• diyanete faydamız dokunur.
  • birazdan ben evde yapıyorumcular gelir. evde yapınca sorun ortadan kalkıyor tabi... hani alkoldeki ötv çok fazlaydı. bir düzenleme yapılacaktı. bakan öyle dememiş miydi? kimse hatırlamaz bunu...

http://www.cumhuriyet.com.tr/…dan_otv_itirafi.html#

edit: soruna çözüm demişler de mesele sadece içmek mi? alkol almak sadece kafayı bulmak tat almak için yapılan bir eylem değil. sosyalleşmek de bunun bir amacı... fiyat bu olunca da mekanlarda da 17-20 tl den başlıyor. iki bira içeyim arkadaşlarla dediğin anda 5o kağıt gitti. adam ne yapsın evde yaptığı biraları gizli gizli içeri mi soksun. düğün salonu mu orası? istersen bagajda zulalasın ara sıra çıksın dışarı çekip çekip gelsin...

edit2: bitti o iş bitti burası demisler umut yok demisler de halo dayı umut adamı öldürür burada ama olmadan da yaşanmaz ki demisti ya... ben yine de belki diyorum...
  • evde bira yapıyorumcular, sorununun ortadan kalktığını söylemiyor. soruna bir çözüm yolu gösteriyor. ama tabi sadece sorunlara odaklanmayı kendine şiar edinmiş insanlar ne anlar çözümden.
    tanım: kasada para kalmadığı için, daha da hangi taştan su çıkarsak diye uğraşan hükümet işi.
  • evde yapiyorumcuyum. 2 kasa birayi 100 liraya mal ediyorum. dogrusunu soylemek gerekirse sikimde bile degilsiniz. bu ulke icin umutlar tukeneli, hevesler biteli cok oldu. daha da bir seyi dert etmem. surunelim, bok icinde ölelim. az bize.
  • (bkz: evde etil alkol üretimi)
    (bkz: evde şeker üretimi)
    (bkz: evde meyve üretimi)
    (bkz: evde maya üretimi)

diye uzar gider bu liste. buyrun patatesten bile şeker üretip, alkole çevirebileceğinizi gösteren bir yazı.
  • bu ülkeden umutlar gideli çok oldu herşeyimizi elimizden aldıkları gün o ben içki içmiyorumcuları görücem ulen elinden ekmeği alıyorlar lan ekmeği
  • evde alkol üretimciler yeni ayılıyo sanırım daha.

(bkz: 30 aralık 2017 evde alkol üretimine düzenleme)
  • kamu bütçesinin bir türlü denkleştirilememesinin sonucudur. ne alaka amk, planlı bir zam diyenler olacaktır. planlı zamların önemli bir kısmında artış oranlarını 2017'de ciddi oranda yüksek buldum; yüksekti de. muhtemelen 2018'de de bu durum devam edecek ve 2019'da da devam edecek. istanbul büyükşehir belediyesi'nin bile uluslararası kredi bulamadığı bir dönemden geçiyoruz artık. uluslararası fonlar birer birer kesiliyor.

toparlamak gerekirse sikecekler bizi matmazel.
  • içmeyin diyen dalyarakların inadına daha çok içecem. her şişede önce bu dalyaraklara ardından , zammı yapan o.cocuklarını anacağım.
  • vize beklediğim şu sıralar sikimde olmayan zam. beni en az 1, en fazla 3 ay daha sikersiniz! sonrasında ölene kadar size 1 kuruş vergi vermiycem*
hesabın var mı? giriş yap