şükela:  tümü | bugün soru sor
 • az önce yapılan açıklama

  "başbakan yardımcısı bekir bozdağ, abd'deki skandal kararı, "siyasi bir kumpas davası" olarak değerlendirdi. bozdağ, "başka bir ülke, türkiye'yi ve türkiye'nin kurumlarını yargılayamaz." dedi.

  bekir bozdağ, sosyal medya hesabı twitter'dan konuya ilişkin açıklama yaptı. kararın sürpriz veya şaşırtıcı olmadığını vurgulayan bozdağ şunları söyledi:

  "zarrab davası’nda hukuk,mahkeme ve muhakeme, siyasi bir yarar için göstere göstere kullanılmıştır. bu davada karar, soruşturmadan önce verilmiş; soruşturma/yargılama süreci, verilmiş kararın ilanı için sadece zorunlu usulün tamamlanmasıdır. bu nedenle abd’de görülen zarrab davası’nda jürinin kararı, bizim için süpriz veya şaşırtıcı bir gelişme değildir. jürinin mehmet hakan atilla’yı suçlu bulması ve bilahare mahkemenin vereceği karar, türkiye açısından hukuki bir değer ifade etmez."

  davanın fetö, cıa, fbı ve abd yargısı işbirliğinin somut ispatı olduğunun altını çizen başbakan yardımcısı bozdağ, "türkiye, fetö dahil hiç bir terör örgütüne boyun eğmediği gibi terör örgütlerinin yularını elinde tutan güçlere de boyun eğmemiştir. bundan sonra da boyun eğmeyecektir. türkiye, tam egemen ve tam bağımsız bir ülkedir. başka bir ülke, türkiye’yi ve türkiye’nin kurumlarını yargılayamaz. bu karar, uluslararası hukuka da aykırıdır." dedi."
  kaynak

  aynı repliklerle ülkeyi yönetmeye devam, kumpas algı operasyonu. bilgi ya da detay vereyim çabası yok sınırlı sayıda kelime yeterli.

  mart 2016: (bkz: bekir bozdağ'ın reza zarrab açıklaması)
  (bkz: bekir bozdağ'ın fetö yerine zarrabı istemesi)
  kasım 2017: link

  (bkz: bekir bozdağ tarzı siyaset)
  (bkz: akp'nin bekir bozdağ'da somutlaşması)
 • boş yapmayında halkbankasına ofac'tan ceza çıkınca ödemeyeceğiz diyin o zaman görelim sizi pistlerde
 • davanın savcısı bu dünyanın yetiştirdiği değerli bir kıymettir. seversiniz sevmezsiniz ama değerli bir insandır, bilge bir insandır.bu dünyanın milli ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi için hizmetini yapıyor. her şey de açık. devletin denetimi gözetimi altında açık.her şey göz önünde olan bu kişi ve juriler hakkında savcılık kararı olmadan terörist derseniz onlara haksızlık edersiniz sayın bozdağ.
 • kimse türkiyeyi yargılayamaz demiş.

  bunu benim arkadaş söylese "lan salak" "ulan geri zekalı" "allahın aptalı" zaten türkiyeyi değil reza ile atillayı yargılıyorlar derdim.

  ama bakana öyle bir şey demem. o kadar samimi değiliz çünkü
 • pedofili serbest yapmak için kanun kovalamaktan başka işlere de zaman ayırabiliyormuş bekir bozdağ demek ki. artık, dolandırıcılıkları aklamak için de koşturuyor.
 • bakın şu adamın türkiye cumhuriyetinin bir bakanı olması bir dram dır.

  sorarlar adama parasını bizzat halkbank ın ödediği avukatlar ordusu son söz lerinde neden vazgeçmiş zarrab ın fetto cu olduğu iddiasından. bu konuda savunmanın en hayati konuşmasında neden tek kelime etmemiş.

  sorarlar adama halkbank ' a ceza gelirse ne yapacaklarmış. yerli ve milli swift sistemi kuracağız mı diyecekler.

  komikmiş.
 • şuradan sonrasını okumadım bak hele sen hukuk dersine bak;

  "zarrab davası’nda hukuk,mahkeme ve muhakeme, siyasi bir yarar için göstere göstere kullanılmıştır. "

  enteresan. oysa bizim ülkemizde hiç böyle şeyler olmuyor.
 • çok salakça.
  ben de ikna oldum.