şükela:  tümü | bugün
 • 02125023444 numaralı türk telekom abonelik merkezinden aranarak bir başka isp'den aldığım mevcut aboneliğimin bitmek üzere olmasından ötürü bana teklifleri olduğunu ilettiler. 200 gb akk'li 50mbit vdsl internet için 87 lira teklif ettiler, ilk ay da faturada %50 indirim olacağını belirttiler. bu teklifi kabul etmem üzerine bana tuhaf bir şekilde eğer başka teklifler alırsam kabul etmememi, kimlik bilgilerimi mail, whatsapp gibi ortamlardan isterlerse vermemem gerektiğini, sadece kendileri ile iletişimde olmamı söylediler. mevcut üyeliğimi kendilerinin iptal edeceklerini ve halihazırda kullandığım modemi kullanmaya devam edeceğimi, o konuda yapmam gereken bir şey olmadığını söylediler. adres alma, kimlik bilgisi alma derken sözleşme noktasına gelene kadar bin kere arandım. bugün sözleşmeyi beklerken arayarak "size sattığımız paket yokmuş, mevcut üyeliğinizi de biz iptal edemiyormuşuz" dediler. bu ülkede tek seçeneğiniz bakır kablo ise yanmışsınız.
  edit: halihazırda 35mbit abonelikte 9ms 32d 4u almaktayım.
  edit2: tüm bilgilerim adresimden, kimlik bilgilerimden, mevcut kullandığım pakete kadar ellerinde olduğu için ttnet'in yetki verdiği bu firma ttnet'i bağlamaz demek pek doğru olmuyor. hem ben sokaktan geçen fearofthedark olarak nasıl isp abonelik satışı yapamıyorsam. birileri tüm bilgilerimi, satış yetkisini ve eğitimi veriyor, ilgili kişiler "sizi turk telekom'dan arıyorum" diyebiliyorsa bu benim nazarımda türk telekom rezaletidir. fıdıllıoğlu elektronik türk telekom abonelik merkezi rezaleti değildir.
 • (bkz: 3 ocak 2018 türk telekom rezaleti)

  bunun ttnetle alakası yok ama...
 • muhtemelen türk telekom satış ofisinden değil de türk telekom bayisi olan özel bir işletme tarafından aranan kişinin bayi tarafından dolandırılması durumudur. bir de şu kadar hız gibi seçenekler bulunduğunuz yerin altyapısına göre değişebilir. bunda şaşılacak bir durum yok. o zaman ben de dağın başındaki evime neden 100 mbps hız veremiyorsunuz diye burda rezalet başlığı mı açalım?

  maalesef bulunduğunuz noktada ilgili isp'nin kendi kablosu yok ise o da diğer isp'ler gibi türk telekomum mevcut bakır altyapısı üzerinden size hizmet vereceklerdir. son yıllarda altyapının hızlandırılması için ciddi yatırımlar yapıldı fakat azıcık merkezi yerlerin dışına çıktığınızda mesafeden dolayı hız problemi yaşamanız gayet normaldir.