şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: buyrun: (bkz: 4 ocak 2021 boğaziçi öğrencilerinin açıklaması)

ben size demiştim. açıklamaya imzamı atıyorum. bir kez daha gurur duydum. atatürkçü gençlerin mücadelesini bu şekilde sabote eden kekolar artık hiçbir yerde kendilerine alan bulamamalı. bunun için mücadele edeceğiz.

----

ne idüğü belirsiz keş veled-i zinalardan kurulu terörist yapılanmanın halt yemesidir.

bu ırzına sapladığımın teröristleri ne zaman ülkede mühim bir mesele, hak arayışı, eylem olsa kimseye sormadan orada bitip terörist örgütlerinin marşlarıyla ortalığı karıştırır ve iktidara argüman vererek insanların haklı mücadelelerine gölge düşürür. tayyip de durumdan memnun tabii, işine geliyor.

buyrun

boğaziçili öğrencilerin kayyum rektöre haklı olarak tepki gösterdiği ve eylem yaptığı yerde de bitmişler hemen. şimdi bu teröristler yüzünden bütün eylemci öğrenciler yaftalanacak, boğaziçi'nin üzerine gidilecek ve lisede türkçe derslerinden kaçan imla katili melih bulu denen tipin gideceği varsa da bu argümanla daha uzun süreler o koltukta tutulacak.

olm defolup gidin artık. samimi söylüyorum sizi de s... kolektifinizi de s... sağınızı da s... solunuzu da s... gidin. salın bu ülkenin muhaliflerini. artık sizin yüzünüzden kaybetmek, yaftalanmak istemiyoruz.

bela mısınız lan siz? yeter.

edit: bazen, sanat eserleri, geçmişleri ve ait oldukları kişiden bağımsız olarak özdeşleştikleri kişi veya gruplara göre değerlendirilirler. videoya konu şarkı ruhi su'ya ait olabilir; ancak herkes biliyor ki bu şarkı dhkp-c'lilerin diline dolayıp marş kıvamına getirerek sahiplendiği bir şarkıdır. orada bu şarkıyı söyleyenler de bunu biliyor zaten, kasıt var.

iktidarın senelerdir dhkp-c ve benzeri grup/örgütlerin bu tür eylemlerini diline sakız ederek oy, destek topladığını ve bu kirli düzeni muhafaza ettiğini görmüyor musunuz? sen çıkarsın 500 kişi eylem yaparsın, oradan 10 tane dhkp-c'li gelip ahan da böyle halay çekerek seni de terörist (!) yapar, asıl amaca gölge düşürür. bu işler böyledir. bunu anlayamayan adama ben başka ne anlatabilirim?

varsın siz beni ters troll, aktroll, tayyipçi falan ilan edin bunları söylediğim için; ancak hepiniz haklı olduğumu biliyorsunuz. ben gezi'ye de gittim, ali ismail için yas da tuttum, sesim çıktığı kadar muhalefetimi de yaptım. sözlükte beni bilen bilir, girin profilime bakın. nihayetinde sizin bana yakıştırdıklarınız benden bir şey götürmez; fakat göremediğiniz bu gerçeklik hepimizden götürür, götürüyor, götürecek.

ben ne diyorum?

bunlarla ahbaplık etmeyin, eylem alanında gördüğünüzde kovun, yanınıza yaklaştırmayın, aforoz edin diyorum. eylem konusu ne olursa olsun eylemciler bunları aforoz edip uzaklaştırırsa kimse onlara terör yaftası vuramaz, mücadelelerine gölge düşüremez. bu olaylar ister kiminizin iddia ettiği gibi istihbari çalışma olsun ister farklı bir şey, dediklerimi yapın ve onları aforoz edin.

mesele bu kadar basit.

edit 2: solcu değilim, atatürkçüyüm. başlığa yazılan entry'leri okursanız kimisinin probleminin bu olduğunu açıkça görebilirsiniz.

hep farklıydık sizinle, hep farklı olacağız. kendinizi güncellemediğiniz müddetçe böyle lümpen lümpen etrafta dolanıp kafa ütülemeye devam edeceksiniz.

last edit: arkadaş...

orada protesto edilen şey ne? kayyum rektör ataması.
    talep edilen şey ne? kayyum rektörün yerine seçilmiş bir rektör gelmesi.

bu videodakilerin söylediği, ruhi su'ya ait olan şarkının orijinalinde ne deniyor?

"ellerinde pankartlar, gidiyor çocuklar."

videoda ne söyleniyor?

"ellerinde sapanlar, vuruyor çocuklar."

bunu en son pkk'lılar söylüyordu apo'lu mapolu.

peki, atılan slogan ne?

"katil polis, defol."

şimdi...

ne söylenen şarkının orijinali ile ne de atılan sloganın protesto edilen şey ile alakası yok. böyle bir durumda buradakilerin art niyetli kişiler, bir örgüt mensubu ya da birileri eliyle oraya yerleştirilen tipler olduklarını anlamak için 500 iq olmaya gerek yok, değil mi?

bakın sizin için son kez salağa anlatır gibi anlatıyorum, salın artık.

gelmişsiniz burada yok ruhi su, yok halayda ne var diye duyar kasıyorsunuz. ruhi su diyorsanız şarkının orijinalinin o olmadığını, halay diyorsanız o halayı en son kimlerin nerelerde çektiklerini de söyleyeceksiniz. siz kim oluyorsunuz da bu ülke gençlerinin haklı olarak yaptıkları eylemleri her seferinde böylesine art niyetli hareketlerle illegalize ederek insanların çabalarına gölge düşürüyorsunuz?

bana "boğaziçili öğrencileri terörist ilan etti" deniliyor. okuduğunu anlamaktan yoksun, algıları kapalı, özgür düşünceden nasibini almamış ezbere konuşan aptal koyun sürüsü. nerede ilan etmişim? benim bu girdim tamamen onları, mücadelelerini savunuyor ve bu mücadeleyi, bu gençleri sabote etmeye çalışan klikleri hedef alıyor.

bunun üzerine tek kelime daha etmeyeceğim.
    anlayana sivrisinek saz, anlamayana...
  • ben de cemo can'ı filan okudular zannettim. bu dhkp-c'nin mit güdümüne girdiği bilindiği için şaşırtıcı da olmazdı hani. ama cahil yazarın bilmediği daha dhkp-c dursun karataş'ın sikinde vitaminken bu şarkı ruhi su tarafından söyleniyordu.
  • tatlı su sol-ucanlarının açacağı başlıktır.
    bu tipler gezide de onlarca adam öldürülürken “ay kaldırım taşını söktünüz” diye ciyak ciyak öterdi.
    ayrıca bir yazar da belirtmiş bu parçanın evveli daha eskiye dayanır.

edit:öldürülürken
  • bu amina kodumun cocuklari da nerede bir eylem var alakali alakasiz oradalar. orta kantini kendilerine ev edinmis serefsiz vatan hainleri..
    hayir bunlar yuzunden her eylem teror propagandasina donusurdu. yemek fiyatlarindan tut rektor atamasina kadar. 20 sene once de ayni hala ayni amk
  • söylenen şarkının ruhi su'ya ait olduğunu bilmeyen beyinsizlerin sanrısı.

ulan hemen nasıl da atlıyorsunuz havuz medyasının haberlerine. adamlar "evet haklı eylem yapıyorlar" mı diyecekler, tabii ki hemen pkk'ya, dhkpc'ye bağlayacaklar.

şu "akp'liler ne düşünür" kafası ne kadar kazandırıyor akp'ye.
  • bu tip barışçıl gösterilere illegal yapıların girmesinden rahatsız olan varsa bizzat destek olmaya gitsin o zaman. lafa gelince mangalda kül bırakmazsınız, hak aramaya gelince netflix'te dizim var, siz yapın gösterinizi dersiniz. sizin gelmediğiniz yere de işte bu yapılar girer ve legal ve haklı talepler birden farklı görünür.

yukarıda yazdığımı bilhassa kendime söylüyorum. her dakika rahatsızım bu gidişattan ama eylem yok. bizi bu uyuşukluk mahvedecek.
  • eylemin kalitesini ve önemini düşürmek için yapılan taktiktir. her eylemde olur bu, eylemin içeriği ve önemi tartışılmaz d böyle şeyer tartışılır. o tipleri oraya koyanların istihbari olduğu gerçeğini yansıtır.
  • nerede gördünüz dhkpcyi acaba?

bu tarz başlıklar odaklanılması gereken noktayı değiştiriyor, her eylemde amacı farklı olanlar,propaganda yapmak isteyenler olur. ama sizin yaptığınız bu eylemleri haksızlaştırmak,odağı kaydırmak.
    küfür ederek dhkpcli olmakla suçlayan, iftira atanlar (hep bunu söylemek istemişimdir) savcılıkta görüşürüz.
    kendini küfürsüz açıklayamayan aşağılık insanların tekisiniz, yazık size.
    karşı düşünceden kim varsa terör ile suçluyorsunuz başka bir savunma yapacak kadar düşünme yeteneğiniz yok çünkü. terör eylemine katılmayana terörist diyemezsiniz.

dhkpc gibi bir örgütü asla savunmam, yalnız burada öğrencilerin haklı eylemini algı yaratarak etkisizleştirmeye çalışan aktroll gericilerin amacını biliyoruz, mümkünse mesaj kutumdan uzak durun.
    bir de o okulların kapısından bile geçemeyecek ıqsu 3'ten fazla olmayan ülkücüler.

demek istediğim şeyi okuma yazma biliyor iseniz, twitterda malum güruhun yaptığı çarpıtmalara bakarak anlayabilirsiniz. aktrollere malzeme vermeyin, ve boğaziçililere güvenin biraz.
  • ön edit: moderatörlerden başlığa "iddiası" kelimesini eklemelerini rica ediyorum. açıkça suçlamadır ve ciddi bir iftiradır.

"4 ocak 2021 boğaziçi üniversitesi dhkp-c eylemi iddiası" olmalı.

tanıdığım arkadaşlarım var orada. dhkp-c diyen şerefsizi acilen sözlükten atmak lazım. ülkede muhalefet kalmamış, kalan son kırıntıları da terör suçlamasıyla ötekileştiriyor bu şerefsiz.

yazarın adı hedefe kosan adam

(bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)

edit: ben adamı engelleyin diyorum adam 500 fav almış almaya da devam ediyor. açık söylüyorum, dhkp c denen örgütün olayla hiçbir alakası yok. yok. yok. yok. kaç defa diyelim? hele yazarın attığı videoda böyle bir kanıt da yok.

yalanlara inanmayı bu kadar seviyorsanız merak etmeyin, istediğiniz yalanları söyleyecek birileri her zaman çıkacak.
  • ınsanlara ülkeye hangi mihraklar 1970'te karanlık yıllara döndürmek istiyor sorusununu sordurtan işgaldir.