şükela:  tümü | bugün
 • içişleri bakanlığının yaptığı son dakika açıklamasıdır.
  beşiktaş belediye başkanı murat hazinedar görevden uzaklaştırıldı.

  https://twitter.com/…aber/status/948929747454713856

  edit: alınma değil uzaklaştırma var evet
 • (bkz: reserved)

  ülkece 2018 e alışamadık bu arada

  edit : beşiktaş ve bakırköy belediye başkanlarını sevememiştim seçildiklerinden beri. yakıştırmak istemediğim iddiaların muhatapları olmuşlardı aynı zamanda.

  kendisinin görevden uzaklaştırma sebebinin yolsuzluk görünümlü cemaatle mücadele olabileceğini düşünüyorum. bu gibi durumda olan belediye başkanları varsa chp, bakanlık el atmadan kendisi temizlemelidir.
 • kaynak

  (bkz: 1984)
  (bkz: hayvan çiftliği)
  (bkz: kabile devleti)

  artık halkın seçim hakkına bile saygı kalmadı önce kendi başkanları sonra ataşehir.

  (bkz: #73156953)

  kendisi zaten 2 saat önce konuşmuş. zorla para alma nedeniyle soruşturma açılmış soruşturma açılması nedeniyle görevden uzaklaştırılmış. bir şey çıkmazsa görevine iade edilecek

  edit: şu an bülent tezcan açıklama yapıyor haksız bir suclama olduğunu söylemekte. bırakın öküz altında buzağı aramayı öküzün altına buzağı konuluyor diyor.
 • malumun ilamıdır.

  kendi seçilmiş adamlarını kovalayan akp, muhalefetin belediye başkanlarıyla da uğraşacaktı.

  açıkça gözdağı veriyorlar. çünkü seçilmiş olmak sadece ona ait bir olgu, onun dışındakiler seçilmiş olsa bile seçilmiş değil atanmış konumdadır, o isterse koltuktan indirilirsiniz.

  ortamlarda hukuk ve demokrasi devletiyim dersiniz kim bilecek.
 • günlerdir belediye binasına kamp kuran müfettişlerin elinde sonunda varacağı karardı. yargı sürecini izleyip görmek gerekir. nedir, ne değildir. ayrıca kendisinin yanında iki meclis üyesi de görevinden uzaklaştırılmıştır.
 • beklenen bir olaydır.

  mustafa sarıgül'ün avukatı olarak ve o'nun "ricasıyla" beşiktaş'a belediye başkanı yapılmıştı. chp'li olduğu da her zaman şüphe uyandırırdı. zira ilçedeki hangi chp kongresine katıldığını bilen, gören, duyan yok. son kongreye de katılmamış ve hatta partinin il delegesi olmak dahi istememiştir!

  15 temmuz darbe teşebbüsü sonrasında da; beşiktaş'ta; dombra çaldırarak erdoğan ve ak parti müzikleriyle, "demokrasi" bayramı yapmıştı!

  bunlar bir tarafa her şeye rağmen chp'nin hiçbir şekilde üzerine gitmediği, hesap sormadığı bu şaibeli başkan; chp'ye puan kaybettirecek kadar hatalara sahip olduğu için bugün itibariyle içişleri bakanlığı tarafından görevden de uzaklaştırılmıştır!

  battal ilgezdi sonrası görevden alınan ikinci isim. sırada bülent kerimoğlu ve handan toprak olabilir. at fava bekle...

  ayrıca; battal ilgezdi'nin ardından murat hazinedar'ın da görevden alınmasına chp'liler tabii ki tepki gösterecek ama bana sorarsanız içişleri bakanlığı bu isimleri görevden alarak, chp'nin yapamadığını yapıyor ve chp'ye iyilik yapıyor.
 • çanlar kılışlar için çalmaya devam ediyor...

  en başta ermeniyi dovdurmeyecektiniz.
 • geç bile kalmıştır.
  chp kaç senedir abuk sabuk işler peşindeli bu adamı kovamadı partiden. alın işte başınıza örülecek çorapları izleyin şimdi.
 • https://twitter.com/…tesi/status/948929242871619584
  akp eliyle gerçekleştirilmiş olsa da, hayırlı bir olay.
  istanbul'da bile yaşamadığım halde yaptıkları ile beni çıldırtmayı başarıyordu, mustafa sarıgül'ün kalıntıları da böylece iyice temizlenir umarım.
  https://twitter.com/…lnux/status/948941651090788354
 • sırada aydın büyükşehir belediye başkanı özlem çerçioğlu var.
  bekleyip görelim.

  düzeltme: önce sarıyer ya da beylikdüzü. soranlar oldu, fetö iltisaklı firmalara ihale vermek, işbirliği yapmak, danışmanlık almak gibi suçlar yüzünden.
  not: real chp