• varlık fonundan harcanan paralar nasıl kapatılacak zannettin a benim saf halkım?
    ali ağaoğlu'na kaynak lazım. kaynak da biziz.

kaynak
  • bizim devletin işleyişini gösteren tatsız bir olaydır. peki affedilen milyarlarca lira vergi ne olacak? bir tek garibana, parasıza mı yetiyor devletin gücü?
  • (bkz: enflasyonun %9.26'ya düşmesi)

maaşıları komple devlet alsın, vatandaşa ne kadar münasip görüyorsa o kadar harçlık versin konu kapansın.

gerçi gene alacaklı çıkarlar.
  • devlet bi boka yaramayan futbol klüplerinin borçlarını silsin, büyük şirketlerin vergi borçlarına aflar çıkarsın; yeni mezun iş bulamamış gençlerin, üç kuruş maaşla ailesini geçindirmeye çalışan insanların hesabına bloke koysun.

bunun adına da eşitlik mi konsun ?

adalet nasıl?
  • bugun para cekmek icin atm'ye gittim sifreyi giriyorum sifre yanlis diyor. birkac deneme daha hala sifre yanlis ve karti geri veriyor. noluyo kafayi mi yedim ben hayretler icindeyim derken internet bankaciligindan sifre degistirebilir miyim acaba diye girdigimde kalan 50tl yerinde yeller esiyor. hala saskinim iyice kafayi yedi bunlar. tamam borcumuz borc, calismaya bi baslasak elbet odeyecegiz oç ler!! atamiyorsunuz iş vermiyorsunuz, kpss illetinden zaten kafayi yemisiz bir de hesaptaki uc kurusa niye goz dikiyorsunuz?? e haciz nedir?! sizin yerinize ben utaniyorum.
  • lira düşmeye devam ederse döviz hesaplarına da benzer şeyler yapabileceklerinin göstergesi olan durum.

düzenli geliri olmayan adamın 3 5 binine göz diktiyse devlet ülke çok batmış demektir. adam gibi iş, insan gibi maaş verdiniz de millet borçlarını ödemedi mi?

zaten maaşın 3/1'i vergiye gidiyor. bir kere de vatandaşın yanında olsa devlet dişimi kırıcam.
  • 2>3.900.000 olduğunu gösterir maliye bakanlığı uygulamasıdır.

(bkz: cengiz inşaat'ın vergi borcunun silinmesi)
    bir de turkcell vardı da onu bulamadım.

ekleme:
    @pcmaker'ın katkılarıyla turkcell dediğim de eklendi. sadece turkcell değilmiş bu arada 3 gsm şirketiymiş.

@marques de pombal editi:
    2010'da sabancı'larn da dahil olduğu muhtelif mükelleflere toplam 3 milyar tl (sayıyla 3.031.485.000 tl)indirim verilmiş. onu da buraya koyalım.

dolayısıyla denklemimiz şöyle oluyor: 17>3.900.000
  • devlet 4 milyon hesaba el koyuyor eksiciler burda birbirine girip küfür edip laf sokuyor.sanki birbirlerinin hesaplarına bloke koymuş pezevenkler..
  • öğrenim kredisi borçları yüzünden başıma gelen olay. bütün hesaplarıma bloke koydular. iki hesabımda bulunan 70 tl ve 0,5 tl gibi bir miktarı da aldılar. ne diyelim devletimiz sağ olsun.
  • akp'nin vatandaştan aldığı oyun hakkını verdiği gelişmedir. yandaşların vergi borcunu silip, türk evladından alınan bu paralar ile daha fazla makam otosu alabilir, yurtdışı gezisi yapabilirler. en azından adamlar bu işi alınlarının akıyla yapıyorlar.
hesabın var mı? giriş yap