şükela:  tümü | bugün
  • içişleri bakanlığının yaptığı son dakika açıklamasıdır.
    beşiktaş belediye başkanı murat hazinedar görevden uzaklaştırıldı.

https://twitter.com/…aber/status/948929747454713856

edit: alınma değil uzaklaştırma var evet
  • entry sonundaki adrese tıklanırsa başkanın icraatları net olarak görülür. milli irade ile bu olayın ilgisi yoktur. burada sebep yolsuzluk ve fetö üyeliği suçlamasıdır. 17 25 kumpası gibi seçilmiş temsilcileri devirmek için yapılan bir operasyonla ilişki kurmak için ya gerizekalı olmak lazım ya da ok troll bir bot hesap.

chp'liler niye üzüldü acaba: chp tarafından disiplin cezası verilen, aykut erdoğdu'nun "bıktım usandım bu adamdan, bıçak kemiğe dayandı" dediği, galip öztürk ve metro turizm ile ticari ortaklığı olan; ilhan cihaner aykut erdoğdu ve teğmen mehmet ali çelebi'ye çete diyen, bizzat chp'liler tarafından fetö(o günkü maskesi ile "cemaat") ile ilişkisi olduğu iddia edilen biri açığa alındığı için mi? afedersiniz ama bu adam hakkında soruşturma açılmayacak da kim hakkında açılacak??

ben yazmaktan yoruldum, alın tekmil marifetleri odatv sayfalarında:

https://odatv.com/ara.php?t=murat hazinedar
  • (bkz: reserved)

ülkece 2018 e alışamadık bu arada

edit : beşiktaş ve bakırköy belediye başkanlarını sevememiştim seçildiklerinden beri. yakıştırmak istemediğim iddiaların muhatapları olmuşlardı aynı zamanda.

kendisinin görevden uzaklaştırma sebebinin yolsuzluk görünümlü cemaatle mücadele olabileceğini düşünüyorum. bu gibi durumda olan belediye başkanları varsa chp, bakanlık el atmadan kendisi temizlemelidir.
  • her ne kadar hakettiğini düşünsem de siyasi bir operasyon olduğunu göz önünde bulundurarak toplumda huzursuzluk yaratabileceğini düşündüğüm karar. özellikle mevcut durumda oldukça tehlikeli buluyorum. olay yolsuzluk vs. ise zaten çoğu belediye haddinden fazla bulaştı. keşke kendilerine de baksalar.
  • kaynak

(bkz: 1984)
    (bkz: hayvan çiftliği)
    (bkz: kabile devleti)

artık halkın seçim hakkına bile saygı kalmadı önce kendi başkanları sonra ataşehir.

(bkz: #73156953)

kendisi zaten 2 saat önce konuşmuş. zorla para alma nedeniyle soruşturma açılmış soruşturma açılması nedeniyle görevden uzaklaştırılmış. bir şey çıkmazsa görevine iade edilecek

edit: şu an bülent tezcan açıklama yapıyor haksız bir suclama olduğunu söylemekte. bırakın öküz altında buzağı aramayı öküzün altına buzağı konuluyor diyor.
  • malumun ilamıdır.

kendi seçilmiş adamlarını kovalayan akp, muhalefetin belediye başkanlarıyla da uğraşacaktı.

açıkça gözdağı veriyorlar. çünkü seçilmiş olmak sadece ona ait bir olgu, onun dışındakiler seçilmiş olsa bile seçilmiş değil atanmış konumdadır, o isterse koltuktan indirilirsiniz.

ortamlarda hukuk ve demokrasi devletiyim dersiniz kim bilecek.
  • günlerdir belediye binasına kamp kuran müfettişlerin elinde sonunda varacağı karardı. yargı sürecini izleyip görmek gerekir. nedir, ne değildir. ayrıca kendisinin yanında iki meclis üyesi de görevinden uzaklaştırılmıştır.
  • beklenen bir olaydır.

mustafa sarıgül'ün avukatı olarak ve o'nun "ricasıyla" beşiktaş'a belediye başkanı yapılmıştı. chp'li olduğu da her zaman şüphe uyandırırdı. zira ilçedeki hangi chp kongresine katıldığını bilen, gören, duyan yok. son kongreye de katılmamış ve hatta partinin il delegesi olmak dahi istememiştir!

15 temmuz darbe teşebbüsü sonrasında da; beşiktaş'ta; dombra çaldırarak erdoğan ve ak parti müzikleriyle, "demokrasi" bayramı yapmıştı!

bunlar bir tarafa her şeye rağmen chp'nin hiçbir şekilde üzerine gitmediği, hesap sormadığı bu şaibeli başkan; chp'ye puan kaybettirecek kadar hatalara sahip olduğu için bugün itibariyle içişleri bakanlığı tarafından görevden de uzaklaştırılmıştır!

battal ilgezdi sonrası görevden alınan ikinci isim. sırada bülent kerimoğlu ve handan toprak olabilir. at fava bekle...

ayrıca; battal ilgezdi'nin ardından murat hazinedar'ın da görevden alınmasına chp'liler tabii ki tepki gösterecek ama bana sorarsanız içişleri bakanlığı bu isimleri görevden alarak, chp'nin yapamadığını yapıyor ve chp'ye iyilik yapıyor.
  • çanlar kılışlar için çalmaya devam ediyor...

en başta ermeniyi dovdurmeyecektiniz.
  • geç bile kalmıştır.
    chp kaç senedir abuk sabuk işler peşindeli bu adamı kovamadı partiden. alın işte başınıza örülecek çorapları izleyin şimdi.