şükela:  tümü | bugün
  • istanbul'daki seçimleri yazarken ölçüyü kaçırmış ve ağır ithamlarla ekrem imamoğlu'nu karalamaya çalışmıştır. bu ayrımcı dil ve sizden olmayanı hain ilan etmek yakışıyor mu?
    15 temmuzda tankların önüne yatıp seçimlerde ekrem imamoğlu'na oy verenler sizden ve sizin gibilerden utanıyor.

--- spoiler ---
    - 15 temmuz'da istanbul belediyesi'nin kamyonları ve diğer imkanları olmasaydı işgal girişimi nasıl geri çevrilebilirdi? diyelim ki imamoğlu kazandı ve allah korusun benzeri bir saldırı oldu. lideri tankları selamlayıp güvenli eve geçer, başkanı "aman sokağa çıkmayın" der, istanbul'da durum ne olur?
    --- spoiler ---

edit: sabah gazetesi linkine tıklamak istemeyenler için ekran görüntüsü eklendi.
    https://eksiup.com/b26ee04e4892

ilgili köşe yazısı
  • elbet bir gün şu 15 temmuzun ardındaki sırlar aydınlanacak sonra göreceğim ben bunları.
  • adam kaç yaşına gelmiş, hala birilerine yaranma peşinde. yahu arkadaş azcık haysiyet olur insanda, utanma duygusu, onur olur... ne için yaşıyorsunuz? nasıl kendinize yakıştırıyorsunuz? daha ne kadar çirkinleşeceksiniz? kiminle yarışıyorsunuz? nereye gidiyorsunuz böyle?
    son soru; gece rahat uyuyabiliyor musunuz?
  • içinde şöyle bir cümle geçiyor: "star gazetesinde fadime özkan '25 yıldır gazetecilik yapıyorum, 15 yıldır siyaset takip ediyorum ve ilk kez istanbul'a inanmadım.'" 25 sene... ne tesadüf... bunların hiçbiri okunmaya değmez.
  • yaşlılık maskaralıktır, diye boşuna dememişler.
    abi vücut bulmuş hali.
  • adamin referansi "fadime ozkan".

kilavuzu karga olanin burnu boktan kurtulmazmis. eskiden edmond rostand'dan alinti yapardi , simdi fadime'den.

demans, dekadans, delirmek. hangi d karar veremedim.
  • barlas bey bir zamanlar liberal takılıyordu, çok demokrattı, onun için milli irade kutsaldı.. şimdi böyle gerçek yüzlerini ortaya çıkarıyorlar.

toplumu germeye yönelik bir yazı olarak görüyorum.

sandıktan galip çıkan ekrem imamoğlu başta olmak uzere secmenleri sabır sınavı veriyor. bu yazılara rağmen, tahrik eden manşetlere rağmen, irite eden söylemlere rağmen insanlar olgunlukla sabrediyor.
  • bunu 'ne istediler de vermedik' diyene sorsana karaktersiz dönek.
  • işgal girişiminin gücünü kendi elleriyle cemaate verenlerin, imamoğlunun işgali nasıl durduracağını sorguladığı olay.

o. çocuğusunuz başka bir tanım bulamadım.
  • beyin ölümü gerçekleşmiş bir et yığınının saçmalamaları