• gss borçlularını atlamışlar hayret
  • iki ay önce yaşadığım durum.su yeni yeni bulanmaya başladı.keske daha önce yapilandirasaymisim 3 aydir aylık 400 lira kyk burs borcunu faiziyle ödüyorum.her gün kadıköy vergi dairesinin önünden barlar sokağına giden aklıma edeyim ufak bı tekne alabilirdim zamanında ödesem.
  • öğrenim kredisi borçları yüzünden başıma gelen olay. bütün hesaplarıma bloke koydular. iki hesabımda bulunan 70 tl ve 0,5 tl gibi bir miktarı da aldılar. ne diyelim devletimiz sağ olsun.
  • varlık fonundan harcanan paralar nasıl kapatılacak zannettin a benim saf halkım?
    ali ağaoğlu'na kaynak lazım. kaynak da biziz.

kaynak
  • 3. yıl düşük not ortalamamdan ötürü bursum öğrenim kredisine dönmüştü. şu an faizlerle birlikte aslında 9bin tl olan borcum 18bin tl olmuş.
    18 yaşımdan beri aralıksız çalışıyorum, şu an kontrol ettim. haciz konulan bir hesabım yok. konulursa hesaptan çekerler artık, yapacak bir şey yok. konulmazsa da faizlere vergi gelene dek hiç ödemeye niyetim yok.
    9bin liralık borç faizlerle 18bin tl olmuş. bankalara hacizlik olanlara bile 3-4 yıl sonra faiz affı geliyor. devletin 18-19 yaşında cocuga verdiği krediye gecikmeye girince %100 faiz eklemek ne demek!

400 milyon tl vergi borcu silinen cengiz inşaattan zengin miyim arkadaş, umurumda değil. ödeyenler de gelip burada ağlamasın, "biz ödedik siz de ödeyin" diye... tuttuğunuz takımların vergi borcu silinirken de aynı hassasiyeti gösterdiniz mi sanki ikiyüzlü yavşaklar...
    tabana yayılmış vergi politikası yüzünden patronumla aynı vergi veriyorum neredeyse.

edd: çok soru geldi. yıllardır hem türkiye hem kıbrıs’ta sigortalı, maaşlı çalışıyorum. herhangi bir kesinti, haciz vs hiç olmadı bu yüzden. hayatımda her zaman tüm banka kredilerini, kart borçlarını zamanında ödedim. kredi puanım 1800 küsür. bir kere 2012’den unuttuğum bir trafik cezası için haciz geldi. ama öğrenim kredisi için gelmedi.

not: ödemek istemeyenler; kıbrıs'taki iş bankası ve ziraat bankası bankalarından hesap açıp kullanabilirler. türkiye'deki hacizler kktc banka şubelerini etkilemiyor.

faizlere af gelene dek ödemeyin bence, bekleyin. o af gelecek, ben de gidip 8-9bin neyse ödeyeceğim.
  • (bkz: çokomelli) firması
  • bugun para cekmek icin atm'ye gittim sifreyi giriyorum sifre yanlis diyor. birkac deneme daha hala sifre yanlis ve karti geri veriyor. noluyo kafayi mi yedim ben hayretler icindeyim derken internet bankaciligindan sifre degistirebilir miyim acaba diye girdigimde kalan 50tl yerinde yeller esiyor. hala saskinim iyice kafayi yedi bunlar. tamam borcumuz borc, calismaya bi baslasak elbet odeyecegiz oç ler!! atamiyorsunuz iş vermiyorsunuz, kpss illetinden zaten kafayi yemisiz bir de hesaptaki uc kurusa niye goz dikiyorsunuz?? e haciz nedir?! sizin yerinize ben utaniyorum.
  • (bkz: enflasyonun %9.26'ya düşmesi)

maaşıları komple devlet alsın, vatandaşa ne kadar münasip görüyorsa o kadar harçlık versin konu kapansın.

gerçi gene alacaklı çıkarlar.
  • adam tam küçük enişte.
  • bizim devletin işleyişini gösteren tatsız bir olaydır. peki affedilen milyarlarca lira vergi ne olacak? bir tek garibana, parasıza mı yetiyor devletin gücü?
194 entry daha
hesabın var mı? giriş yap