• ülkemizdeki binlerce üniversiteli gencin içinde bulunduğu trajikomik durum. üniversiteye bu sene başlayanların büyük bir kısmı sınıf arkadaşlarını bile tanımıyor..
  • önümüzdeki yıllarda iş görüşmelerinde "hmmm pandemi dönemi mezunusunuz öyle mi, peki biz sizi ararız" benzeri cümleleri duymaktır.
  • türkiye'deki üniversitelere bok atacağınıza adam olun siz düzeltin, oturduğunuz yerden sallamanın faydası yok. diğer yandan sağlık durumundan dolayı başka çare kalmasa da online derslerin verimliliği özellikle sayısal bölümlerde oldukça düşük. bu sadece öğrenci ve hocalardan kaynaklıdır diyemem ama ortada bir sıkıntı olduğu muhakkak. birinci sınıf öğrencilerin dershane mantığından çıkamadıkları da aşikar, bırakın kampüs hayatını yaşayamamalarını bu adamlar büyüyemiyorlar bile. lise kafasından çıkamıyorlar maalesef, problemlerden biri de bu.
  • 2 senelik meslekyüksekokulunun tamamını okumaktan iyidir
  • her gün 3 saat kadıköy'e gitmekten ne moral kalmıştı ne motivasyon.bana göre herşey on numara.
  • biz gittik, 4 senenin 5'inde okula gittik, değişen birşey yok rahat olun, bir iki yollu karı ayıklarsınız o kadar.
  • kampüs ortamı olmadan neyleyeyim ben üniversiteyi. üzücü bir durum tabi. evinden ortam yapamadan ders çalışmak.
  • 2011'de üniversiteye başlayan şahsımın da yaptığıdır. okula gidip çimlerde yayılır, eve gelip internetten hindistanlı abileri dinlerdim. hey gidi!

(bkz: itü med)
    (bkz: itü mustafa inan merkez kütüphanesi)
  • hayattaki en keyifli ve en eğlenceli zaman dilimi olan üniversite yaşamı için büyük bir kayıp. gençler için gerçekten büyük talihsizlik.

burada yok öyle, yok şöyle diyenlere bakmayın; her şeye rağmen hangi üniversite olursa olsun kampüs hayatı candır.
  • `4 senelik üniversitenin yarısını online okuma ihtimali` diyelim biz ona. henüz gerçekleşmiş bir durum yok.

bir de iyice abartip "ikinci dönem de açılmazsa 2.5 sene okuyarak katılacagini" iddia edenler var. bu bana biraz abartı geldi. neden? gelin birlikte sayalım dönemleri: 2020 yılı mart ayında kapandı üniversiteler, dönemin yarısina yakını yuzyuze yapilmisti. oradan yarım dönem online var elimizde. bu sene güz donemini ekledik mi, bir bucuk donem yapiyor. baharda da online olursa iki bucuk donem yapar, sene degil donem. her öğretim yılı güz, bahar ve hatta yaz dönemlerinden oluşuyor. o yüzden henuz sadece bir buçuk dönemlik bir online macerası söz konusudur. bahara allah kerim.
hesabın var mı? giriş yap