şükela:  tümü | bugün
 • büyük ikramiye kazanan kişi sayısının 15 olduğu ve bunlardan biri adana'nın çukurova ilçesine, bir diğeri istanbul kadıköy'e çıkarken geri kalan 13 büyük ikramiyenin tamamının muğla'nın yatağan ilçesinde bulunan kamil kaptan bayiine çıktığı bir garip çekiliş.

  "serhat burnuma kötü kokular geliyor." blaise pascal

  http://www.millipiyango.gov.tr/…ar/_cs_onnumara.php

  http://www.millipiyango.gov.tr/…li_bayi_listesi.pdf
 • kafalarda soru işareti yaratan çekiliştir.
 • 13 arkadaşın birbirlerine güvenmeyip ayrı ayrı kupon yapması sonucu büyük ikramiye kazanmış olma ihtimali olan çekiliş. gerçi ikramiyenin de büyüklüğü kalmamış.

  edit: çok iyimsermişim ben. olaylar olaylar...
 • muğla yatağan'daki kazananların kuponlarının oynanış tarihi ve saati çok önemli. bu çekilişler artık canlı yayınlanmadığı için çekilişlerin yapıldığı saatler şeffaf değil.

  şöyle bir iddia var: çekiliş yapıldıktan sonra bir süre daha sistem oynamaya açık halde bırakılıyor. bu esnada rakamlar belli olduğu için bir kişiye haber verilip sistem kapanmadan oynaması sağlanıyor. daha sonra sistem kapatılıp sonuçlar ilan ediliyor.

  şöyle bir gerçek var: üst üste aynı ile, aynı ilçeye çıkan ikramiyeler son birkaç yıldır o kadar çoğaldı ki artık standart, alışılmış bir haber gibi algılar olduk. ama şunun arkasını araştıracak uğur dündar gibi gazeteciler yerine artık rasim ozanlar, yiğit bulutlar, mehmet barlaslar var. onun için eğer hile hurda yapmış olan varsa içi rahat olsun, ona hiç bi bok olmaz.
 • 15 kupon kazanmış
  13 tanesi muğla yatağan ilçesinde aynı bayiden
  1 i kadıköyden
  1 i adanadan yatırılmış.

  (bkz: back to the future)
 • dayının birinin rüyasında gördüğü rakamları mahalle kahvehanesinde anlatması sonucu gelişebilecek olay
 • şaşırılacak bir şey değil ki bu!?

  insanların bilmemkaç milyonda bir kazanma ihtimalini sevip de oynadığı oyunları bile hileyle dostlarına kazandıran, hırsızlığı her saniye sürdüren bir çeteye rağmen bu oyunları oynuyorsanız accaip kerizsiniz oğlum. ben asıl buna şaşırıyorum.

  şans oyunu çekilişlerini devletin kanalı olan trt yıllarca canlı yayımladı ama son senelerde "yayıncı kuruluşla anlaşılamadığı" gerekçesiyle bize izletmiyorlar. adamlar alenen sikiyor, herkes de zevkle domalıyor. ne güzel iş lan.
 • nedense yeterli ilgiyi cekmemiştir. herkes muz cumhuriyetinde yaşamaya alıştı ve şansa inanıyor demekki.
 • kadıköy ve beşiktaş'tan oynayanların durumdan haberi yoksa yazık olmuş onlara. gereksiz yere sevinmişlerdir.
  15 kişinin büyük ikramiyeyi paylaştığı müthiş (!) çekiliş.