şükela:  tümü | bugün
  • 4 şubat 2018 atiker konyaspor başakşehir maçında ikinci sarıdan kırmızı kart görerek maçtan atılmasına sebep olmuştur. caner’e görüntülere bakarak altı maç veren federasyon bakalım emre beye ne ceza verecek.
    (bkz: caner erkin'e altı maç ceza verilmesi)

videoda görüleceği üzere açıkça küfür ettiği gözüküyor. normalde küfürden direkt kırmızı görmesi gerekirken hakem ikinci sarıdan gösteriyor. emre kartı gördükten sonra da küfre devam ediyor.

edit: video eklendi.
  • hakemin eyyamı nedeniyle direkt kırmızı kart görmesi gerekirken ikinci sarıdan kırmızı kart görmesi ile sonuçlanan eylemdir.

hakeme yüzüne bakarak küfür etmenin cezası ne zamandan beri sarı karttır?
  • sporcunun zeki, çevik ve ahlaksız olanıdır emre belözoğlu. her zaman terbiyesizliklerle gündeme gelen sözüm ona bu futbolcular mı çocuklarımızın idolü olacak?

asıl merak uyandıran konu şudur ki hakeme küfür etmek yüzünden caner erkin’e kesilen ceza emre’ye de kesilecebilecek mi?
  • bir daha ki maçta secdeye yatma süresini biraz uzatır mesele halolur.
    (bkz: dışarda pırlanta gibidir)
  • caner erkin'in yaptığı ile aynı değildir.

caner'e verilen ceza hukuksuzdur ama ortadaki iş çok farklı.
    emre'nin verdiği bir anlık bir tepki. zaten kırmızısını gördü.
    muhtemelen 2 maç ceza alır ki doğrusu da bu.

edit: anlık küfür emre'nin yaptığı "siktir lan" gibi bir tepkidir. doğru değildir.
    cezasız kalmalı da demedim. 2 maç ceza alması gerekir dedim.

caner'in ettiği küfür. tam 7 saniye sürüyor. hakemi takip ediyor filan.
    caner'in küfürü

bu ikisi aynı şeyler değil.
    ki caner de küfürden "4 maç" aldı. 2 maç cezayı hakeme gol sonrası hareket çektiği için aldı.

edit 2: kural kitabına baktım.
    eğer emre küfür etmişse alacağı ceza 3-7 maç arası oluyormuş (müsabaka görevlisine yönelik olduğu için). yani 2 maç değil minimum 3 maç alacak eğer hakeme küfür ettiği yazılmışsa.
  • profesyonellik dediğimiz şey iyi futbol oynamak değildir. sporda ahlakı etiği davranışa dönüştürmüş olmak gerekir. mahalle maçı gibi profesyonel futbolumuz var. futbolcu küfür de etse yeridir, hakemi dövse de yeridir.
  • emre'nin hakeme küfür etmesi değil, küfür etmemesi haber değeri taşır ve başlık açma sebebidir. bu nedenle gereksiz bulduğum haberdir.
  • gerçekten adını türk futboluna altın harflerle yazdıracak kadar yetenekli olup da bu kadar ters yönde ‘ısrarla’ hareket etmesi inanılmaz ya.

şahsi olarak aşırı beğenirim kendisinin futbolunu ama maalesef bir türlü o kötü karakterinden arınamadı.bu sebeple en underrated türk futbolcu olabilir zannımca.

tanım:haber değeri olmayan klasik emre belözoğlu davranışı.
  • herkesin gözü önünde hakemin yüzüne karşı "siktir lan" şeklinde küfür etme eylemi. sabah itibariyle satılmış medya hakem raporu filan diye eyyam yapmaya başladı bile. sanki caner'in cezasında hakem raporuna bakılmış gibi.

eğer peşine düşülmezse 1 maç ile geliştirilmeye çalışılacağına adım gibi eminim. pfdk ve federasyona baskı yapıp hakettiği cezayı almasını sağlamalıyız.