şükela:  tümü | bugün
  • ulaştırma ve altyapı bakanı cahit turhan, "kanal istanbul'un imar planı onaylandı, askı sürecinin bitmesinin ardından ihale sürecini başlatacağız." ifadelerini kullandı.

kaynak
  • sanki imar planı onaylanmasa yapmayacaklar.
  • görüntüleri sızmıştır: kabul edenler kabul etmeyen kabul edilmiştir
  • (bkz: bir gün yine devletçilik oynuyoruz)
    ama nasıl ciddiyiz
    evraklar dökümanlar.
  • imar planı mı? ne gerek var böyle safsatalara.

yap hemen kanalı, fiili durumu hukukileştirmek için plan arkadan gelir zaten. bilirsiniz siz bu işleri!
  • "ihale sürecini başlatacağız."

yani devlet yapmayacak.
    yani bir yandaşa peşkeş çekilecek.
    yani garanti geçiş garantisi verilecek.
    yani kamu bankalarından yine sıfır faizli yatırım kredisi verilecek.
    yani geçmeyen gemilerin parasını yine millet ödeyecek.
    yani bir posta daha atalım diyorlar.
  • kimse de demiyor ki ne ihalesi. hani kendimiz yapacaktık. ne oldu o iş. yada benmi yanlış anladım. ihale süreci nedir? ben anlamıyorum artık hiçbir şey. bilen varsa bana da anlatabilir mi?

edit: açıklama için dohaeris'e teşekkürler. açıklanınca anladım ama onaylıyor muyum? tabi ki hayır. yapacakları işin içine sıçayım.
  • onayı daha bu plan ortaya atıldığı anda alınmıştır. o kadar fazla kişiye ve abd ye sözler verildi ki geride dönemiyorlar artık. o yüzden kim ne derse desin yapacağız diyorlar. istanbul yanmış yok olmuş depremde yıkılmış umurlarında değil. yaşasın rant.
  • ankaradan sonra (bkz: ankapark) istanbula da kişisel zevk için yapılan korkunç projenin ihale sürecini izlemekteyiz.

bence rusya ile olan gerilimin asıl sebebi de bu proje. ruslar karadenize abd donanmasının girmesini istemeyecek haliyle de bu projenin yapımına karşı çıkacaklar. bunu bilen finans kaynağımız (bkz: dunyayi siyonistler yonetiyor) bir sebeple rusya ile olan ilişkilerimizi gerdi.

yakında rusyaya gücümüzü göstermek için kanal istanbula evet kampanyası başlarsa şaşırmayacağım.
  • katarlılar için enfes bir haber.