• carter'ın* ginobili'nin* üstüne düştüğü pozisyonda kaldırmak için yanlarına duncan'ın* gelmesiyle huzurevi tadı yakalayan maç.

şu ana kadar harika oynuyor san antonio. böyle devam etmesini umuyoruz.
  • popovich'in en az 2 maç önce bitirilmesi gereken seriyi ancak 7.maçta bitiren oyuncularına sitem ettiği maçtır. bu takım yaşlı bir takım. daha bunun portland'ı var, batı finali var, nba finali var. normal sezonda tepelediği dallas serisini bu kadar uzatmamalılardı, ki hemen 2 gün sonra diğer seri başlayacak.
  • şanlı spurs'ümüzün 119-96 kazanarak batı yarı finaline yükseldiği maç.

ikinci yarı başladığında dallas'ta bir kıpırdanma olmuş ve farkı 14 sayıya kadar indirmişlerdi. farkı o seviyede bile tutsalar son çeyrekte geri dönme şansları vardı fakat felaket bir çeyrek sonu oynadılar ve 4. çeyreğe 26 sayı geride girdiler. o çeyreğin başında da mucize emareleri görünmeyince 6 dakika kala teslim bayrağı çekildi ve seri gayrıresmi olarak bitti.

spurs oyuncularında, özellikle maç kopmadan hemen önceki bölümde bir lakayıtlık, bir serserilik gördüm. dallas disiplinden tamamen kopmuştu ama bizim oyuncularımız da onlara uyma eğilimindeydiler. bu ciddiyetsizlik hoşuma gitmedi. popovich'in de hoşuna gitmediğini düşünüyorum. fark o kadar fazlayken pek bir önemi yok tabi ama bir san antonio spurs oyuncusu kendini hep hazır tutmalı ve her zaman aynı ciddiyetle sahaya çıkmalıdır. o formayı taşımak öyle kolay değil. manevi bir değeri var o formanın.

tony parker bu maçta bizim adımıza farklılık yaratan en önemli isimdi. 32 sayı 4 ribaund 4 asistle maçın yıldızı oldu. ginobili de 20 sayı 5 asist 6 top çalma, tim duncan 15 sayı 8 ribaund 2 blok, kawhi leonard 15 sayı 6 ribaund ile galibiyete katkı veren isimlerdi. dallas'ta ise nowitzki 22 sayı 9 ribaund, devin harris 17 sayı ile oynadı.

bu arada bu, dirk nowitzki'nin kaybettiği ilk 7. maç oluyor. daha önce 7 maça uzayan hiçbir seriyi kaybetmemiş nowitzki. san antonio'nun ilk yarıda attığı 68 sayı da, 1971'den beri bir play-off maçında bir yarıda atılan en yüksek sayıymış.

spurs adına dikkat çekici başka bir istatistik de, bu maçta %57 gibi müthiş bir şut yüzdesiyle oynamaları. ilk yarısını izlemediğim için dallas mı çok boş şuta izin verdi, yoksa spurs'te herkes gusül mü almıştı bilemiyorum ama önümüzdeki maçlarda bu kadar yüksek yüzdeyle oynamamız uzak ihtimal. portland trail blazers serisinde şutlar girmemeye başladığında içeriden de sayı bulmayı bilmeliyiz ki bu san antonio'nun genelde iyi yaptığı bir şey. ama içeride lamarcus aldridge gibi bir dev varken çok kolay olmayacak.

dallas karşısında beklenenden daha fazla zorlansak da, hala portland'ı geçebileceğimize inanıyorum. play-off tecrübesi bizim kadar olmayan bir takım. gerçi bizden daha çok play-off deneyimi olan takım yok da asjşdkjas. mesela dallas kadar da deneyimli değiller. ama genç, hırslı bir takımlar. ve bizden üç gün daha fazla dinlenerek seriye başlayacaklar. dallas'ı 6. maçta yenmek bize altın değerinde iki gün kazandıracaktı, yapamadık. bu seriyi önemli bir sakatlık çıkmadan atlatmamız küçük bir teselli oldu.

neyse, portland serisi ne getirecek göreceğiz. yenilsen de yensen de taraftarın seninle. go spurs go!
  • manu ginobili'nin coşacağı maç.
  • dallas'ın devamlı top yerine kafaya müdahale yaptığı maç.
  • kuçukken blok yapinca "beyin" diyorduk. ya da "beynine verdim". bu maçta parker'in bizzat kafasi bloklanarak bu tabirin açiklamasi uygulamali olarak gosterildi. tesekkurler.
  • iki olasılik var. ikinci yarıda ya tarihin en keyifli 1-8 serilerinden birine yakışan tarihi bir geri dönüş olacak, ya da bu seriyi sıradanlaştıracak şekilde one-sided olarak maç ve seri spurs'un olacak. 22 sayı geri dönmesi imkansız bir fark değil ama top da isteyecek biraz. spurs tüm cephaneyi tüketmiş de olabilir.
  • biraz önce nba 2k14'te yaptığım maçta, spurs olarak mavericks'i uzatmalara giden maçta 119-114 mağlup ettim *.

http://i.imgur.com/bw6z0cx.jpg

bakalım bu geceki maç, benim aldığım sonuca ne kadar uyacak.
  • dikkat ginobilir!
hesabın var mı? giriş yap