• maksat üniversiteye girebilmek. ülkenin her yerine bakkal gibi üniversite açılırsa olacağı bu. kalite düşerken üniversite mezunları artıyor
  • bitmez kendimden biliyorum benim zamanimda ygs vardi 19 net yaptimda zar zor kendimi ankara ziraat muhendisligine attim lys zamani bir takim talihsiz seyler yasandi hayatimizda lakin farketmez lys dede 20 li netler yapsaydim daha iyi bi yere girseydim calculus 2 yi 4. senemde degil 7. senemde verirdim arkadaslar genc kardeslerim bu lanet seyi yapmis bir genc olarak soyluyorum lutfen kendiniz icin sevdiginiz bolumleri okuyun zevkle okuyun 4 netle makine muhendisi olunmaz ne kendini yiprat nede ailenin umutlarini gel beraber ziraat muhendisi olalim
  • ucuz imza yetkisi ihtiyacını karşılamak için, açılmış, birçok fakülteden birisi. birçoğu için yüksek matematiğe ihtiyaç yok. çünkü, taşeron zihniyetiyle işletmeler kuruluyor ve işletiliyor. yetiştirilen öğrenciler içinde, belgenin nasıl alındığının bir önemi yok. yeter ki ellerine geçsin. bu yüzden bu tür üniversiteler yaygınlaşarak, ucuz beyaz yakalı ihtiyacı karşılanacaktır. işsiz üniversite mezunlarında patlama yapması da istatistik veri olarak kalacaktır.
  • ondan sonra asgari ücrete neden mühendis çalıştırılıyor diye isyan ediyoruz. 4 netle mühendisliği kazanan asgari ücrete mahkum olduğundan mühendislik yerlerde geziyor. bu düzen böyle devam ettikçe asgari ücrete mahkum olacağız.
  • 40 matematik sorusunun hepsini a yapsa, makine mühendisliği kazanır ama o bölümü nasıl okuyacak, kolay mı mühendislik dersleri...
    edit: tamam vurmayın öldüm, ironi olsun diye yazdım.
  • bırakın kazansın.. bitirdiğinde hala o seviyede ise o zaman tekrar konuşalım.
  • dilimizde tüy bitiren gerçek.
    burayı okuyan büyüklerimizi belki bininci kez tekrar uyarıyorum. ülkenin teknik altyapısı zayıflıyor. çözüm ise meslek yüksek okullarının tamamını ve mühendislik fakültelerini yarısını kapatmak. geri kalan mühendislik fakültelerinin ders içeriklerini uygulamaya entegre etmekle birlikte mevcut meslek liselerinin kalitesini arttırmak.

edit; imla.
  • bölümü kazanmak başka, okumak ayrı. okuduktan sonra gerçekten eğer bölüme karşı ilgisi varsa; kendini geliştirir ve değiştirir. hayatınızı sınavda yaptığınız matematik neti değil; işinize olan tutkunuz belirler.
  • (bkz: torpilspor)
hesabın var mı? giriş yap