• link

arap kızılayı mı yoksa türk kızılayı mı bilemedim.
    videodaki arka fon harika olmuş. arap seviciliğinin sıçramadığı yer kalmadı.

kerem kınık isimli şahıs, başkentgazı savunmuş. belli ki iyi fırça yemiş.
    kızılay üzerinden bağış yaparak, vergiden muaf olması yalandır demiş.
    iyi de güzelim, vergi kaçırmak başkadır vergiden kaçınmak başkadır diyen kimdi?
    ayrıca ensar'a parayı direkt vermek yerine niye kızılay üzerinden gönderiyor parayı?
    kızılay niye paravanlık yapıyor?
    kızılay üzerinden bağış yapmanın sebebi nedir?
    ve sen kızılay'ın başına geçtiğinden beri ne oldu da yapılan bağışlar 20 kat arttı?
    şirketler niye artk kızılay'a bağış yapar hale geldi.
    bunları açıkla sen bize, boş yapma.

bu arada kızılay başkanı kerem kınık kim diye soracak olursanız; orospu çocuğu fethullah gülen'e aşık bir mürittir kendisi.
  • mum mu dikecekmiş?
  • arkasında yazanları okuyamayan, hatta ne yazdığından bile haberi olmayan birisinin boş konuşmlarına konu olmuş açıklama.
  • üstteki yazarları rahatsız eden arka plandaki amblem (bkz: hilal-i ahmer) cemiyetinin amblemidir. kızılay'ın da ilk logosudur. kızılay için tarihî bir önemi vardır. osmanlıca türkçesi ile yazılmıştır.

"vatana muhabbet, yaralılara muavenet.taht-ı himayei hazreti mülukanede. osmanlı hilal-i ahmer cem’iyyeti." yazmaktadır.

"vatana muhabbet, yaralılara yardım. himayesi padişahlara yaraşır şekilde..."

logo

t. : dinlemeye bile tenezzül etmediğim açıklamadır.

edit: benden ne istiyorsunuz da özel mesajla hakaret ediyorsunuz. sadece arkada ne yazdığını yazdım hepsi bu. deli misiniz nesiniz?
  • bayrakta türk kızılayı yazıyor, videodaki insan türkçe konuşuyor ama arkada arapça yazılar yazıyor. ne garip.
  • eleştirmek için bilgi sahibi olmamız lazım o yüzden tamamını izledim.

sonuç; elinde ki tablete 1 saniye bile bakmadın madem hiç bakmayacaksan ne hava atıyorsun sibop tabletim var diye.
  • aloo türkiyedeyiz. arkadaki fon ne öyle. adam ol.
  • tutustugu belli. sacmaliyor. bakalim arkasinda neler cikacak daha. tipinden yargilanmaz insanlar ama bununki cok asikar. adam kotu resmen.
  • kızılay'a hala kan ve para bağışlamaya devam edin. adamlar sizin bağışlarınızla vergi de kaçırır, villa da kiralar, makam arabası da alır. sonra ağlayıp"kafamı mkeyim" demeyin. kızılay'a 1 kuruş bağışlamam. gidin lösev için bağışta bulunun bin kat daha sevaba girer, iyilik yapmış olursunuz. en azından bir çocuğun hayatını kurtarmış olursunuz.
hesabın var mı? giriş yap