• sözlükte son zamanlarda bazı olaylara çok dikkat çekildiğini gördüm. burada gerçekten insanlara yardım eden bir kitlenin varlığının farkındayım. ailemin başına gelen ve bugün babamı çileden çıkarma noktasına getiren bir olaydan bahsetmek istiyorum.

geçen yıl 24.12.2016 tarihinde babamı atatürk havalimanı'na bırakmak için yola çıktım, dönüşünde okula gideceğim için 3.köprüyü kullanmayı tercih ettim. gişelerden çıktıktan sonra kullanan bilir, ümraniye çıkışına geldiğimde bariyerlerde takıldım. içeride çalışan kişiye ceza yazılmasını istediğimi söyledim, sebebi ise üzerimde nakit olmamasıydı. tahmin ettiğim şekilde 7-15 gün arası ogsye para yüklersem 16 tlyi çekip cezadan kurtulacaktım. çünkü istanbul-ankara yolunda sabiha çıkışı ve diğer çıkışlarda hgs-ogs ceza yazar o sürede ödenirse cezai işlem uygulanmazdı. düşüncem bu yöndeydi. aradan tam 1 yıl geçti 25.12.2017 tarihinde 350 tllik ceza faturası kapımıza ptt ile getirildi. bunu gördüğümde önce bir süre olayın ne zaman gerçekleştiğini anlayamadım. ardından hatırladığımda neden 1 yıl sonra geldiğini düşünmeye başladım. babama durumu güzel bir şekilde izah ettim. babam anlayışla karşıladı fakat 1 yıl geçip yollandığı için dava açmak istediğini söyledi. malum araya yılbaşı girdi avukat vs babam uğraşamadı. dün ise evimize icra mektubu yollanmıştı. 25'inde yollanan kağıtta 1 haftadır parayı yatırmadığımız ve üstüne itiraz etmediğimiz için icra takibi açıldığı yazıyordu. babam ilgili avukatı aradı, kadının babama söylediği 1 haftadır yatırılmadığı için 800 tl'nin vakıfbanka gidip yatırılması gerektiğiydi. babam araya yılbaşının girdiği haftasonun girdiğinde bahsetti. ancak karşısında bulunan avukat bozuntusu hala babam vakıfbank gişeden yatırması gerektiğini söylüyordu. nitekim babamla aldığımız son karar neticesinde asgari ücretin yarısı miktarda olan parayı yatırmayıp bir şekilde dava açmayı istiyoruz.

geçen gün haberlerde metro ihalelerinin durduğu bilmem kaç milyarlık bir zararın olduğu ve bunun istanbulluların cebinden çıkacağı yazıyordu. gerçekten 16 tllik bir gişe ücretinin 800 tlye kadar fırlamasıyla, bu paranın nasıl alındığını öğrenmiş oldum.

edit: avukat arkadaşlar benden fotoğraf isterlerse icra takibini yollamak isterim.
hesabın var mı? giriş yap