şükela:  tümü | bugün
  • enteresan bir şekilde cesurca yapılmış sıfır tolerans açıklamasıdır. klibinin erotik bulunmasına ve yediği cezaya karşı tepkiyi direkt, eğip bükmeden ortaya koymuş gözükmektedir.

http://www.sozcu.com.tr/…en-cok-sert-erotik-yaniti/
  • keşke herkes yeri geldiğinde böyle dik durabilse. tabi sadece bu konularda değil, kadınlara ve çocuklara karşı alınmış her kararda, kötü söylenmiş bütün sözlerde ve bulunulmuş zarar verici davranışlarda; her daim ses çıkarsalar keşke...
  • herkes hakkını savunacak tamam ama başkasına olurken de sessiz kalmasak?

en güzel cevabı da twitter'dan şu kullanıcı vermiş.

edit: kişi twitini silip hesabını korumaya almış belli ki çomarların baskısından dolayı.

benzer şeyleri yazmış -ancak birazıcık daha kaba bir yolla ve aynı resmi paylaşmış bir başka twit.

edit 2: uçarsa diye ss.
  • patronuna ilk telefon gitmiştir çoktan. haftaya o ses türkiye'de kibariye yalakasını görürsem şaşırmam.
  • gereksiz ve boş bir açıklamadır.

geçen gün o ses türkiye yarışmasında da sahneye çıkan güzel kadınlara, erkek seyirciler tarafından alkış ve ıslıklarla adeta bir taciz yapıldığını söyleyip bu durumu kınamıştı.

bunu söyleyen kişinin sahneye çıkan yakışıklı yarışmacılara seksi bakışlar atarak takımına katma çabasına girmesi taciz kategorisine girmiyor sanırım.
  • feminizmin simgesi edilecekse haber edin kendime bıçak çekeyim bu acıyla yaşamak istemiyorum
  • çektiği klip erotizmin kralını içermekte. bunu kendisi de biliyor ama işi cinsiyetçiliğe çekerek konuyu saptırmaya çalışıyor.

erkekler yapınca olmuyormuş da, kadınlar yapınca oluyormuşmuş. hadi oradan.

hadise açıkgöz hanım yanlış biliyor. erkek şarkıcıların klipleri de erotizm gerekçesiyle sansürlendi ve/veya yasaklandı daha önce.
  • bu klibe erotik diyen zihniyet 9 yaşındaki kız çocuğu ile evlenmeyi caiz kabul etti.

olm bu klip gayet normal bir klip. tamam şarkı b.k gibi ama klip gayet normal hatta gereğinden fazla bile giyinikler. *

sözlük olarak her tarafındayız hadise.
  • sürekli yaladığı için kendine bir şey olmaz zannedenen ünlü kişinin hezeyanıdır. içerik olarak haklı da olsa, bu zihniyeti yaymakta olan siyaseti desteklerken bunları düşünmemiş olduğu, o anda kadın erkek ayrımcılığının farkında olmadığı ve sadece kendi başına bir şey geldiğinde isyan ettiği için maslesef destekleyemiyorum.
    bir duruşun olacaksa sıla gibi olmalı arkdaş. ama kimden neyi bekliyorum ki ben..
  • --- spoiler ---

maalesef ülkemizde kadın erkek ayrımı 2018 yılında bu kadar yoğun bir şekilde var ise, işimiz zor. ama ben bir kadın olarak bunun için savaşmaya ve özgürce sanatımı yapmaya ve yaşamaya devam edeceğim.
    --- spoiler ---

(bkz: bir gülme geliyor)

bunların kaçı kadın hakları hakkında savunma yapıyor? neler oluyor lan ülkede. şimdi mi aklınıza geliyor.