar ki doğrudur. biz uçaktan inerken 2 yolcu polise kaptanın şikayeti nedeniyle ifade veriyor ve bagajlarımız yerlerde sürünüyordu. uçaktan kaç yolcunun bursa'da indiğini bilmediklerini de kabul ediyorlar. harika sorumluluk harika kurumsallık. tebrikler pegasus.

  ilgili haber:
  https://www.takvim.com.tr/…sus-ucaginda-buyuk-panik

  http://www.airporthaber.com/…inda-panik-anlari.html
 • pegasus dan yine ''gözümüzde bir kek kadar değeriniz yok ''icraatı.
 • o kadar çok "açız" demiş ki.. https://i.hizliresim.com/zyke20.jpg
 • insana 90'ların otobüs firması rezaletlerini hatırlatan olay. çok geçmiş olsun.
 • yukarılara çıkarılması gereken rezalettir. pegasusun 3 ıska sabiha gökçene 3 ıska da bursaya yapması havanın kötülüğünden değil de muhtemelen pilotun kötülüğündendir.
  insanları 6 saat aç bırakıp uçakta yemek de olduğu halde kek vermek edepsizliktir, rezalettir.
  binmeyelim pegasusa artık, gerçekten binmeyelim.
 • pegasus havada uçan traktör zaten.
 • pegasus için dolmuş denirdi.

  adamlar kendini aşmış bildiğin saw filmi seti gibi ortam oluşturmuş.

  i wanna play a game