şükela:  tümü | bugün
  • almanın tam zamanı. alın. kademeli alın. yatırım tavsiyesidir.
  • benim tayyibe güvenim tam o nedenle yatırımımı dolar olarak tutuyorum. almaya başladığım zaman 1.55 tl idi nerden nereye bu haline sevinenleri de görüyorum ya artık çok düşmez alışmış kudurmuştan beter boşa dememişler

gönlüm 1 doların 5tl olmasından yana bu arada reyis türkiye'yi çin'e çevirecem diyordu. ilk şart değersiz para birimi. çin hükümeti boşa devalue etmiyor yuanı
  • 2,90'ın altına göz kırpmaktadır. euro ise yükseltmekte.

edit: ve 2,8995.
  • sürekli yazılanları okuyorum, burada güzel analiz yapan arkadaşlar mevcut. lakin mantıklı yazan arkadaşların hepsinin ortak özelliği doların sürekli artış göstereceği yönündeydi. fakat kademeli olarak düşmekte. çok ekonomiden ve dilinden anlamadığım için anlam veremiyorum. bu ülkede güzel bir şeyler mi oluyor da bu dolar düşüyor? anlayan arkadaşlar açıklarsa sevinirim.
  • ersan adem gülüm çin'e transfer olunca düşmüş kurdur.
  • fed'in mart'ta faiz artırma olasılığının düşmesi ile beraber düşmeye hız katmış olan kurdur. ek olarak ab'nin bugün açıkladığı raporda 2016 ve 2017 büyüme oranı yukarı, işsizlik oranı aşağı yönlü revize edilmiş bunların doğal sonucu olarak da kur aşağı inmeye devam etmiştir, muhtemelen şubat ayı boyunca da inişili çıkışlı yön aşağı olacak gibi gözükmektedir. mart-nisan döneminde bu düşüşlerin hesabı illaki sorulur o ayrı.

(bkz: fed)
  • bir iki hafta sonra yükselmeye başlayınca sikkoların gelip yine klasik "işte al sana istikrar", "zaaa istikrar sürüyor", "gördün mü istikrar xd" vb. salaklıklarını yapacakları, şimdilik "ya daha da düşerse de goygoy yapamazsak" diye korkarak izledikleri para biriminin 4 şubat versiyonu.
  • fed'in mart ayında faiz artırmayacağına dair beklentiler nedeniyle dolar genel olarak tüm dünyada düşüyor ama bu türkiye için geçici bir durum. 2-3 şehrinde iç savaş yaşanan, enflasyonu %10'a gelmiş, turizmi bitmiş, ihracat yapacak dost ülkesi kalmayan, emlak balonunun sönmeye başladığı bir ülkede dolar düşmez.
  • kendi beyni bir yorum yazmaktan aciz, sözlükte yazan arkadaşın yorumunu kopyalayıp investing.com forum'una yazan dangalakları ortaya çıkarmıştır. siz siz olun oradaki denyoların yorumlarına göre döviz tahmini yapıp para kaybetmeyin çünkü 6 aydır takipteyim ne kadar gerizekalı varsa investing.com forumunda yazıyor.

http://i.hizliresim.com/0mo3l9.jpg