*

şükela:  tümü | bugün
 • şampiyonluk düğümünü çözecek yada daha da sıkılaştıracak maçtır. zira, sivasspor evinde galatasaray'ı mağlup eder, fenerbahçe kümede kalmayı garantilemiş gençlerbirliği'ni devirirse, son haftaya bu 3 takım aynı puanla girecek, işler karışacaktır.

  eğer, galatasaray kazanır, fenerbahçe kaybederse, şampiyon sivas'ta belli olacaktır.

  edit: siralop uyardı. gençler kümede kalmayı garantilememiş ama düşmesi de mucize.
 • erken öten horozu keserler dedirtebilecek maçtır.
 • gordion düğümü, dananın kuyruğu.. ne derseniz diyebilirsiniz, 2007*2008 sezonunun en kritik maçı olma niteliğini, derbiden sonra üzerine almıştır.
  zor olacaktır, evet. endişelendirmektedir evet.
  ama galatasaray da bunun farkındadır.
  derbi sonrası yöneticilerin tüm yorumları 'gözümüz bu maçta' olmuştur.
  yani ne erken ötme durumu, ne önceden şampiyonluğunı ilan etme gibi bir tutum bulunmaktadır.

  edit: geregi dusunuldu: yanlis anlasilmalari ortadan kaldirmak amaciyla, fb'nin sampiyonluk ihtimalini yok sayıyormuş gibi algılandığı için son cümle, cikartmaya yonelik bir düzeltme uygun görüldü.
 • 14 mayis 2006 denizlispor fenerbahce maci ile benzer öneme sahip maç. sonu nasıl olur bilemem, ama bir fenerbahçeli olarak umuyorum ki sivasspor taraftarı sahaya konfeti yağdırmasın, maç hem ilk yarı hem ikinci yarı defalarca durmasın, sivasspor başkanı maçtan önce kirli dosyaları masaya dökeceğini açıklayıp kazandıktan sonra susmasın, sivas'ta maça alınacak herkesten ikametgah istenmesin.

  sonuç ne olursa olsun, bu sefer adam gibi bir maç olsun ki galatasaraylı dostlarımız sadece gelen şampiyonluğa sevinsin veya giden şampiyonluğa üzülsün. 2 sene önce bizim yaşadığımız bütün o iğrençlikleri yaşamasın.

  iyi olan kazansın.
 • hesaplarım yanlış değilse sivasspor'un galibiyeti fenerbahçe'nin de galip gelmesi durumunda fenerbahçe'yi lider yapacaktır. çünkü sivasspor karşısında aldığı iki galibiyet söz konusudur. bu durumda üçlü averajda üç galibiyetle lider fenerbahçe, iki galibiyetle ikinci galatasaray, şimdiye dek ne galatasaray'ı ne fenerbahçe'yi yenebilmiş olan sivasspor da aldığı herhangi skorlu bir galibiyete rağmen üçüncü olacaktır. bu yüzden galatasaray'ın son haftaya lider girebilmesi için onlara en azından bir beraberlik gerekiyor. sivasspor'un şampiyonluk şansı ise son hafta karşılaşmalarından üç takımın da puan kaybetmeyeceğini varsaydığımızda galatasaray'ı ilk maç skoru olan 2-0'dan üstün bir skorla * geçmesinden ve aynı zamanda fenerbahçe'nin puan kaybetmesine bağlı.
 • şampiyonluğun en büyük düğümü 27 nisan 2008 galatasaray fenerbahce maci ile çözülmüş olsa bile küçümsenmeyecek bir 4 mayis 2008 sivasspor galatasaray maci vardır galatasarayımın önünde, fenerbahçe karşısında oynadığı gibi bir futbol sergilerse turkcell super lig 2007 2008 sezonu sampiyonu olacağı aşikardır.
 • galatasaray'ın sezonun en rahat galibiyetlerinden birini alacağı maç. bir fenerbahceli olarak hiç umudum yok. beşiktaş'ın bile güle oynaya gidip geldiği sivas'tan bu gece kelimenin tam manasıyla ağzımıza sıçan galatasaray'ın eli boş döneceğini ummak akıl karı değil.

  haa, ters bir şey olur. ben bu entriyi yerim... valla seve seve yerim...
 • gordion * dugumunu coktan gecmis galatasaray'in sampiyonluktan evvelki karsilasacagi sabestea * dugumu.
 • galatasaray tribünlerinden izleyeceğim maç.
  sivasspor fb ve bjk maçlarındaki gibi oynarsa galatasaray rahat kazanır ama o maçlardan ders çıkardılar sanırım. yine de mücadele gücü yüksek iki takımın maçı olacaktır.
 • sivasspor'un fenerbahce'den daha cok mucadele edeceginden emin oldugum mactir. en azindan sahaya cikarken amaclarini biliyorlar