şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: bunu zaten geçen hafta sorgulatmış. yani söylediği gibi sabah gidip almamış sonuçları. çok yazık. link

bir muharrem ince vecizesi:

"seçim gecesi elimde bilgi yok. ikinci tura kalıp kalmadığımı öğrenemedim. sabah oldu sonuçları aldım. ysk’ya yazdım chp kaç sandıkta gözlemci göndermemiş? 13 bin sandıkta gözlemci yok. dört milyon oy çöpe gitti. erdoğan 1.5 milyon az oy alsaydı seçim ikinci tura kalacaktı. bana neredeydin diye soranlardan özür diliyorum. krizi yönetemedim ama bana veri vermediler."

nereden baksan elinde kalan bir açıklama. 4 milyon oy yok oldu demek, bize verilen oylar başkasına yazıldı veya kaybedildi demek değil mi?

her durumda ortada anayasal bir suç durumu oluşmuyor mu? hadi chp sandığa adam koyamadı (ki kesinlikle olması gerekirdi) oyların güvenliği anayasal bir hak değil mi? hadi seçim gecesi sustunuz, sonraki günler neredeydiniz?

e işin kolayı suçu yönetime atmak tabi.

kaynak

edit: bilgisayar mühendisleri odasının bu konudaki açıklaması. hadi chp suçluydu siz neden üzerine gitmediniz?
    https://twitter.com/…han/status/1293868187495301122

@umberto d'ye teşekkürler.

ikinci edit: anayasal suç kavramı doğru olmuyormuş. suç anayasada değil ceza kanununda belirtilirmiş. bilgi için @minikliginasirilokumlugu’na teşekkürler
  • ben o gece boyunca ortadan kaybolsam, şu an çıkıp konuşmaya utanırdım.
  • kendisinde biraz utanma olsa insan içine çıkmazdı. ben hayatım boyunca apolitik olmak ile övünen adam onun için 2 gün uyumadım mafya tipli paçoz akpliler ve mhp liler ile sandıkta kavga ettim o gidip yattı.

bak aynı şeyleri imamoğlu için iki defa yaptım pişman değilim.
  • muharrem ince "seçim gecesi elimde bilgi yok. 2. tura kalıp kalmadığımı öğrenemedim." demiş.

arkadaşım elinde bilgi yoksa o zaman neden ismail küçükkaya'ya "adam kazandı" diye mesaj attın?

nereden tutsan açıkta kalıyor.
  • 4 milyon oy yok olduysa sen ne yapıyordun? yahu parti senin ülkenin en önemli konuma aday göstermiş o dönem krizi çözememişsin şimdi çıkıp sandık görevlisi yoktu diye bıdı bıdı yapıyorsun.

o dönem sana oy veren kişiler oyuna sahip çıkmadığın için sana tekrar niye oy versin?
  • ayıp be dediğim açıklama. sen adam kazandı de toz ol. ulan evde bile hepimiz birbirimize bakmıştık piç gibi ortada kalmıştık. o an herkes böyle hissetmişti. senin kriz yönetemediğin falan yok. senin derdin chp' nin başına geçmekti. bak açık konuşayım bende isterdim geçmeni. ama olmadı diye ne bu adam satmalar kardeşim. saraya giden chp' li kim dediklerinde neden hep sen geliyorsun insanların akıllarına. bu saatten sonra sen chp' de kal, benim olduğum şehirden aday ol chp' ye de oy yok. yeter be nedir bu mızıkçılık beh!
  • oyuna sahip çıkamayan adamın ülke yönetimine talip olması trajikomiktir.
  • bunun değneğini kim elinde tutuyorsa hata üstüne hata yapıyor.
  • tabii canım.

afişe asılmadığı için kazanamayan muarrem açıklaması.

işin komik yanı o zaman chp ve akp dışında kimse seçime girmesin. zaten bu iki parti dışında 60 bin kişi yoktu dediği rakamın çeyreği kadar örgütlenen parti yok.

o partilerden de 30-40 milyon oy çöpe atılsa. her seçim 70-80 milyon oy çöpe gidiyor, yok oluyor demektir.

yoksa hep muareem kazanır canım, başka açıklaması var mı?