*

şükela:  tümü | bugün
  • cenk tosun'dan medet uman bir türk ekonomisinin varlığını gözler önüne seren bir twit.
  • e hani ihracat bilmem yüzde kaç artmıştı hani ülke güllük gülistanlıktı bu sacmalamanın sebebi neydi ki ?

geçenlerde bir oyundaki karakterimi polonyalı bir oyuncuya 600 euro ya sattım. sanırım kendimden cok cari açığa katkı sağlamış oldum. sayın bakandan bir teşekkür tweet i bekliyorum.

edit: tweet altındaki yalakalar da ayrı komedi. ülke ekonomisine bu kadar büyük katkı yapan beşiktaş’a nevzat demir tesislerinin yanındaki araziyi verin diyenler, cenk tosun a onur nişanı verilsin diyenler beşiktaş’a bu hareketinden ötürü bir yıldız daha verilsin diyenler. hahahahha olm simdi tiner diyeceğim de değil bu değil. bu comarlik hastalığı.
  • komikli bakan tweetidir. zira, reza'nın cari açık kapattığı bir ülkede cenk tosun'un cari açık kapatması kadar normal bir şey yoktur. di mi güntekin?
  • 'eğer doğru ise cenk tosun ve #beşiktaş’ı tebrik ederim'

bunu yazan başbakan yardımcısı.
  • cenk tosun da bir gün çıkıp "ulan dış borcun yüzde bilmem kaçını ben tek başıma kapadım" derse artık kimse bir şey diyemez.
  • fiko başgan bakan olsun madem
  • ...
  • ortalama 50 kuruştan 274 000 000 kg domates ihracatına tekabül eder. 274 000 ton. bir tır 20 ton olsa 13 700 tır yapar. haklı tweettır.
  • kendince komiklik yapmış.

o değil de, bu kadar futbol delisi bir ülkenin futbolda ciddi anlamda cari fazla vermesi, futbolcu ihracatının ithalatından büyük olması beklenir. yok hala türk futbolu yabancı oyuncu ithalatı üzerinden dönüyorsa, kendi oyuncusunu yetiştiremiyorsa, o endüstri gelişmiş falan değildir, taraftarlık da "el oyuncusu ile rakip kaleye girmek"*'ten ibarettir.
  • yakında 15 milyon euro üzeri transferlere ytv(yüksek transfer vergisi) gelirse şaşırmayın. en az %40 falan olur.