şükela:  tümü | bugün
  • süper lig 2017-2018 ilhan cavcav sezonu 20. hafta maçı.
    tarih pazar gününe tekabül ediyor, başlangıç saati ise 19:00. maçın adresi yeni 4 eylül stadyumu.
  • taraftar o kadar çekiniyor ki bu maçtan, yenersek şampi olacakmışız gibi bi hava var.
    çünkü sivas formda, kaliteli transferler yaptılar ve ligi üst sıralarda bitirmek için istekliler.

daha önce başakşehir ve beşiktaşı buradan puansız yolladılar. aynı şeyi kayserispor da yapmıştı fakat galatasaray kayseriyi yendi.

benim aklıma 2012-2013 sezonunda ki bu maç geliyor. aralık ayının ortasında sivasa gidip çatır çatır oynayarak maçı kazanmıştık. bu maç ortada olsaydı sivas kazanabilirdi ama eksiklerimizden ötürü sivas maça favori çıkıyor. o yüzden galatasaraydan rahat bir galibiyet bekliyorum. umarım sakatlık olmaz.
  • yazın sıcağında bile gündüz maçı yapılan sivas’ta akşamın ayazında saat 19.00 da, en iyi ihtimalle -5 ile -8 derece arası bir sıcaklıkta oynanacak maçtır.

maksat seyirci donsun, futbolcu donsun.
    soğuk arkadaşım , sivas çok soğuk
  • galatasaray kazanabilirse onunde fenerbahce macina kadar nefis bir fikstur var ki zirvedeki rakipleri de birbirleriyle oynayacak. sonucta her mac 3 puan ama bu mactan alinacak 3 puan cok daha stratejik.
  • sivasspor'un 2-1 kazanacağı karşılaşmadır.
  • şöyle garip bir istatiatik var.

istatistiği tutan bir suser (bkz: sultans of europe) -galatasaray sözlük

alakalı entry şu:http://rerererarara.net/entry/1631811

--- spoiler ---

sivassporu deplasmanda yendiğimiz zaman %95 şampiyon oluyoruz.
    --- spoiler ---

hadi aslanlar kazanın şu maçı.
  • eski ibb'nin puan kaybı yaşaması ve akabinde zorlu sivas deplasmanından kazanarak çıkmamızla beraber lider olacağımız maç.

kahin miyim? hayır, galatasaraylıyım.

edit: evet galatasaraylı olmak altın tepsideki fırsatı tepmektir. :(
  • bu sezon birçok kez olduğu gibi tüpçü arayı açmamıza izin vermez.

gsnin güzel bir tetikci operasyonuyla kaybedip yada berabere kalacağı maçtır.
  • sezon başında fikstür açıklandığında acaba ne zaman oynayacağız diye ilk baktığım maçtı bu maç. fener maçlarından bile önce sivas deplasmanına bakmıştım. kışın ortasında gitmesek bari diyordum. şubat'ın başında sivas'a deplasmana gideceğimizi öğrenince de sikeyim böyle işi demiştim. lafı uzatmaya gerek yok, zor maç. hele ki fener ve beşiktaş'ın puan kaybettiği haftada, hakem de fırat eyyamus iken çok daha zor maç. hayırlısı.
  • tatava yapmadan basıp geçmemiz gereken maç. kuşlar puanları bırakmış, fırsat yine ayağımıza gelmiş. fatih'in aslanlarına güvenim tam. maç zorlu geçecek muhakkak. her hafta olduğu gibi bu maçın da adamını şuraya not ediyorum: gary rodriguez' dir. bu hafta gomis dahil hemen her oyuncunun moral motivasyonu bu elemana bağlı. plase adamım yine eren. eren'den yine goller bekliyorum.